VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nováčkovský elán hráčů Tučap brzy vyprchal

Kroměřížsko - Podzimní část sezony 2008–2009 mají fotbalisté v okresním přeboru za sebou. Na čele se usadila Admira Hulín s náskokem jen tří bodů před Skašticemi. Dnes se podíváme na hodnocení týmů soutěže, které se pohybují na začátku druhé poloviny tabulky.

2.12.2008
SDÍLEJ:

Zápas Tučapy - ZdounkyFoto: Foto: Libor Pecháček

8. TJ MRLÍNEK

Pro Mrlínek, který své domácí zápasy hrával kvůli rekonstrukci hrací plochy v Loukově, nevypadal úvod sezóny dobře. Během prvních tří kol dvakrát prohrál. Jenže se brzy vzpamatoval, když shodně 2:0 zvítězil v Záhlinicích i Kyselovicích.

V dalších třech zápasech však Mrlínek uhrál pouze bod, po remíze 2:2 v Němčicích. Poté se Mrlínek začal výsledkově zvedat a brzy následovaly další tři výhry. Všechny na vypůjčeném hřišti v Loukově. Hráči dokázali podávat spolehlivé výkony a výrazně pomohl týmu k zisku osmé příčky gólman Petr Pořízka, který třikrát udržel čisté konto.

Vzhledem k úvodní části soutěže mohou v Mrlínku mluvit o dobrém umístění.

Šest otázek pro trenéra Martina Mikulíka

Opory týmu?

Rozhodně starší kluci. Brankář Pořízka, Heryán a Josef Horák. To byli nejdůležitější hráči našeho mužstva.

Nejlepší letní posila?

Přišli Martin Hlava a Petr Dostál. Oba defenzivní hráči zapadli do kolektivu a dostali se do základní sestavy.

Co se povedlo?

Naše výkony byly kolísavé. Rozhodně jsme rádi, že nehrajeme o záchranu, ale pohybujeme se uprostřed tabulky. Máme před posledními poměrně slušný bodový náskok. Bodů jsme však mohli mít víc.

Co se nepovedlo?

Nevyvarovali jsme se nevyrovnaným výkonům. Hráli jsme tři zápasy v řadě venku a uhráli jsme sedm bodů, ale naopak jsme doma rozdali body Žeranovicím a Admiře Hulín, se kterou jsme deset minut před koncem vedli 2:1 a nakonec jsme prohráli.

Jak vypadala příprava na zápasy, když se u vás rekonstruovalo hřiště?

Bylo to hodně problematické, protože zápasy jsme hrávali v Loukově a trénovali jsme v Libosvárech. Kluci si tak dostatečně nezvykli na hřiště v Loukově, takže jsme vlastně pořád hráli venku. V každém případě patří velký dík klubu v Loukově stejně jako starostovi Libosvár, za poskytnutí obou hřišť.

Kdo podle vás bude na jaře favoritem na postup?

Vedle Admiry to mohou být Skaštice, které mají hodně zkušený tým. Přesto si myslím, že Admira je asi nejlepším týmem okresního přeboru. Zklamaly mě Martinice a Chvalčov, od kterých jsem očekával, že se budou taky pokoušet o postup.

Bilance: 13 6 1 6 27:23 19

Doma: 6 4 0 2 17:7 12

Venku: 7 2 1 4 10:16 7

Průměrná návštěvnost doma: 95 (13.)

Hráči: Josef Horák 13/6, Mojmír Heryán 13/4, Petr Červík 13/2, David Horák 13/1, Jurij Mikov 12/3, Petr Pořízka 12/0, Petr Mikeška 10/1, Petr Dostál 10/0, Radim Dostál 9/2, Ludvík Landiga 9/1, Martin Hlava 9/0, Ondřej Podzemný 9/0, Miroslav Rybka 8/0, Roman Surý 7/6, Michal Zicháček 7/1, Lukáš Podzemný 7/0, Rostislav Zapletal 7/0, Miroslav Novotný 2/0, Lubomír Žaloudík 2/0, Robert Kratochvíl 1/0, Lumír Nezdařilík 1/0, Aleš Růžička 1/0.

Trenér: Martin Mikulík.

9. TJ ZDOUNKY

Zdounky byly loni nováčkem okresního přeboru, a jak už to bývá, druhá sezona je pro takový klub vždy těžší. Proto se měl tým zařadit mezi kluby, které budou především bojovat o záchranu.

Sezonu nezačaly Zdounky dobře, po třech porážkách z úvodních čtyř kol se pohybovaly na jedenáctém místě. Po vítězství na hřišti polsedního Roštění v sedmém kole už přišel menší posun v tabulce. Pak už následovalo slabší období, během kterého sice Zdounky potrápily Prusinovice (0:0) na jejich hřišti, na druhou stranu doma utrpěly debakl 0:5 od první Admiry. Svěřenci Vladimíra Andrýska se pak až do konce podzimu nedostali z deváté příčky.

Po debaklu s Admirou přišla remíza v Záhlinicích a důležitá výhra na hřišti Kyselovic.

Zdounky na podzim odehrály na vlastním trávníku jen pět utkání a to může být pro ně v jarních odvetách výhodou. Především když ukázaly svou sílu v posledním utkání podzimu proti Žeranovicím (4:0).

V brance Zdounek dokázal prodat své bohaté zkušenosti Jiří Maceja, který třikrát udržel čisté konto.

Sedm otázek pro trenéra Vladimíra Andrýska

Opory týmu?

Zanáška, Pospíšil (než se zranil) a brankář Maceja. Myslím si ale, že celý tým hrál vyrovnaně a nikdo nějak výrazně ostatní nepřevyšoval. Hodně nám pomohl také Marek Sedlák.

Nejlepší letní posila?

Přišli Poledňák, Sedlák a Maceja. Myslím si, že každý z nich odvedl to, co jsme od nich očekávali.

Co se povedlo?

Moc toho nebylo. Oproti loňskému podzimu máme jenom o bod méně, ale hráli jsme osm utkání venku a jenom pět doma. Můžeme být celkem spokojeni, i když jsem si myslel, že budeme o malinko výš.

Co se nepovedlo?

Nevedlo se nám proměňovat šance. Bohužel našim nejlepším střelcem je náhradní brankář Rampas. Nemáme ani jednoho klasického útočníka. Hráči, kteří se do šancí dostanou, tak je nedokážou proměnit, a to si myslím, že těch šancí nebylo málo. To je náš problém.

V sedmi zápasech nastoupil Marek Sedlák, který v minulosti ve Zdounkách trénoval. Nebyl v tom problém?

Do trénování jsem si mluvit nenechal. Marka znám dost dlouho a byla doba, kdy jsme byli v opačné situaci. On byl trenér a já za Zdounky hrál v I. B třídě. Nemáme mezi sebou žádný problém. Když jsem si s něčím nevěděl rady, tak jsem to probíral s několika staršími hráči.

Je současné deváté místo reálným obrazem síly mužstva Zdounek?

Mužstvo má na to, aby bylo v tabulce alespoň o dvě místa výš.

Myslíte si, že se Zdounky v dohledné době znovu dočkají účasti v krajských soutěžích?

V budoucnu bychom opět rádi hráli alespoň I. B třídu. Okresní přebor je pro tak velkou obec jako jsou Zdounky málo. Vedení mě dalo volnou ruku ve výběru hráčů. Nechci ale tlačit tým za cenu toho, že tady budou hráči, kteří budou placeni. To už tady nedávno bylo a stejně jsme z toho nakonec museli vycouvat. Chci mužstvo posílit, ale získat dobré hráče, kteří by tady hráli zadarmo je dost náročné.

Bilance: 13 5 2 6 17:21 17

Doma: 5 2 0 3 9:11 6

Venku: 8 3 2 3 8:10 11

Průměrná návštěvnost doma: 108 (10.)

Hráči: David Poledňák 13/3, Lukáš Buša 13/0, Pavel Buša 13/0, Jiří Rampas 12/6, Vlastimil Havránek 12/5, Vratislav Zajíček 12/0, Martin Adamík 11/0, Jiří Maceja 11/0, Tomáš Navrátil 11/0, Pavel Zanáška 10/0, Zdeněk Zlámal 10/0, Michal Škvarlo 8/2, Miroslav Pospíšil 8/0, Marek Sedlák 7/0, Zdeněk Bíbr 6/0, Jiří Pektor 6/0, Ondřej Marinov 4/1, Lukáš Zapletal 2/0, Josef Roháč 1/0.

Trenér: Vladimír Andrýsek.

10. SOKOL TUČAPY

Tučapy se vrátily do okresního přeboru po dlouhých šesti letech s trenérem Liborem Adámkem.

Vstup do soutěže měly Tučapy nad očekávání dobrý. Po domácí prohře a Martinicemi si první výhru připsaly hned o týden později, když porazily Roštění. Na další tři body nečekali fanoušci dlouho. Ve 3. kole si Tučapy poradily se Zdounkami a v tabulce jim patřila vynikající čtvrtá příčka. Málokdo tušil, že do konce podzimu se bude nováček radovat z plného bodového zisku už jen dvakrát (Záhlinice 2:1, Prusinovice 3:1).

Z posledních osmi zápasů podzimní části vyhrály Tučapy jen jeden. Přišlo střelecké trápení, což dokazuje pouze šestnáct vstřelených branek. Méně už dalo jen poslední Roštění.

Šest otázek pro trenéra Libora Adámka

Opory týmu?

To bych musel dlouho přemýšlet, ale určitě to byl Tomáš Sedlařík a také Libor Adámek mladší.

Nejlepší letní posila?

Tomáš Sedlařík, který k nám přišel z Holešova.

Co se povedlo?

Začátek soutěže, kdy hráčům nechyběl nováčkovský elán. Postupem času to však vyprchalo.

Co se nepovedlo?

Někteří hráči neměli ten správný přístup k zápasům. Nedodržovali životosprávu a mysleli si, že s tím vystačí i v okresním přeboru. Bohužel pro ně je však tato soutěž o hodně náročnější než III. třída a na výsledcích se to projevilo.

Čím to podle vás bylo, že se po dobrém začátku přestalo týmu dařit?

Někteří hráči začali studovat a nebyli vždycky k dispozici. V posledním kole jsme nastoupili jen se šesti hráči základní sestavy. Náhradníci nedovedou některé klíčové hráče nahradit. Zklamáním byly pro mě i výkony obou brankářů.

Už jste si v Tučapech zvykli na vyšší soutěž?

Řekl bych, že si všichni v Tučapech ještě zvykáme. Proto musíme v zimě absolvovat kvalitní přípravu a mužstvo doplnit o jednoho útočníka a jednoho záložníka, tak abychom okresní přebor udrželi.

Bilance: 13 4 1 8 16:29 13

Doma: 7 3 0 4 10:14 9

Venku: 6 1 1 4 6:15 4

Průměrná návštěvnost doma: 157 (3.)

Hráči: Karel Pospíšilík 12/4, Tomáš Sedlařík 12/3, Jiří Vrtělka 12/2, Pavel Sedlařík 12/1, Libor Adámek 12/0, Martin Olša 12/0, Jiří Ševčík 11/2, František Novák 11/1, Aleš Truhlář 10/2, Richard Pospíšilík 10/1, Martin Pospíšilík 9/0, Jan Helsner 8/0, Zdeněk Chytil 8/0, Pavel Truhlář 8/0, Pavel Zdráhal 8/0, Michal Crhák 6/0, Jan Truhlík 5/0, Stanislav Janalík 3/0, Petr Zdráhal 3/0.

Trenér: Libor Adámek.

Autor: Libor Kopčil

2.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 15 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič "B" - vnitro. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž - rozvoz nápojů, výjezdy z Kroměříže, - manipulace s těžšími břemeny (váha až 60 kg), průměrný denní režim přenos až 3 tuny nákladu, fyzicky náročná práce, zodpovědnost za svěřené finanční prostředky, - vzdělání není rozhodující, ŘP sk. B, - doba určitá 1 rok s možností prodloužení, PD Po-Pá, víkendy volné, - kontakt osobně na pracovišti je možný pouze v Po a Stř v čase 8:00-10:00 hod. nebo kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.). Pracoviště: Mia cargo s.r.o., Hulínská, č.p. 1799, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Josef Haldina, +420 725 465 624. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 85 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 85 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: pracoviště Holešov, - vzdělání není rozhodující, praxe v oboru výhodou - není však podmínkou, profesionální vystupování, trestní bezúhonnost, věk nad 18 let, přiměřený zdravotní stav k výkonu práce, certifikát strážného firma zajistí, - PD 7:00-20:00 hod.,12-ti hodinové turnusové pracovní směny, - Kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 15:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: nabor.ostrava@bohemiaplus.cz. Prosíme zájemce, aby nechodili na pracoviště, kontaktní osoba se tam nenachází.. Pracoviště: Bohemia marten plus s.r.o. - holešov, Palackého, č.p. 730, 769 01 Holešov. Informace: Pavla Liebertzová, +420 606 333 112. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 15 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič "B"- ČR+EU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Kroměříž, - cesty v rámci ČR + Evropa - odvoz/dovoz zboží, - vyučení, ŘP sk. "B" je podmínkou, podmínkou je praxe, - zkrácený úvazek 20 hod./týden, doba určitá 1 rok s možností prodloužení, nástup možný ihned, - Své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: lukasmajda@email.cz. Pracoviště: Manotrans s.r.o., Skopalíkova, č.p. 2385, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Lukáš Majda, . Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 28 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři elektrikář - plynových spotřebičů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Holešov - dle zakázek okr. Kroměříž, - servis a oprava plynových spotřebičů, - vyučení, praxe v oboru výhodou, vyhláška §50 základní, nástup možný ihned, - kontakt telefonicky Po-Pá (7:00 - 18:00 hod.) příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: patrik@vodotopo.cz. Pracoviště: Topič s.r.o. - pracoviště holešov, Palackého, č.p. 528, 769 01 Holešov. Informace: Patrik Topič, +420 736 677 243.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž. Ilustrační foto

Kroměříž v souboji o druhé místo remizovala s Uničovem

Osmnáctiletý brankář Manchesteru United Matěj Kovář udržel v zápase s Portugalskem čisté konto.
9

Mourinha mám stále na očích, říká brankář Kovář

BĚHEJ VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, vítězi celé tour jsou Šťastný a Skřivánková

Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu VALACHY TOUR. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů, Tomáš Lichý, mezi ženami Tereza Tvarůžková.

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 12 10 0 2 28:7 30
2. FC Viktoria Plzeň 12 9 1 2 18:11 28
3. FC Baník Ostrava 12 7 3 2 19:9 24
4. AC Sparta Praha 11 7 2 2 19:7 23
5. FK Jablonec 12 7 1 4 24:11 22
6. FC Fastav Zlín 12 6 3 3 18:10 21
7. FC Slovan Liberec 12 4 4 4 13:13 16
8. Bohemians Praha 1905 12 4 4 4 13:14 16
9. FK Mladá Boleslav 11 4 2 5 24:25 14
10. 1. FK Příbram 12 4 2 6 18:28 14
11. FK Teplice 12 3 3 6 14:20 12
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT