„Vlastní nemohoucností jsme se o ně připravili. Vybrali jsme si daň za minulý týden, kdy při nás stálo štěstí," připomněl trenér Spartaku Jindřich Lehkoživ stoprocentní efektivitu v Kroměříži, na kterou jeho svěřenci nyní nenavázali.

HULÍN – BŘECLAV 1:1 (0:0)

Hulín měl utkání výborně rozehrané. Z vyrovnané první půle si odnesl zásluhou Číhala vedení 1:0 a po změně stran zápasu jasně udával tón. Dostal se i do řady gólových situací, jenže neúspěšná koncovka se stala vadou na jeho kráse. Aktivní Šrom třikrát v nadějných pozicích netrefil bránu a nebezpečnou střelu Krhuta dokázal vytěsnit na roh brankář Prokop. A tak přišel z ojedinělé akce hostů ve druhé půli trest. V 86. minutě se po brejku střelou do protipohybu gólmana Chytila trefil Tetur.

Domácí po závěrečném hvizdu smutnili, remíza se čtrnáctým týmem soutěže byla málo. „Neberu to tak, jestli je někdo dole, nebo nahoře. Byl bych stejně zklamaný, kdybychom po takovém průběhu remizovali i s Olomoucí. Měli jsme šance, které jsme měli dát a nechat body doma," byl rozmrzelý Lehkoživ.

Přesto Hulín zažívá povedený vstup do jarní části MSFL. Ze tří duelů získal sedm bodů a v tabulce poskočil alespoň o dvě příčky na 9. místo. „Dosáhli jsme toho, co jsme chtěli. Z domácí ztráty jsem sice zklamaný, ale kdyby mi někdo před jarem řekl sedm bodů, byl bych spokojený," přiznal bývalý kouč Kroměříže.

Na dobré základy pro další část soutěže se Spartak bude snažit navázat v atraktivním utkání v Prostějově, jenž je žhavým adeptem na postup do druhé ligy. „Nemáme tam co ztratit. Pojedeme v roli outsidera a budeme chtít překvapit. Hlavně ať kluci odevzdají maximální výkon, s tím budu spokojený," poznamenal Lehkoživ.

Branky: 28. Číhal – 86. Tetur. ŽK: Laciga, Vyskočil – Smirnov, A. Horváth. Diváci: 120.

Spartak: Chytil – Krhut (88. Kováč), Číhal, Kroča, Vyskočil – Dvořáček, Červenka, Laciga, Šrom – Zlámal (68. Labuda), Elšík (84. Mjuller). Trenér: J. Lehkoživ.

Břeclav: Prokop – Košut, Klusák, Zezula, Pospiš (81. Tetur) – Hloch, Simandl, Paděra (74. Tetur), Jurčík (56. Carvalho) – Smirnov, Fojtík (66. Horváth). Trenér: K. Bečka.