MARTINICE (2) – ZDOUNKY (6)

Utkání bude tahákem kola. Domácí jsou sice favoritem, ale tři předchozí vzájemné zápasy skončily vždy výsledkem 2:1. Ve dvou případech vstřelily Martinice vítěznou branku až v posledních devíti minutách.

„Doma jsme na jaře dost silní a už kvůli divákům chceme předvést takový výkon, aby všechny body zůstaly v Martinicích. Hosté nás mohou potrápit, ale věřím, že se hráči poučili z minulého zápasu, že se žádný soupeř nesmí podcenit,“ přeje si trenér Martinic Ladislav Fischer.

„V předchozích čtyřech zápasech jsme sice neprohráli, ale střetli jsme se s mužstvy, která jsou v tabulce kolem nás, nebo pod námi. Nevím jestli jsou teď Martinice silnější nebo slabší než v minulých letech, ale my jsme s nimi vždy prohráli smolně. Myslím si, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Přesto musím uznat, že z Martinic jde strach, protože na jaře nastřílely už spoustu branek. Na malém hřišti to bude pro nás těžké. Domácí dovedou proměnit z pěti šancí čtyři, a to dokáže málokdo,“ přiznal trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 0, 6:3

Série: Martinice 4× vyhrály. Zdounky 4× neprohrály.

POČENICE (11) – ADMIRA HULÍN (1)

Admira na jaře vyhrála všechny čtyři zápasy. Má velice konsolidované mužstvo. Je silná především díky sebevědomí všech hráčů. Je jasné, že Počenice mohou uspět jen tehdy, pokud podají maximální výkon. Admiře se velmi těžko střílí góly. Na jaře inkasovala jen dvakrát. Předchozí tři vzájemné zápasy, to byla pěkná divočina. Doma zvítězily Počenice před osmi lety 7:2, ale v Hulíně prohrály 2:7 a 0:7.

„Určitě by nás potěšilo stejně jako před osmi lety vítězství. Tehdy jsme vyprovázeli Admiru do okresního přeboru, teď by to bylo do I. B třídy. Nicméně se nedá očekávat, že bychom Admiře nasázeli sedm branek. Víme, že Admira je fotbalově úplně jinde než my. Kdybychom uhráli bod, tak bychom to brali všemi deseti. Navíc budeme oslabeni o tři hráče základní sestavy, takže to pro nás bude hodně těžké utkání,“ řekl hrající trenér Počenic Josef Hrušák.

„Mám pocit, že jsem u porážky 2:7 byl tehdy ještě na hřišti jako hráč. Doufám, že se tak dávná historie nebude opakovat, potvrdíme roli favorita a zvítězíme. Velkou roli bude hrát terén, počasí a nasazení domácích. My jsme ovlivněni zraněními. V minulém zápase hráči širšího kádru nepotvrdili své kvality. Jsem přesvědčen, že předvedeme solidní výkon, potvrdíme své kvality a vyhrajeme,“ dodal trenér Admiry Stanislav Dorazín.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 2, 9:16

Série: Admira 5× vyhrála.

SKAŠTICE (5) – ŽERANOVICE (7)

Žeranovice čeká ve Skašticích těžký zápas. Domácí nezačali jaro dobře, mužstvo je pod tlakem, pro úspěch udělá na hřišti maximum. Oba kluby se na jaře trápí, ve třech předchozích zápasech ani jednou nevyhrály.

„Náš herní projev se každým zápasem zlepšuje, tak doufám, že už konečně vyhrajeme. Věřím, že třetí pokus na domácím hřišti bude už pro nás úspěšný, i když soupeř ze Žeranovic je velice kvalitní. Na jaře jim to však zatím nejde a doufám, že jim to vydrží i v neděli,“ přeje si hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Pojedeme do Skaštic s tím, že nemáme co ztratit. Proti zkušenému týmu můžeme jenom překvapit. Doufám, že trošku zabereme a alespoň ten bodík si odvezeme,“ dodal hrající trenér Žeranovic Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 2 – 2 – 3, 17:18

Série: Žeranovice 5× nevyhrály.

MRLÍNEK (9) – NĚMČICE (4)

Mrlínek přivítá po Kyselovicích znovu na trávníku v Loukově tentokrát Němčice. Hosté na hřišti svého soupeře dvakrát prohráli.

„Němčice jsou určitě kvalitní tým, ale protože se nám minulý týden nepodařilo bodovat, tak doufám, že v tomto zápase se nám to povede. V minulém zápase nám chybělo strašně moc hráčů. Momentálně nevím, v jaké sestavě nastoupíme,“ řekl trenér domácích Martin Mikulík.

„To, že soupeř v minulém kole doma prohrál, není pro nás dobrá zpráva, protože to určitě bude chtít napravit. Myslím si, že momentálně hrajeme celkem slušný fotbal, a proto se soupeře nemusíme bát. Určitě nepojedeme do Loukova s poraženeckou náladou a chceme tam jako vždycky venku bodovat,“ dodal trenér Němčic Martin Zaoral.

Vzájemná bilance: 2 – 2 – 1, 10:8

TUČAPY (12) – KYSELOVICE (3)

Pro domácí to bude moc důležité utkání v boji o záchranu. V pěti předchozích vzájemných zápasech vstřelily Kyselovice jenom dva góly. Úspěšnými střelci byli M. Němec a Křepelka.

„Vždycky jsou zápasy s Kyselovicemi vyhrocené. Nevím proč, protože necítím žádnou vzájemnou averzi. Asi to bude tím, že jde o body. Potřebujeme vyhrát, abychom poodskočili našim soupeřům v boji o záchranu. Možná dojde ke změně brankáře, protože se nám uzdravil Crhák,“ odtajnil možnou změnu v sestavě hrající trenér Tučap Libor Adámek mladší.

„Je to jeden z mála soupeřů, na kterého to neumíme. Tučapy hrají agresivně a využívají důrazného útočníka Pospíšilíka. V Tučapech bývá horká půda, kde se hraje těžko. Navíc náš první vzájemný zápas se nehrál příliš v rukavičkách. Pokud to zvládneme psychicky, můžeme pomýšlet na bod,“ řekl hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 2 – 3 – 0, 11:2

Série: Tučapy 5× nevyhrály.

CHVALČOV (8) – ZÁHLINICE (13)

Chvalčov čeká jeden z nejoblíbenějších soupeřů, s nímž v předchozích devíti zápasech ani jednou neprohrál. Záhlinice, jako remízový král soutěže, mají aktuálně nejdelší sérii bez výhry. Nezvítězily ani jednou v posledních šesti zápasech.

„V posledních zápasech nás nedokážou podržet gólmani. Zatím vůbec nevím, kdo bude chytat. Určitě dojde k velkým změnám v sestavě. Už se musíme výsledkově chytnout. Hra není špatná, ale nedáváme góly. Budeme hrát se soupeře, se kterým se nám daří, a umíme na něj zahrát,“ myslí si trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

„Chvalčov nám absolutně nesedí. Především na jeho hřišti neumíme hrát. Jsou to sice vyrovnané souboje, ale vždy inkasujeme první gól v úvodních pěti minutách. Proto si musíme dát pozor hlavně na začátek utkání, aby nám domácí neutekli,“ zdůraznil hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 7 – 2 – 0, 25:11

Série: Chvalčov 4× nevyhrál. Záhlinice 6× nevyhrály.

ROŠTĚNÍ (14) – PRUSINOVICE (10)

Je to jedna z posledních šancí Roštění, jak se přiblížit svým konkurentům v souboji o záchranu. Prusinovice však v derby nejsou ideálním protivníkem, protože na jaře patří k nejlepším týmům. Ze čtyř utkání vyhrály třikrát.

„Musíme vyhrát. To je jediná cesta k záchraně soutěže. Bod by byl pro nás málo. Minule nám chyběl na postu stopera Motáň, což bylo trošku znát. Přesto jsme podali dobrý výkon. Musíme však začít dávat branky, protože se hraje na góly a ne na krásu,“ připomenul trenér Roštění Petr Paštěka.

„Chceme pokračovat v našich dobrých jarních výsledcích i výkonech. Víme, že Roštění je poslední, ale přes zimu trochu posílilo a určitě to bude kvalitnější soupeř než na podzim. Proti Martinicím byli domácí lepším týmem a výsledek neodpovídal průběhu zápasu, takže očekávám velice těžký zápas,“ dodal trenér Prusinovic Martin Novák.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 1, 9:3