KROMĚŘÍŽ – PROSTĚJOV 2:0 (1:0)

Sešívaní po Olomouci B na své půdě zdolali dalšího silného soupeře a definitivně tak snad prolomili domácí nezdary. „Už na podzim to pro nás bylo začarované, pak na začátku jara jsme utrpěli citelnou prohru s Hulínem a kluci si nevěděli rady. Moc nám ve všech směrech pomohl duel s Olomoucí B. Poctivou prací jsme jej vyhráli a tím se nastartovala vítězná šňůra. Tým šlape. I když bylo nyní zraněných pět hráčů ze základu, naskočili další, mezi nimi i osmnáctiletý odchovanec Kašík. Ukazuje se obrovská síla kolektivu," pochvaluje si trenér Hanácké Slavie Vlastimil Chytrý.

Prostějovu jeho svěřenci zasadili údery v 32. a 62. minutě. Prosadili se Kutra střelou z hranice vápna k tyči a kanonýr Neubert z penalty. „Pečlivě jsme se celý týden připravovali, přičemž jsme pozornost zaměřili na Zelenku s Kroupou. Radovan Budín vybíhal s Kroupou do všech soubojů a přesně splnil to, co jsem chtěl, byl nejlepším hráčem na hřišti. Kroupa se nedostal do hry a tím ani Prostějov. Přečetli jsme taktiku soupeře a kluci ji splnili na tisíc procent. Postupně jsme se dostávali do šancí a rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší. Zápas jsme odehráli výborně," byl spokojený 35letý kouč.

Hosté pak ještě od 70. minuty dohrávali po vyloučení Fládra za dvě žluté karty v desíti. Ale to už bylo za stavu 0:2. Důležitým okamžikem bylo pro Kroměříž vstřelení první branky. Prostějov byl ze začátku totiž aktivní. „Kolem 20. minuty jsme přebrali iniciativu a v dalším úseku se zápas lámal. Pět minut před gólem jsme trefili tyč, šanci měl Žák. Soupeř vypadl ze hry," poznamenal bývalý prvoligový fotbalista Drnovic, jenž zažívá opojné pocity z aktuálního období.

„Mám obrovskou radost z toho, jak se zapojují odchovanci do utkání, ať už je to Ferko, Kašík či Silnica. A jsem nadšený z nálady v týmu. Kluci makají na tréninku, parta je výborná. To je důvod, proč jsme nyní tak úspěšní. Věřím, že zásluhou kolektivu uhájíme druhé místo, uděláme pro to všechno," slíbil Chytrý.

Branky: 32. Kutra, 62. Neubert. Rozhodčí: Dubravský – Trávníček, Podaný. ŽK: Žák – Fládr. ČK: 70. Fládr.

Kroměříž: Petr – Kašík, Látal, Salachna, Strašák (76. Ferko), Netopil, Budín, Kutra, Žák, Mazouch, Neubert (83. Silnica). Trenér: Vlastimil Chytrý.

Prostějov: Kofroň – Hirsch, Zatloukal, Rus, Krejčíř – Šteigl (79. Přikryl), Fládr, Petržela (46. Sečkář), Koudelka – Zelenka, Kroupa. Trenér: František Jura.