Bez bodu jsou Prusinovice a Tučapy. Oba týmy hrají venku a rozhodně nejsou v roli favoritů. S napětím se očekává, jak se vyrovnaly Skaštice s domácí potupnou porážkou 2:9 od Žeranovic. Napravit si reputaci však v Martinicích nebude snadné.

ZDOUNKY (3) – PRUSINOVICE (14)

Zdounky si v minulém týdnu přivezly všechny tři body z Mrlínku a budou chtít tento zisk konečně potvrdit i doma. Hosté z Prusinovic jsou po druhém kole poslední. Ve dvou zápasech inkasovali už čtrnáct branek. Zdounky jsou rozjeté, ale Prusinovice pod tlakem, protože už musí bodovat. A to bude pro Zdounky hodně těžké.

„Proti slabším soupeřům se trápíme a nemůžeme se prosadit střelecky. To se potvrdilo i v prvním poločase utkání v Mrlínku. I když se vždy snažím hráče upozornit na možnost podcenění soupeře, tak to nemá moc výrazný účinek. Musíme hrát naplno od začátku, jinak můžeme na přerušení špatné domácí bilance zapomenout,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

„Chci věřit, že minulý zápas byl jen výjimečný výbuch. Chyběli nám někteří hráči základní sestavy, kteří už budou na tento zápas k dispozici. Myslím si, že Zdounky jsou hratelnějším týmem než Martinice a když budu optimista, tak bychom si rádi nějaký bod přivezli,“ plánuje trenér hostí Martin Novák, pro kterého by bodový zisk byl pěkným svatebním darem od jeho svěřenců.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 1, 7:5

Série: Zdounky doma 5× nevyhrály. Prusinovice venku 6× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

KOSTELEC U HOL. (12) – MRLÍNEK (9)

Nováček z Kostelce bude mít třetí pokus na první výhru v okresním přeboru. Před týdnem po vlažném výkonu prohrál v Záhlinicích. Hostující Mrlínek nedokázal vyhrát ani v jednom z předchozích čtyř zápasů na hřišti soupeře.

„Doufám, že se nám podaří dotáhnout příchod jednoho zkušeného hráče. Náš mladý tým prostě někoho takového potřebuje. V každém případě se nevzdáváme a budeme bojovat. Naše úspěšná domácí série ze III. třídy se v okresním přeboru nebude počítat. To už jsme si ve dvou předchozích zápasech vyzkoušeli. Výsledek netipuji, protože soupeře vůbec neznám,“ uvedl Miroslav Polášek, kouč Kostelce.

„Sílu soupeře neznáme. Nicméně je to ambiciosní nováček, kterého nemůžeme podceňovat. Doufám, že napravíme poslední domácí prohru. Do sestavy se po trestu vrací Heryán, který nám minulý týden hodně chyběl,“ prohlásil trenér Mrlínku Martin Mikulík.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 nestřetli.

Série: Kostelec u Hol. doma 15× neprohrál. Mrlínek venku 4× nevyhrál.

Tip Deníku: 1

KYSELOVICE (2) – ZÁHLINICE (4)

Kyselovice v úvodu sezony potvrzují dobré výkony z přípravy. Před týdnem naplno bodovaly na hřišti nováčka ze Šelešovic. Záhlinice v součtu s minulou sezonou neprohrály ani jedno z pěti utkání.

„Přišli jsme o Ondru Přikryla, který odešel do Žalkovic. To je pro nás citelná ztráta. Proto mám z tohoto utkání obavy. Na druhou stranu, pokud chceme hrát na špici, tak se s tím musíme porvat. Doma chceme vyhrávat a věřím tomu, že tento zápas zvládneme. Když nedostaneme gól, tak vyhrajeme 1:0,“ řekl hrající kouč Kyselovic Vít Říkovský.

„Favoritem jsou domácí. Loni měli dobrou sezonu a určitě nebudou chtít ztrácet na novém hřišti body. Nám by se však hodil každý bod. Kyselovice v letošní sezoně podle mého názoru budou patřit k nejlepším týmům v soutěži, takže to pro nás nebude jednoduché,“ uvedl hrající trenér Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 3 – 2 – 3, 11:11

Série: Kyselovice doma 4× neprohrály. Záhlinice 5× neprohrály.

Tip Deníku: 0

NĚMČICE (8) – ŠELEŠOVICE (11)

Němčice potvrdily, že jim to ve Chvalčově nejde a v minulém kole přenechaly všechny body domácím. Nováček ze Šelešovic prohrál na hřišti soupeře naposled 18. 5. 2008. Tehdy v rámci III. třídy odjel z Bařic s výsledkem 3:5.

„Budeme bojovat s těžkým soupeřem. Je vidět, že Šelešovice mají kvalitní mužstvo. Samozřejmě budeme chtít vyhrát a odčinit špatný výkon z Chvalčova,“ uvedl trenér Němčic Martin Zaoral.

„Čeká nás silný soupeř a hlavně bouřlivé prostředí. Musíme hrát ze zabezpečené obrany, stejně jako v Kostelci. Doufám, že alespoň bod získáme. Když budou tři, budu spokojený,“ dodal trenér Šelešovic Petr Mozga.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 1, 13:6

Série: Šelešovice venku 15× neprohrály.

Tip Deníku: 0

ROŠTĚNÍ (7) – CHVALČOV (6)

Tři body získalo v minulém kole Roštění na hřišti Tučap. Chvalčov bodoval naplno s Němčicemi, ale venku se mu dlouhodobě nedaří. Už sedm zápasů čeká venku na tři body.

„Základ pro úspěch v celé sezoně je doma bodovat. Chvalčov hraje kombinačně, což by nám mohlo sedět. Hrát s týmy, které chtějí hrát fotbal, nám vyhovuje. Myslím si, že to může být divácky atraktivní zápas,“ řekl trenér domácích Petr Paštěka.

„Očekávám vyrovnaný souboj, plný osobních soubojů a bojovnosti. Loni jsme Roštění doma porazili, ale přes zimu se soupeř posílil a na jaře se dokázal zachránit. V 1. kole Roštění doma prohrálo, a teď to bude chtít určitě před svými diváky napravit. My se budeme snažit hrát naši hru a především zlepšit efektivitu v koncovce. Nastoupíme kompletní. Chybět bude asi jenom stoper Švihálek. Bodovat nebude jednoduché, ale věřím, že hráči udělají maximum proto, aby se nám to povedlo,“ dodal trenér Chvalčova Zdeněk Trojek.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 1, 11:7

Série: Chvalčov venku 7× nevyhrál.

Tip Deníku: 2

ŽERANOVICE (5) – TUČAPY (13)

Po domácí prohře s Martinicemi šokovali hráči Žeranovic drtivou výhrou v poměru 9:2 se Skašticemi. Tučapy jsou po dvou kolech bez bodu a ani vzájemná bilance se Žeranovicemi pro ně není příznivá.

„Jestli kluci dodrží taktické pokyny, tak věřím, že vyhrajeme. Na druhou stranu jsou Tučapy v těžké pozici. Prohrály první dva zápasy, takže musí už začít bodovat. Musíme se připravit především na brejky soupeře. Doufám, že se kluci nepřizpůsobí soupeři a budou hrát svoji hru,“ přeje si trenér Žeranovic Pavel Postava.

„Pokud budeme chtít uspět, tak budeme muset být bezchybní v defenzivě. S takovým výkonem jako proti Roštění bychom na body vůbec nemohli myslet. Z výsledku Žeranovic v minulém kole jde strach a navíc se nám na jejich hřišti dlouhodobě nedaří. Přesto bychom už rádi získali nějaký bod,“ dodal trenér Tučap Jaroslav Křepelka.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 1, 13:3

Série: Tučapy venku 4× prohrály.

Tip Deníku: 1

MARTINICE (1) – SKAŠTICE (10)

Martinice vyhrály 10:2, Skaštice prohrály 2:9. To byly výsledky z minulého kola. V Martinicích se oba soupeři střetli v minulosti pětkrát a vždy zvítězili domácí. Skore hovoří v jejich prospěch přesvědčivě 23:1. Jediný gól Skaštic v Martinicích vstřelil v listopadu 2005 hrající trenér hostů Ivo Frýdl. Martinice už vyhrály deset domácích zápasů v řadě. Je to rekordní klubová série od roku 2000.

„Soupeře rozhodně nesmíme podcenit. Hrajeme poprvé doma a chceme udělat radost našim fanouškům. Věřím, že chuť do hry hráče od minulého týdne neopustila. Může to být pohledné utkání před velkou kulisou a se spoustou branek,“ řekl domácí kouč Ladislav Fischer.

„Domácí jsou favoritem celé soutěže. Musíme se poučit z minulého týdne i z posledního vzájemného zápasu v Martinicích. Budeme chtít uhrát dobrý výsledek a tomu podřídíme změnu v taktice. Rozhodně nebudeme tak ofenzivní jako v minulých zápasech. Nemůžeme si dovolit podruhé inkasovat hodně branek,“ zdůraznil hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 5 – 4 – 1, 32:13

Série: Martinice doma 10× vyhrály.

Tip Deníku: 1

Střelci: 7 – Ladislav Zakopal (Martinice), 3 – Michal Firych (Zdounky), Václav Hlobil (Martinice), Marek Hošťálek (Martinice), Vladimír Macho (Skaštice), 2 – Tomáš Hlobil (Kostelec u Hol.), Martin Chorý (Skaštice), Marek Jančík (Kyselovice), Karel Klimek (Žeranovice), Petr Křižan (Žeranovice)

Žluté karty: 2 – František Novák (Tučapy), 1 – Tomáš Hlobil (Kostelec u Hol.), Martin Holec (Mrlínek), Petr Mikeška (Mrlínek), Petr Bubla (Skaštice), Jiří Čuzy (Kostelec u Hol.), Ladislav Darebník (Roštění), Petr Dostál (Mrlínek), Roman Dunda (Záhlinice), Miroslav Gerát (Prusinovice)

Červené karty: 1 – Stanislav Škrabaňa (Roštění), Mojmír Heryan (Mrlínek), Tomáš Hradil (Mrlínek), Radim Scholz (Šelešovice), Petr Tkadlčík (Prusinovice)

Brankáři s čistým kontem: 1 – Jiří Maceja (Zdounky)

Brankáří – maximální minutová neprůstřelnost: 162 (aktuální série – 0) – Pavel Molčík (Kyselovice), 155 (155) Jiří Maceja (Zdounky), 114 (12) – Radek Mičola (Němčice), 97 (5) – Pavel Hejníček (Roštění), 90 (5) – Tomáš Jakubec (Chvalčov), 90 (0) – Jiří Zapletalík (Kostelec u Hol.), 89 (21) – Lubomír Uličník (Šelešovice), 88 (33) – Petr Pospíšil (Záhlinice), 85 (85) – Josef Pospíšil (Martinice), 73 (10) – Zdeněk Chytil (Tučapy)

Utkání od r. 2003: 145 – Alois Barot (Prusinovice), 143 – Tomáš Darebníček (Němčice), 140 – Radek Nevřala (Prusinovice), 138 – Daniel Sklenář (Prusinovice), 134 – Michal Štěpánek (Němčice), 128 – Roman Zmeškal (Chvalčov), 127 – Vladimír Kubaník (Chvalčov), 126 – František Spáčil (Admira Hulín), 123 – Josef Bartošek (Prusinovice), 122 – David Běťák (Lubná)

Branky od r. 2000: 116 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), 81 – David Zelený (Rusava), 76 – Martin Simerský (Admira Hulín), 73 – David Bačinský (Lubná), 70 – Milan Staněk (Rajnochovice), 67 – Radek Pospíšilík (Němčice) a Roman Kovařík (Prusinovice), 66 – Jiří Vinklárek (Slavkov p. H., Prusinovice), 64 – Petr Šimčík (Koryčany, Martinice), 61 – Slavomír Štoll (Admira Hulín)

Žluté karty od r. 2003: 43 – Radek Pospíšilík (Němčice), 39 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), 38 – Martin Chorý (Skaštice), 35 – Marian Omelka (Lubná) a Radek Nevřala (Prusinovice), 33 – David Běťák (Lubná) a Radovan Zicháček (Chvalčov), 32 – Josef Bartošek (Prusinovice), 31 – David Bačinský (Lubná) a Pavel Zaoral (Němčice)

Červené karty od r. 2003: 4 – Josef Bartošek (Prusinovice), Roman Darebníček (Němčice), Ivan Mikulík (Prusinovice), Radovan Zicháček (Chvalčov), Roman Smýkal (Žeranovice) a Petr Husařík (Šelešovice), 3 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), David Bačinský (Lubná), Radek Pospíšilík (Němčice) a Miroslav Trnčák (Chvalčov)

Brankáří s čistým kontem od r. 2003: 22 – Jaroslav Michalec (Lubná), 20 – Pavel Molčík (Kyselovice), 19 – Ondřej Nebuchla (Admira Hulín) a Jiří Maceja (Koryčany, Zdounky), 18 – Karel Mikulčák (Slavkov p. H.), 11 – Roman Jánoš (Martinice) a Ivo Ujka (Lubná), 10 – Josef Spiegl (Prusinovice), 9 – Jaromír Barot (Prusinovice, Chvalčov) a Petr Pořízka (Mrlínek)

Brankáří – maximální minutová neprůstřelnost od r. 2003: 487 (aktuální série – 155) Jiří Maceja (Koryčany, Zdounky), 452 (210) – Jaroslav Michalec (Lubná), 374 (32) – Radek Láník (Admira Hulín), 359 (37) – Robert Juřík (Koryčany), 353 (47) – Jiří Rampas (Zborovice, Zdounky), 351 (0) – Karel Mikulčák (Slavkov p. H.), 341 (91) – Libor Dohnal (Chvalčov), 325 (134) – Ondřej Nebuchla (Admira Hulín), 307 (88) – Ivo Ujka (Lubná), 303 (120) – Roman Jánoš (Martinice)