„Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že uhrajeme devatenáct bodů, tak bych odpověděl, že to bude dobré. Nicméně k úplné spokojenosti mi chybí čtyři body navíc. Zjistili jsme, že můžeme hrát MSFL s týmem, z něhož drtivá většina hráčů hrála loni ještě divizi,“ řekl hulínský trenér.

Jeho svěřenci potřebují ve druhé polovině soutěže zabrat. Desátá příčka jim sice zaručuje třetiligovou příslušnost i pro další sezonu, jenže od sestupových vod je dělí pouze čtyři body.

„Máme mínus osm bodů v tabulce pravdy a na jaře víc zápasů venku než doma. Jednoznačně nás čeká boj o záchranu. Nic jiného ani neočekávám,“ přiznal Pospíšil.

Spartakovci zvládli úvod soutěže. V prvních šesti zápasech třikrát vyhráli a získali deset bodů. Čtyřikrát však hráli na svém hřišti.

„Naší výhodou bylo, že nás soupeři v úvodu sezony mnohdy podcenili. Začátek jsme zvládli výborně. Byl to ten pravý nováčkovský elán,“ všiml si hulínský trenér.

Potom však přišel výkonnostní útlum. V dalších šesti duelech Hulín zvítězil jen v derby s Hanáckou Slavií a zbývajících pět zápasů prohrál. Ve čtyřech z nich inkasoval nejméně tři branky.

„S přibývajícími koly si na nás soupeři dávali větší pozor a dokázali se na naši hru docela dobře připravit. O to to bylo pro nás těžší. I v divizi jsme měli problémy s naší defenzivou a ve vyšší soutěži se to projevilo ještě výrazněji. Najednou jsme zjistili, že naše defenziva na ofenzivu ostatních mužstev nestačí,“ přiznal Pospíšil.

Na podzim posbíral Hulín šest vítězství, k nimž přidal jednu remízu a devět porážek. Největším negativem zůstává úzký kádr. Předsezonní posily Otruba nebo Crla rozhodně nezklamaly, ale kouč Pospíšil neměl možnost měnit sestavu podle aktuální formy hráčů. Za Hulín nastoupilo sedmnáct hráčů a méně už využil pouze Uničov.

„Kádr je opravdu úzký. Navíc se před sezonou zranil stoper Cetkovský, který v divizi pravidelně nastupoval. Na lavičce tak zůstali už jenom mladí kluci, kteří mohli zaskočit jen na několik minut. Pravidelně se tak střídalo maximálně třináct hráčů,“ zdůraznil Pospíšil.

Ten má jasno i o tom, co se bude dít v Hulíně během zimní přestávky. První na řadu přijde trénink, ale také doplnění kádru.

„Trénovat se musí, od toho zimní přestávka je. Mužstvo chceme doplnit, aby byl kádr širší a aby měl také vyšší kvalitu. Prioritou bude zároveň udržení toho stávajícího. Hráči jako Laciga nebo Otuba ukázali, že mají na vyšší soutěž. Určitě bude o některé zájem jinde. Nerad bych je však ztratil,“ dodal Josef Pospíšil.