„Slavičín je dost daleko od Kroměříže, takže tento souboj nevnímáme jako pravé derby. Hráči se však dobře znají ze svých minulých působišť, takže pro ně to může být zajímavý duel,“ poznamenal kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Jeho svěřenci si budou muset na soupeře dát velký pozor. Nováček ze Slavičína totiž obě úvodní domácí utkání vyhrál. Mutěnice zdolal 3:0 a HFK Olomouc 2:1. „Slavičín jsem viděl na vlastní oči minulý týden. Je to mužstvo, které hraje v pohybu agresivní fotbal. Domácí zápasy soupeři vyšly, takže hráči mají dostatečné sebevědomí. Přesto doufám, že jim připravíme první porážku,“ podotkl Lehkoživ.

Hanáci do nového ročníku vstoupili domácí prohrou s rezervou Brna, ale vše odčinili v minulém týdnu, když si přivezli tři body z Fulneku. Pro střelce branek Valáška, Dvořáčka a Mašleje to byly premiérové trefy v kroměřížském klu­bu.

„Komunikace na hřišti zatím nefunguje stoprocentně, protože například každý z těchto střelců hrál na jaře jinde, ale postupně se to zlepšuje. Je důležité, abychom hráli jako tým, protože nemáme tolik individualit jako ostatní mužstva. Sestava se nijak zásadně měnit nebude. Když budeme hrát aktivně a napadat rozehrávku soupeře můžeme uspět,“ dodal kroměřížský trenér.

Slavičínské fotbalisty čeká v této sezoně první utkání na hřišti soupeře, přesto na Hanou neodjíždějí předem poraženi. „Po dvou nečekaných domácích vítězstvích je nálada v mužstvu výborná. Přestože do Kroměříže nejedeme s přehnaným respektem, víme o síle soupeře a budeme se snažit uhrát co nejlepší možný výsledek,“ slíbil hlavní kouč Ladislav Straka (na snímku).

Přestože jsou obě mužstva jedinými zástupci v MSFL ze Zlínského kraje, ani Slavičínští nepovažují vzájemný duel za místní derby. „Do našich střetnutí s Brumovem to bude mít daleko. Neočekávám ani tak velký zájem fanoušků, jako tomu bylo s Elsemerem,“ přiznal kouč nováčka třetí nejvyšší fotbalové soutěže.

V kabině již přivítal výraznou posilu. Ze sparťanské rezervy se vrátil místní odchovanec Martin Holek. „Trápí jej drobné zranění, navíc ještě ve čtvrtek neměl vyřízenou registračku, takže zatím jej nemáme k dispozici. Počítám s ním na post ofenzivního záložníka, který by měl podporovat útočníky. Dostal jsem na něj výborné reference,“ pochvaloval si Ladislav Straka.

Kroměříž se v posledních deseti letech střetla se Slavičínem pětkrát s bilancí třech vítězství a dvou porážek. Oba domácí zápasy v rámci divize vyhráli Hanáci. V roce 2001 3:1 a před dvěma lety 2:1.

(lk, dan)