Břest se bude pokoušet o první body v novém ročníku v blízkých Kyselovicích

Když před rokem došla nejvyšší okresní soutěž k šestému kolu, byl v čele pozdější vítěz z Koryčan o skóre před Admirou. Třetí Němčice ztrácely jeden bod. Letos se do špičky protlačily týmy Zdounek a Lubné. Nejhůře začaly Záhlinice a Břest.

LUBNÁ (2) – MARTINICE (8)

Vzájemná bilance soupeřů je z minulých sezon téměř vyrovnaná. V roli favorita jsou tentokrát domácí, kterým patří v tabulce skvělé druhé místo.
„Vzhledem k tomu, že sezona pro nás začala celkem slušně až na nešťastné utkání v Ludslavicích, tak určitě nechceme doma prohrát. Na vlastním trávníku se nám v poslední době daří, i když ta sestava je pořád hodně okleštěná. V každém případě si chceme udržet domácí neporazitelnost, i když víme, že Martinice jsou velmi kvalitní tým, který by zřejmě letos chtěl završit dlouhodobou snahu o postup,“ upozornil trenér Lubné Marek Piškula.

Vyjádření trenéra Martinic Ladislava Fischera se nám nepodařilo získat.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-1-2, 6:7. Série: Lubná doma 5x bez prohry – Martinice 4x bez prohry. Tip: 1.

ZDOUNKY (1) – SKAŠTICE (7)

Do Zdounek tentokrát přijedou Skaštice a vzhledem k postavení obou týmů v tabulce to bude šlágr kola. V minulém kole Zdounky ukončily dlouhou sérii neporazitelnosti. Rády by pokračovaly alespoň v úspěšné domácí sérii.

„Určitě nejsme favority okresního přeboru. Skaštice jsou posíleny o několik hráčů, kteří působili v Kvasicích. Určitě budou chtít hrát fotbal a to by nám mohlo vyhovovat. Doufám, že doma zvítězíme a kluci se vzpamatují z kruté porážky v Hulíně,“ přeje si trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.
„Rozhodně nebudeme v tomto zápase v roli favoritů. Domácí jsou sice nováčkem, ale do soutěže vstoupili velmi impozantně. Zatím prohrály Zdounky pouze jednou. Pojedeme tam s cílem uhrát dobrý výsledek a úspěchem bude remíza,“ přeje si trenér Skaštic Ivo Frýdl.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Zdounky doma 13x bez prohry. Tip: 1.

CHVALČOV (10) – ADMIRA HULÍN (4)

V tomto utkání nebude Chvalčov určitě favoritem. Proti Admiře to v posledních letech domácím nejde. Ze šesti vzájemných duelů nevyhráli ani jednou. Navíc hosté potvrzují svou dobrou formu.

„Tomuto zápasu přikládáme velký význam a důkladně se na něho připravujeme. Stejně jako v Břestu nám budou chybět tři hráči základní sestavy, kteří jsou stále na dovolené. Příležitost tak znovu dostanou dorostenci. Bod bude pro nás úspěch. Budeme vycházet ze zabezpečené obrany. Důležité bude neinkasovat. Hulín má velmi kvalitní tým,“ zdůraznil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

„Na kvalitním hřišti chceme prodloužit naši neporazitelnost. Ve Chvalčově se nám tradičně daří, takže se na utkání těšíme. Chceme pokračovat v zisku tří bodů. Domácí hrají technický fotbal, takže by to mohl být pohledný zápas,“ věří trenér Admiry Pavel Vlha.
Vzájemná bilance od r. 2000: 0-2-4, 6:14. Série: Admira 13x bez prohry. Tip: 0.

KYSELOVICE (9) – BŘEST (14)

Už v polovině týdne si zřejmě polovina domácích hráčů myslela, že v neděli získají lehce tři body. Bude to derby se slušnou diváckou kulisou. Hosty povede Antonín Vymětal, který v minulosti pracoval v Kyselovickém klubu.

„Mým úkolem je vyhnat hráčům z hlav podcenění soupeře, který je poslední bez bodu. Bude to jistě zajímavé derby. Série neúspěchů se asi podepisuje na výkonech Břestu. Pokud se nám podaří dát brzy branku, může to být pro nás velká psychická výhoda. Jinak je zápas naprosto otevřený. Hosté posílili na dvou postech a to může být pro Břest výhoda,“ upozornil trenér domácích Vít Říkovský.

„Bude to určitě prestižní derby, do kterého půjdeme s novým gólmanem. Jedna změna v sestavě tedy bude. Navíc se nám uzdravil jeden záložník. Stále nám chybí distancovaný útočník. Zkusíme zabojovat a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl trenér Břestu Antonín Vymětal.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Břest venku 25x bez výhry. Tip: 1.

ZÁHLINICE (13) – PRUSINOVICE (11)

Záhlinice mají pouze bod a čeká je další souboj o přežití.
„Dlouhodobě zraněný je Oračka, Karas, který přišel z Bařic, je po operaci. Chybět bude i Šustr. Nastupují hráči, kteří rok nehráli. Pokud neporazíme Prusinovice, tak bude muset dojít ke změnám. Hráči si musí uvědomit, že soutěž má svou úroveň. Její kvalita jde nahoru. Myslím si, že je to naše poslední šance. V dalších kolech nás totiž čekají Martinice a Admira, a s takovými soupeři asi bodovat nebudeme,“ řekl trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.

„Určitě chceme v Záhlinicích bodovat. Oproti loňské sezoně máme z poloviny nově složený tým. Velkou posilou je gólman Spiegl. Kdyby u nás byl od začátku sezony, tak bychom měli určitě o tři body víc. Záhlinice jsem neviděl hrát, ale podle tabulky jsme favoriti,“ sdělil trenér Prusinovic Libor Pumprla.
Vzájemná bilance od r. 2000: 5-1-4, 25:22. Série: Záhlinice 7x bez výhry. Tip: 2.

LUDSLAVICE (12) – ŽERANOVICE (6)

V Ludslavicích lze na derby očekávat velkou diváckou kulisu. V minulosti hrávaly Žeranovice vyšší soutěže, proto se kluby střetnou v tomto století poprvé. Trenér domácích Velísek přivedl na jaře Žeranovice zpět do okresního přeboru.

„Utkání bude pro mě určitě specifické. Kluky chci proti Žeranovicím vyhecovat. Určitě to bude zvláštní utkání, na které se těšíme. Budeme si muset pohlídat středovou řadu hostů, která je hodně nebezpečná,“ upozornil trenér Ludslavic Ivan Velísek.

„Určitě nás přijede podpořit hodně našich fanoušků. Budeme chtít konečně uhrát nějaké body na hřišti soupeře. Chceme vyhrát. Soupeře dobře známe, někteří hráči působili dřív v Žeranovicích,“ připomenul trenér Žeranovic Karel Klimek.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Tip: 0.

NĚMČICE (3) – MRLÍNEK (5)

Němčice v minulém kole bez trenéra Hůzla prohrály na vlastním hřišti s Lubnou. Tentokrát by už měl své svěřence řídit na hřišti.
„Okresní přebor je letos hodně vyrovnaný. V každém kole je několik překvapivých výsledků. Doufám, že v neděli se vrátíme k naší zodpovědné hře s potřebným nasazením. Chceme potvrdit, že tak lehce jako Lubná si další soupeři od nás body vozit nebudou,“ zdůraznil předseda klubu z Němčic Michal Štěpánek.

„Do Němčic si jedeme pro bod. Domácím vyšel vstup do sezony, ale teď na vlastním hřišti prohráli. V naší sestavě nedojde k žádným změnám,“ řekl vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-1, 4:5. Tip: 2

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE