PRUSINOVICE – KYSELOVICE 3:3 (1:1)

Hosté měli dobře rozehrané utkání, když vedli už 3:1, ale přesto se jim nepodařilo přerušit sérii osmi utkání bez výhry.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Dali jsme brzo hezký gól. Bohužel jsme se potom uspokojili. Soupeř se dostal do zápasu a vyrovnal. Do druhého poločasu vstoupili výborně hosté, kteří hned v první minutě skórovali. Zápas byl jako na houpačce. Byl to lehkomyslný fotbal, co se týče bránění. Nakonec jsem rád, že jsme dosáhli na remízu, která byla spravedlivá,“ řekl trenér Prusinovic Martin Novák.

„Remíza je dobrá pro domácí, protože my jsme vedli 3:1. Měli jsme nakročeno k vítězství, ale po chybě jsme domácím darovali druhý gól. Měli jsme převahu, která nám však k vítězství nepomohla,“ dodal trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Branky: 6. Gerát, 77. Sovadina, 82. Krčma – 27. V. Říkovský, 46. Kroupa, 73. Přikryl. Rozhodčí: Pelikán. Diváci: 130.

Prusinovice: M. Nevřala – Hošťálek, D. Šiška, Měrka, Gerát, R. Nevřala, Pumprla, Němec (46. Krčma), Sovadina, Darebník, F. Šiška (80. Barot).

Kyselovice: Molčík – A. Říkovský, M. Němec, R. Němec, Zádrapa, F. Kroupa, Přikryl, V. Říkovský, Ulehla (68. V. Říkovský ml.), J. Kroupa, Jančík.

ZÁHLINICE – NÉMČICE 3:0 (1:0)

Utkání o předposlední místo Záhlinice zvládly.

„Naše vítězství bylo zasloužené. Na hostech bylo vidět, že jim o nic nejde. Zdálo se, že nehrají naplno. Měli jsme mnohem víc šancí a naše výhra mohla být vyšší. Hosté měli dvě vyložené šance, které neproměnili. Hlavní je, že jsme vyhráli a teď budeme čekat, jak to dopadne ve vyšších soutěžích,“ řekl trenér Záhlinic Ladislav Paštěka.

„Těžko se mi dnešní utkání hodnotí. Myslím si, že se nám vůbec nepovedlo. Nemůže nám být ani omluvou, že jsme ještě pár minut před utkáním horko těžko dávali dohromady sestavu. Odehráli jsme špatné utkání, přesto že jsem hráčům říkal, ať si poslední zápas užijí. Nepřistoupili však k utkání zodpovědně. Tomu odpovídá výsledek. Domácí byli u všeho dřív. Byli důraznější a agresivnější a proto zaslouženě vyhráli,“ dodal trenér Němčic Martin Zaoral.

Branky: 22. Hrouza, 70. Paštěka, 85. Šustr. Rozhodčí: Pagáč. Diváci: 130.

Záhlinice: Pospíšil – Vysloužil, Oračka, Ctiborek, Dosoudil, Lochman, Kneisl (71. Šustr), Dunda (84. Naď), Kratochvíl, Paštěka, Hrouza (86. Motal).

Němčice: Mičola – Procházka, Cejpek, Pospíšilík, Barot, Zaoral, Urban, M. Holý, Skřivánek, Štěpánek, D. Holý (R. Darebníček).

ADMIRA HULÍN – ŽERANOVICE 8:0 (3:0)

Vítěz okresního přeboru se loučil kanonádou. Vedle osmi branek domácí především v prvním poločase zahodili celou řadu šancí. Martin Simerský, který se stal nejlepším střelcem soutěže, zaokrouhlil své konto na 30 branek. Celý tým zakončil okresní přebor s 97 vstřelenými góly. Tolik branek v tomto století v okresním přeboru nikdo nedal.

„V prvním poločase to byl z naší strany festival neproměněných šancí. Jsem rád, že se Martinovi Simerskému podařilo vstřelit třicet branek. To je úctyhodné číslo. K tomu mu blahopřeji. Jsem dnes maximálně spokojen, ale už se musíme dívat dopředu, protože víme, že nás nečeká lehká úloha v I. B třídě,“ řekl trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„Nenastoupili jsme sice v optimální sestavě, ale to nás nemůže omlouvat. Admira potvrdila, že patří oprávněně do I. B třídy a my zase, že jsme se na jaře zachraňovali. Byla to hra kočky s myší,“ dodal trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 72., 73., 85. a 91. M. Simerský, 13. a 36. Janda, 34. Horáček, 68. Šenkyřík. Rozhodčí: Zicháček. Diváci: 100.

Admira: Nebuchla – Dobeš, Janda, Jurášek, P. Nedbal, Horáček, Kytlica, Spáčil, M. Simerský, Šenkyřík, M. Nedbal (Vyvlečka, Polák, Skopalík).

Žeranovice: Dokoupil – Sukup, Hrančík, Mičola, Hubík, R. Klimek, Smýkal, K. Klimek, R. Sedláček, P. Sedláček, Vyňuchal (Potůček, M. Sedláček).

ZDOUNKY – SKAŠTICE 2:6 (1:6)

Hostům ze Skaštic stačil ke vstřelení šesti branek první poločas. Zdounky tak zakončily sezonu šesti zápasy v řadě bez výhry.

„Je to děs, hrůza, katastrofa. Co nato mám říct. Dali jsme ve 4. minutě gól a mysleli jsme si, že Skaštice porazíme 10:0. Zkušený tým Skaštic to odehrál perfektně. Navíc jsme si dali dva vlastní góly. Za stavu 3:1 si s námi dělali hosté, co chtěli,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

„Od začátku utkání se hrálo velmi útočně. Domácí se dostali do vedení, ale v poločase jsme vedli už 6:1. Po přestávce Zdounky už jen snížily, protože se hrálo v klidném tempu. Vítězství našeho týmu bylo zcela zasloužené, zejména za výkon v prvním poločase,“ dodal trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 4. Poledňák, 86. Havránek – 25. a 43. Chorý, 20. Stančík, 23. vl., 31. Bubla, 41. Nuc. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 120.

Zdounky: Rampas – Malát, Zanáška, Pektor, L. Buša, Škvarlo, Havránek, Zlámal, Navrátil, Poledňák, P. Buša (Andrýsek).

Skaštice: Zapletal – Stančík, Sedlák, P. Frýdl, Bubla, I. Frýdl, Nuc, Klammert, Chorý, Macho, Janalík (Lutonský, Motal).

ROŠTĚNÍ – MRLÍNEK 4:1 (1:0)

Roštění zakončilo sezonu pátou domácí výhrou v řadě. Hosté z Mrlínku potvrdili, že jim to na hřišti soupeře nejde. V Roštění prohráli všechna čtyři poslední utkání.

„V prvním poločase jsme proměnili jen jednu šanci. Hosté hrozili jen ze standardních situací. Svou převahu jsme potvrdili brankově především ve druhém poločase. Naše výhra byla naprosto zasloužená,“ řekl trenér Roštění Petr Paštěka.

„Z fotbalu bolely oči, protože obě mužstva hrála hrozně. Domácí proměnili čtyři šance. Nás nepodržel brankář a nedařilo se nám ani v koncovce. Domácí dali čtyři branky, takže si výhru rozhodně zasloužili,“ dodal kouč Mrlínku Martin Mikulík.

Branky: R. Navrátil 2, Kopřiva, Balner – Dostál. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 100.

Roštění: Hejníček st. – Z. Navrátil, Hlávka, Hradil, Štěpánek, Kopřiva, Balner, Darebník, R. Darebníček, Radek Navrátil, Hajdučko (Rudolf Navrátil, J. Navrátil).

Mrlínek: Pořízka – Rybka, Kocfelda, Hradil, Heryán, Podzemný, R. Dostál, D. Horák, Mikov, J. Horák, Holec (Landiga).

MARTINICE – TUČAPY 3:0 (3:0)

Martinice v posledním utkání potvrdily, že byly nejlepším týmem jara. Ze třinácti utkání jedenáct vyhrály, jedno remizovaly a prohrály jen na hřišti první Admiry.

„Kluci to chtěli brzo rozhodnout, a to se jim povedlo. Ve druhém poločase už hráli jen z povinnosti. Naší motivací bylo, abychom byli nejlepším mužstvem jara, a to se nám podařilo,“ řekl kouč Martinic Ladislav Fischer.

„I když jsme první poločas prohráli rozdílem tří branek, vytvořili jsme si několik šancí, z nichž dvě skončily na tyči. Ve druhém poločase si domácí náskok v poklidu pohlídali a do žádné šance nás už nepustili,“ dodal vedoucí mužstva Tučap Milan Šimík.

Branky: 20. a 40. Zakopal, 22. (pen.) Gazdoš. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 450.

Martinice: Janoš – Kundera, Pavelka, Klhůfek, Pospíšil, Kutra, Nevřala, Marek, Gazdoš, Hlobil, Zakopal (Veselý, Daněk, Hošťálek).

Tučapy: Chytil – P. Sedlařík, Pavel Zdráhal, P. Truhlář, Ševčík, Helsner, Csefalvay, T. Sedlařík, Olša, K. Pospíšilík, R. Pospíšilík (Zalabák, Crhák).

POČENICE – CHVALČOV 1:1 (0:1)

Po remíze s Chvalčovem zůstaly Počenice v tabulce poslední a jako nováček se vrací zpátky do III. třídy.

„Na obou mužstvech byla vidět snaha o útočnou kopanou. My jsme ještě cítili šanci, že bychom mohli hrát o předposlední místo. Chvalčov už nehrál o nic. Hosté si zvlášť ve druhém poločase vypracovali hodně šancí po rychlých protiútocích. My jsme se nažili, bojovali jsme, ale naše akce končily většinou před pokutovým územím. Diváci museli být přesto spokojeni, protože snaha byla vidět na obou týmech. Opět nás podržel brankář Hrabal, který chytil nejméně čtyři góly. V závěru jsme mohli rozhodnout, ale Mišurec trefil břevno. Bohužel jsme doma potřetí za sebou jen remizovali, takže nám ty body chybí,“ řekl domácí trenér Josef Hrušák.

„Už před zápasem jsme věděli, že skončíme na pátém místě, a proto bylo velice těžké motivovat hráče. V zápase to bylo vidět. Někteří hráči to odchodili. I přesto ve druhém poločase šel Trnčák dvakrát sám na brankáře, ale své příležitosti zazdil. Nakonec jsme s pátým místem spokojení,“ dodal trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Branky: 60. Zbořil – 42. Něstreljajev. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 150.

Počenice: Hrabal – Hrušák, Zbořil, Mišurec, Cigánek, Tichánek, Procházka, Schwarz, Spáčil, Juřena, Kocourek (Michajlovič, Navrátil).

Chvalčov: Jakubec – Spiegl, Chlápek, Balvín, Kopeček, Vaculík, Talach, Trnčák, Skála, Zmeškal, Něstreljajev (Stodůlka, Ordáň, Ryška).