DFK HOLEŠOV – TJ KOTOUČ ŠTRAMBERK 7:1 (3:1)

DFK se pustil bez nejlepší hráčky Pechové do svého soupeře od první minuty, a hned úvodní akce byla úspěšná. Brezanská vyslala do šestnáctky Bakalíkovou a ta vsítila svou první branku. Tlak domácích úspěšně pokračoval, ve středu hřiště sbíraly míče Dobroslávková se Stolářovou a vybízely útočnice ke skórování.

V 7. minutě se povedlo Samsonkové z téměř nemožného střeleckého úhlu podruhé překonat brankářku hostí. Potom hra domácích upadla do průměru a díky nepochopitelným chybám ve středu hřiště se do několika šancí dostal i soupeř. Přesto ve 37. minutě opět skóroval Holešov Vybíralovou po přihrávce agilní kapitánky Bakalíkové.

Zbytečné zmatky v obraně dovršil kiks stoperky ve 43. minutě, po kterém krásnou tečí skórovala domácí Ďurišová, ale do vlastní sítě. Vstup do druhé půle se podobal závěru prvního poločasu. Chaotická hra zálohy, neorganizovaná obrana a pasivní přihlížení hře u některých opor vedlo trenéry ke změnám na hřišti.

Samsonková vystřídala ve středu hřiště do té doby průměrnou Stolářovou a obraz hry se rázem změnil. Holešov začal útočit hlavně po pravé straně a krásná akce po ose Stolářová – Bakalíková vedla v 62. minutě ke zvýšení skóre na 4:1. Další branky přidala nejlepší útočnice Bakalíková v 67. a 73. minutě.

Na hřiště se dostaly také náhradnice. Nejlépe se předvedla Ševelová, která nahradila bez zájmu hrající Vybíralovou a vsítila svou první branku po dorážce střely Samsonkové. Poprvé si ženskou soutěž rovněž zahrály čtrnáctiletá Šefránková a rovněž Poláková.

Vítězství Holešova bylo zcela zasloužené, domácí tým byl lepší ve všech činnostech, a ojedinělé šance soupeře byly pouze výsledkem kiksů obrany DFK.

Branky: Bakalíková 4, Samsonková, Vybíralová, Ševelová, vl. Ďurišová.

DFK Holešov: Kršňáková – Jablunková, Brezanská, Dobroslávková, Ďurišová, Samsonková, Stolářová, Pagáčová, Bakalíková, Vybíralová, Stratilová (Ševelová, Šefránková, Poláková). (lk, sva)