8. TJ MRLÍNEK

Pro Mrlínek, který své domácí zápasy hrával kvůli rekonstrukci hrací plochy v Loukově, nevypadal úvod sezóny dobře. Během prvních tří kol dvakrát prohrál. Jenže se brzy vzpamatoval, když shodně 2:0 zvítězil v Záhlinicích i Kyselovicích.

V dalších třech zápasech však Mrlínek uhrál pouze bod, po remíze 2:2 v Němčicích. Poté se Mrlínek začal výsledkově zvedat a brzy následovaly další tři výhry. Všechny na vypůjčeném hřišti v Loukově. Hráči dokázali podávat spolehlivé výkony a výrazně pomohl týmu k zisku osmé příčky gólman Petr Pořízka, který třikrát udržel čisté konto.

Vzhledem k úvodní části soutěže mohou v Mrlínku mluvit o dobrém umístění.

Šest otázek pro trenéra Martina Mikulíka

Opory týmu?

Rozhodně starší kluci. Brankář Pořízka, Heryán a Josef Horák. To byli nejdůležitější hráči našeho mužstva.

Nejlepší letní posila?

Přišli Martin Hlava a Petr Dostál. Oba defenzivní hráči zapadli do kolektivu a dostali se do základní sestavy.

Co se povedlo?

Naše výkony byly kolísavé. Rozhodně jsme rádi, že nehrajeme o záchranu, ale pohybujeme se uprostřed tabulky. Máme před posledními poměrně slušný bodový náskok. Bodů jsme však mohli mít víc.

Co se nepovedlo?

Nevyvarovali jsme se nevyrovnaným výkonům. Hráli jsme tři zápasy v řadě venku a uhráli jsme sedm bodů, ale naopak jsme doma rozdali body Žeranovicím a Admiře Hulín, se kterou jsme deset minut před koncem vedli 2:1 a nakonec jsme prohráli.

Jak vypadala příprava na zápasy, když se u vás rekonstruovalo hřiště?

Bylo to hodně problematické, protože zápasy jsme hrávali v Loukově a trénovali jsme v Libosvárech. Kluci si tak dostatečně nezvykli na hřiště v Loukově, takže jsme vlastně pořád hráli venku. V každém případě patří velký dík klubu v Loukově stejně jako starostovi Libosvár, za poskytnutí obou hřišť.

Kdo podle vás bude na jaře favoritem na postup?

Vedle Admiry to mohou být Skaštice, které mají hodně zkušený tým. Přesto si myslím, že Admira je asi nejlepším týmem okresního přeboru. Zklamaly mě Martinice a Chvalčov, od kterých jsem očekával, že se budou taky pokoušet o postup.

Bilance: 13 6 1 6 27:23 19

Doma: 6 4 0 2 17:7 12

Venku: 7 2 1 4 10:16 7

Průměrná návštěvnost doma: 95 (13.)

Hráči: Josef Horák 13/6, Mojmír Heryán 13/4, Petr Červík 13/2, David Horák 13/1, Jurij Mikov 12/3, Petr Pořízka 12/0, Petr Mikeška 10/1, Petr Dostál 10/0, Radim Dostál 9/2, Ludvík Landiga 9/1, Martin Hlava 9/0, Ondřej Podzemný 9/0, Miroslav Rybka 8/0, Roman Surý 7/6, Michal Zicháček 7/1, Lukáš Podzemný 7/0, Rostislav Zapletal 7/0, Miroslav Novotný 2/0, Lubomír Žaloudík 2/0, Robert Kratochvíl 1/0, Lumír Nezdařilík 1/0, Aleš Růžička 1/0.

Trenér: Martin Mikulík.

9. TJ ZDOUNKY

Zdounky byly loni nováčkem okresního přeboru, a jak už to bývá, druhá sezona je pro takový klub vždy těžší. Proto se měl tým zařadit mezi kluby, které budou především bojovat o záchranu.

Sezonu nezačaly Zdounky dobře, po třech porážkách z úvodních čtyř kol se pohybovaly na jedenáctém místě. Po vítězství na hřišti polsedního Roštění v sedmém kole už přišel menší posun v tabulce. Pak už následovalo slabší období, během kterého sice Zdounky potrápily Prusinovice (0:0) na jejich hřišti, na druhou stranu doma utrpěly debakl 0:5 od první Admiry. Svěřenci Vladimíra Andrýska se pak až do konce podzimu nedostali z deváté příčky.

Po debaklu s Admirou přišla remíza v Záhlinicích a důležitá výhra na hřišti Kyselovic.

Zdounky na podzim odehrály na vlastním trávníku jen pět utkání a to může být pro ně v jarních odvetách výhodou. Především když ukázaly svou sílu v posledním utkání podzimu proti Žeranovicím (4:0).

V brance Zdounek dokázal prodat své bohaté zkušenosti Jiří Maceja, který třikrát udržel čisté konto.

Sedm otázek pro trenéra Vladimíra Andrýska

Opory týmu?

Zanáška, Pospíšil (než se zranil) a brankář Maceja. Myslím si ale, že celý tým hrál vyrovnaně a nikdo nějak výrazně ostatní nepřevyšoval. Hodně nám pomohl také Marek Sedlák.

Nejlepší letní posila?

Přišli Poledňák, Sedlák a Maceja. Myslím si, že každý z nich odvedl to, co jsme od nich očekávali.

Co se povedlo?

Moc toho nebylo. Oproti loňskému podzimu máme jenom o bod méně, ale hráli jsme osm utkání venku a jenom pět doma. Můžeme být celkem spokojeni, i když jsem si myslel, že budeme o malinko výš.

Co se nepovedlo?

Nevedlo se nám proměňovat šance. Bohužel našim nejlepším střelcem je náhradní brankář Rampas. Nemáme ani jednoho klasického útočníka. Hráči, kteří se do šancí dostanou, tak je nedokážou proměnit, a to si myslím, že těch šancí nebylo málo. To je náš problém.

V sedmi zápasech nastoupil Marek Sedlák, který v minulosti ve Zdounkách trénoval. Nebyl v tom problém?

Do trénování jsem si mluvit nenechal. Marka znám dost dlouho a byla doba, kdy jsme byli v opačné situaci. On byl trenér a já za Zdounky hrál v I. B třídě. Nemáme mezi sebou žádný problém. Když jsem si s něčím nevěděl rady, tak jsem to probíral s několika staršími hráči.

Je současné deváté místo reálným obrazem síly mužstva Zdounek?

Mužstvo má na to, aby bylo v tabulce alespoň o dvě místa výš.

Myslíte si, že se Zdounky v dohledné době znovu dočkají účasti v krajských soutěžích?

V budoucnu bychom opět rádi hráli alespoň I. B třídu. Okresní přebor je pro tak velkou obec jako jsou Zdounky málo. Vedení mě dalo volnou ruku ve výběru hráčů. Nechci ale tlačit tým za cenu toho, že tady budou hráči, kteří budou placeni. To už tady nedávno bylo a stejně jsme z toho nakonec museli vycouvat. Chci mužstvo posílit, ale získat dobré hráče, kteří by tady hráli zadarmo je dost náročné.

Bilance: 13 5 2 6 17:21 17

Doma: 5 2 0 3 9:11 6

Venku: 8 3 2 3 8:10 11

Průměrná návštěvnost doma: 108 (10.)

Hráči: David Poledňák 13/3, Lukáš Buša 13/0, Pavel Buša 13/0, Jiří Rampas 12/6, Vlastimil Havránek 12/5, Vratislav Zajíček 12/0, Martin Adamík 11/0, Jiří Maceja 11/0, Tomáš Navrátil 11/0, Pavel Zanáška 10/0, Zdeněk Zlámal 10/0, Michal Škvarlo 8/2, Miroslav Pospíšil 8/0, Marek Sedlák 7/0, Zdeněk Bíbr 6/0, Jiří Pektor 6/0, Ondřej Marinov 4/1, Lukáš Zapletal 2/0, Josef Roháč 1/0.

Trenér: Vladimír Andrýsek.

10. SOKOL TUČAPY

Tučapy se vrátily do okresního přeboru po dlouhých šesti letech s trenérem Liborem Adámkem.

Vstup do soutěže měly Tučapy nad očekávání dobrý. Po domácí prohře a Martinicemi si první výhru připsaly hned o týden později, když porazily Roštění. Na další tři body nečekali fanoušci dlouho. Ve 3. kole si Tučapy poradily se Zdounkami a v tabulce jim patřila vynikající čtvrtá příčka. Málokdo tušil, že do konce podzimu se bude nováček radovat z plného bodového zisku už jen dvakrát (Záhlinice 2:1, Prusinovice 3:1).

Z posledních osmi zápasů podzimní části vyhrály Tučapy jen jeden. Přišlo střelecké trápení, což dokazuje pouze šestnáct vstřelených branek. Méně už dalo jen poslední Roštění.

Šest otázek pro trenéra Libora Adámka

Opory týmu?

To bych musel dlouho přemýšlet, ale určitě to byl Tomáš Sedlařík a také Libor Adámek mladší.

Nejlepší letní posila?

Tomáš Sedlařík, který k nám přišel z Holešova.

Co se povedlo?

Začátek soutěže, kdy hráčům nechyběl nováčkovský elán. Postupem času to však vyprchalo.

Co se nepovedlo?

Někteří hráči neměli ten správný přístup k zápasům. Nedodržovali životosprávu a mysleli si, že s tím vystačí i v okresním přeboru. Bohužel pro ně je však tato soutěž o hodně náročnější než III. třída a na výsledcích se to projevilo.

Čím to podle vás bylo, že se po dobrém začátku přestalo týmu dařit?

Někteří hráči začali studovat a nebyli vždycky k dispozici. V posledním kole jsme nastoupili jen se šesti hráči základní sestavy. Náhradníci nedovedou některé klíčové hráče nahradit. Zklamáním byly pro mě i výkony obou brankářů.

Už jste si v Tučapech zvykli na vyšší soutěž?

Řekl bych, že si všichni v Tučapech ještě zvykáme. Proto musíme v zimě absolvovat kvalitní přípravu a mužstvo doplnit o jednoho útočníka a jednoho záložníka, tak abychom okresní přebor udrželi.

Bilance: 13 4 1 8 16:29 13

Doma: 7 3 0 4 10:14 9

Venku: 6 1 1 4 6:15 4

Průměrná návštěvnost doma: 157 (3.)

Hráči: Karel Pospíšilík 12/4, Tomáš Sedlařík 12/3, Jiří Vrtělka 12/2, Pavel Sedlařík 12/1, Libor Adámek 12/0, Martin Olša 12/0, Jiří Ševčík 11/2, František Novák 11/1, Aleš Truhlář 10/2, Richard Pospíšilík 10/1, Martin Pospíšilík 9/0, Jan Helsner 8/0, Zdeněk Chytil 8/0, Pavel Truhlář 8/0, Pavel Zdráhal 8/0, Michal Crhák 6/0, Jan Truhlík 5/0, Stanislav Janalík 3/0, Petr Zdráhal 3/0.

Trenér: Libor Adámek.