Kroměřížsko - Ve druhém kole okresního přeboru fotbalistů se poprvé doma představí nováček ze Šelešovic. Na hřišti se neobjeví pět hříšníků z prvního kola. Nejvíc oslaben bude Mrlínek, který přišel o dva hráče. Největší návštěva se očekává na derby Tučapy – Roštění. První si mohou připsat noví trenéři Chvalčova a Žeranovic.

PRUSINOVICE (12) – MARTINICE (1)

Jako první nastoupí k utkání 2. kola okresního přeboru fotbalisté v Prusinovicích. Utkání má výkop už v 15 hodin. Domácí prohráli v minulém kole v Mrlínku 2:4, zatímco favorit soutěže z Martinic vyhrál v derby v Žeranovicích 4:0. V utkání však přišel o svého brankáře. Hosté však začali sezonu výborně a vítězství v derby jim určitě dodalo hodně sebevědomí. Domácí se musí obejít bez posily Tkadlčíka, který byl v 1. kole vyloučen.

„V tomto utkání budeme spokojeni i s bodem. Mužstvo Martinic má úplně jiné ambice než my. Hosté mají kvalitní kádr a asi chtějí postoupit do vyšší soutěže. Hlavně musíme uhlídat nebezpečné útočníky soupeře. Pokud to zvládneme, tak můžeme myslet na body,“ řekl trenér Prusinovic Martin Novák.

„Jakákoliv naše ztráta by byla překvapením. Jednám s jedním brankářem, který by nám mohl v tomto zápase pomoct. Pokud se nedohodneme, bude chytat Pospíšil. Domácí nemají co ztratit, a to bude jejich výhoda. Když budou hrát kluci s takovou chutí jako minulý týden, tak budu spokojený a získáme tři body,“ přeje si trenér Martinic Ladislav Fischer.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 6, 12:24

Série: Prusinovice doma 4× neprohrály. Martinice 9× neprohrály.

Tip Deníku: 2

SKAŠTICE (3) – ŽERANOVICE (14)

Skaštice nečekaně hladce vyhrály v Roštění. Hatrick tam zaznamenal Vladimír Macho. Žeranovice doma nestačily na Martinice a jako jediné nedaly v prvním kole gól. Už čtyři roky Skaštice ve vzájemném duelu neprohrály. Bylo by překvapením, kdyby tomu bylo tentokrát jinak. V dosavadních osmi vzájemných zápasech padlo 47 branek, což dává průměr téměř šest gólů na jedno utkání.

„Papírově jsme sice v roli favorita, ale Žeranovice budou určitě chtít napravit svou domácí porážku. Je to mužstvo, ve kterém je několik individualit. Ta největší je nesporně Karel Klimek. Proto to rozhodně nebude jednoduchý zápas, ale doma chceme vyhrát. Žeranovice se snaží hrát otevřený fotbal a to nám vyhovuje. Pro diváky jsou takové zápasy atraktivní, a proto padá v našich vzájemných zápasech tolik gólů,“ řekl kouč Skaštic Ivo Frýdl.

„Budou nám chybět dva hráči, takže s velkým optimismem do Skaštic nepojedeme. Budeme ale určitě bojovat. Na zkušené hráče soupeře musíme hrát důrazně, ale nesmíme se nechat uštvat,“ usmál se žeranovický trenér Pavel Postava.

Vzájemná bilance: 3 – 2 – 3, 26:21

Série: Žeranovice venku 10× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

TUČAPY (11) – ROŠTĚNÍ (13)

Tučapy ani Roštění v prvním kole nebodovaly. Tučapy prohrály těsně v Němčicích, Roštění nečekaně jasně doma se Skašticemi. Souboj blízkých soupeřů jistě přiláká na hřiště hodně diváků. Hosté nastoupí bez Škrabani, který byl v úvodním kole vyloučen.

„Je to prestižní zápas jako v minulých letech. Toto utkání nemá jasného favorita. Podle našeho utkání, které jsme minulý týden hráli v Němčicích, bychom mohli Roštění porazit,“ řekl kouč Tučap Jaroslav Křepelka.

„Pokusíme se vyhrát, protože domácí zápas v minulém kole nám vůbec nevyšel. Musíme udělat všechno proto, abychom to napravili. Určitě musíme zlepšit hru dozadu, která byla v utkání se Skašticemi velmi špatná. Těžko se můžeme něčím překvapit, protože oba týmy se velmi dobře znají. Z hostování se vrátil Štěpánek, na kterého budeme v tomto zápase spoléhat,“ dodal trenér Roštění Petr Paštěka.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 3:2

Tip Deníku: 0

CHVALČOV (10) – NĚMČICE (4)

V prvním kole prohrál Chvalčov pod vedením nového trenéra Zdeňka Trojka jen těsně v Kyselovicích. Němčice doma splnily roli favorita, když zdolaly Tučapy 2:1. V předchozích třech vzájemných zápasech na trávníku ve Chvalčově vyhráli domácí vždy výrazně 4:0. Měli by tohoto zápasu opět využít, aby se dostali do pohody.

„Venku jsme bohužel nezískali, tak to musíme vylepšit doma. Po trestu se nám vrací do sestavy stoper. Uděláme nějaké změny v sestavě a věřím, že vyhrajeme. Získané body jsou na začátku sezony hodně důležité,“ myslí si trenér Chvalčova Zdeněk Trojek.

„Na jaře jsme prohráli ve Chvalčově 0:4 a byl to jeden z nejhorších našich zápasů za mého působení na lavičce Němčic. Určitě jsem na ten zápas nezapomněl a musíme se z něho poučit. Očekávám, že teď tam uhrajeme lepší výsledek, než v minulých letech. Je začátek sezony a všechny týmy chtějí bodovat, protože úvod je velmi důležitý. Nebude to jednoduchý zápas, ale naše mužstvo má svoji sílu a je schopno bodovat i venku,“ dodal trenér Němčic Martin Zaoral.

Vzájemná bilance: 4 – 0 – 8, 23:24

Série: Němčice venku 4× nevyhrály.

Tip Deníku: 0

ŠELEŠOVICE (8) – KYSELOVICE (5)

Nováček ze Šelešovic se poprvé představí na domácí půdě. V premiéře si přivezl bod z Kostelce, když o vítězství přišel brankou z penalty až v nastaveném čase. Pokud domácí neprohrají, bude to už jejich 25 zápas v řadě bez prohry. Kyselovice v prvním kole jen těsně 2:1 porazily doma Chvalčov. Na hřištích soupeřů se jim však už dlouho nedaří. V posledních devíti duelech nevyhrály.

Šelešovice nastoupí bez Radima Scholze, který si bude odpykávat čtyřzápasový trest za hrubou urážku rozhodčího.

„V soutěži je hodně vyrovnaných mužstev a hodně záleží na domácím prostředí. Minulý týden rozhodčí prodlužoval zápas tak dlouho, dokud Kostelec nevstřelil vyrovnávací branku. Chceme tři body, protože doma se prostě získávat musí. Budeme hrát na dva útočníky a doufám, že to vyjde,“ přeje si trenér Šelešovic Petr Mozga.

„Myslím si, že domácí nebudou tak nebezpeční, i když poměrně suverénně vyhráli III. třídu. Hrávali jsme se Šelešovicemi i před tím a byli jsme tam i na turnaji, proto si myslím, že utkání zvládneme. Netajím se tím, že chceme vyhrát a snad se nám to podaří. Jsme celkem v optimální sestavě,“ dodal hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 0 – 1 – 1, 1:7

Série: Šelešovice 24× neprohrály. Kyselovice venku 9× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

ZÁHLINICE (9) – KOSTELEC U HOL. (7)

Záhlinice si v minulém kole přivezly nečekaný bod ze Zdounek po remíze 1:1 a teď ho chtějí potvrdit proti Kostelci. Nováček z Kostelce zachránil doma remízu až gólem z penalty v nastaveném čase v utkání se Šelešovicemi.

„V každém případě chceme doma zvítězit. Myslím si, že máme zkušenější mužstvo než nováček z Kostelce a své zkušenosti dokážeme zužitkovat,“ prohlásil hrající trenér Záhlinic Ladislav Paštěka.

„Domácí nemůžeme vůbec podcenit, protože dokázali remizovat 1:1 ve Zdounkách. Ten výsledek se určitě nezrodil jenom tak. Určitě na něčem Záhlinice přes léto zapracovaly. Takže se v žádném případě nemůžou podcenit, i když skončily loni v tabulce na konci. Určitě to bude těžký soupeř, ale chceme si odvézt tři body,“ řekl sebevědomě trenér Kostelce Miroslav Polášek.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 2, 7:8

Série: Záhlinice 4× neprohrály. Kostelec u Hol. 17× neprohrál.

Tip Deníku: 0

MRLÍNEK (2) – ZDOUNKY (6)

Hladkou výhrou nad Prusinovicemi vstoupil Mrlínek do nové sezony. Zdounky doma nečekaně ztratily dva body po remíze se Záhlinicemi. Vzájemná bilance až příliš jasně hovoří ve prospěch hostujícího mužstva. Zdounky ve všech čtyřech vzájemných zápasech Mrlínek porazily s jasným skore 11:2. Domácím budou chybět Heryan a Hradil, kteří byli v 1. kole vyloučeni.

„Proti Zdounkám se nám moc nedaří. Dokážou ztratit body s každým, ale s námi vždy vyhrají. Nesmíme jen bránit, ale pokusit se nepříznivou sérii zlomit a vyhrát další čtyři vzájemné zápasy,“ řekl trenér domácích Martin Mikulík.

„Nám hodně pomohlo první vzájemné utkání, které jsme v Loukově vyhráli 3:2. Od té doby si na Mrlínek věříme. V minulém kole se Záhlinicemi jsme se teprve sehrávali. Doufám, že teď už to bude trošku lepší a znovu s Mrlínkem uhrajeme solidní výsledek,“ přeje si trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 4, 2:11

Série: Zdounky 7× nevyhrály.

Tip Deníku: 2

Střelci: 3 – Vladimír Macho (Skaštice), 2 – Václav Hlobil (Martinice) a Ladislav Zakopal (Martinice), 1 – Petr Červík (Mrlínek), Martin Darebník (Prusinovice), Radim Dostál (Mrlínek), Michal Firych (Zdounky), Tomáš Hlobil (Kostelec u Hol.), Martin Holec (Mrlínek), Karel Holík (Šelešovice)

Žluté karty: 1 – Tomáš Hlobil (Kostelec u Hol.), Martin Holec (Mrlínek), Petr Mikeška (Mrlínek), František Novák (Tučapy), Petr Bubla (Skaštice), Jiří Čuzy (Kostelec u Hol.), Ladislav Darebník (Roštění), Petr Dostál (Mrlínek), Roman Dunda (Záhlinice), Miroslav Gerát (Prusinovice)

Červené karty: 1 – Stanislav Škrabaňa (Roštění), Mojmír Heryan (Mrlínek), Tomáš Hradil (Mrlínek), Radim Scholz (Šelešovice), Petr Tkadlčík (Prusinovice)

Brankáři s čistým kontem: nikdo.

Brankáří – maximální minutová neprůstřelnost: 89 (aktuální série 0) – Lubomír Uličník (Šelešovice), 87 (87) – Radek Mičola (Němčice), 85 (85) – Josef Pospíšil (Martinice), 81 (81) – Jiří Zapletalík (Kostelec u Hol.), 72 (72) – Pavel Molčík (Kyselovice), 71 (8) – Zdeněk Nevařil (Skaštice), 67 (9) – Petr Pořízka (Mrlínek), 65 (65) – Jiří Maceja (Zdounky), 61 (23) – Richard Zahradníček (Prusinovice), 59 (59) – Zdeněk Chytil (Tučapy)

Utkání od r. 2003: 145 – Alois Barot (Prusinovice), 142 – Tomáš Darebníček (Němčice), 139 – Radek Nevřala (Prusinovice), 138 – Daniel Sklenář (Prusinovice), 133 – Michal Štěpánek (Němčice), 127 – Roman Zmeškal (Chvalčov) a Vladimír Kubaník (Chvalčov), 126 – František Spáčil (Admira Hulín), 122 – Josef Bartošek (Prusinovice) a David Běťák (Lubná)

Branky od r. 2000: 115 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), 81 – David Zelený (Rusava), 76 – Martin Simerský (Admira Hulín), 73 – David Bačinský (Lubná), 70 – Milan Staněk (Rajnochovice), 67 – Radek Pospíšilík (Němčice) a Roman Kovařík (Prusinovice), 66 – Jiří Vinklárek (Slavkov p. H., Prusinovice), 64 – Petr Šimčík (Koryčany, Martinice), 61 – Slavomír Štoll (Admira Hulín)

Žluté karty od r. 2003: 43 – Radek Pospíšilík (Němčice), 38 – Ladislav Paštěka (Záhlinice) a Martin Chorý (Skaštice), 35 – Marian Omelka (Lubná), 34 – Radek Nevřala (Prusinovice), 33 – David Běťák (Lubná) a Radovan Zicháček (Chvalčov), 32 – Josef Bartošek (Prusinovice), 31 – David Bačinský (Lubná) a Pavel Zaoral (Němčice)

Červené karty od r. 2003: 4 – Josef Bartošek (Prusinovice), Roman Darebníček (Němčice), Ivan Mikulík (Prusinovice), Radovan Zicháček (Chvalčov), Roman Smýkal (Žeranovice) a Petr Husařík (Šelešovice), 3 – Ladislav Paštěka (Záhlinice), David Bačinský (Lubná), Radek Pospíšilík (Němčice) a Miroslav Trnčák (Chvalčov)

Brankáří s čistým kontem od r. 2003: 22 – Jaroslav Michalec (Lubná), 20 – Pavel Molčík (Kyselovice), 19 – Ondřej Nebuchla (Admira Hulín), 18 – Karel Mikulčák (Slavkov p. H.) a Jiří Maceja (Koryčany, Zdounky), 11 – Roman Jánoš (Martinice) a Ivo Ujka (Lubná), 10 – Josef Spiegl (Prusinovice), 9 – Jaromír Barot (Prusinovice, Chvalčov) a Petr Pořízka (Mrlínek)

Brankáří – maximální minutová neprůstřelnost od r. 2003: 487 (aktuální série – 65) Jiří Maceja (Koryčany, Zdounky), 452 (210) – Jaroslav Michalec (Lubná), 374 (32) – Radek Láník (Admira Hulín), 359 (37) – Robert Juřík (Koryčany), 353 (47) – Jiří Rampas (Zborovice, Zdounky), 351 (0) – Karel Mikulčák (Slavkov p. H.), 341 (91) – Libor Dohnal (Chvalčov), 325 (134) – Ondřej Nebuchla (Admira Hulín), 307 (88) – Ivo Ujka (Lubná), 303 (120) – Roman Jánoš (Martinice)