11. TJ POČENICE

Po úvodní porážce na hřišti Chvalčova odehráli svěřenci hrajícího trenéra Josefa Hrušáka další tři zápasy jako nováček ve skvělé formě. Počenice herním výkonem přesvědčovaly, že záchrana by jim neměla uniknout a že se v okresním přeboru ani příliš nenadřou. Ve druhém kole remizovaly v Prusinovicích 4:4, i když ještě devět minut před koncem prohrávaly 1:4. Pak doma překvapivě porazily favorizované Martinice a naplno bodovaly i v zápase s Roštěním. V tabulce se vyhřívaly na výborném šestém místě.

Dalších devět zápasů se však Počenicím až na dvě výjimky (Záhlinice 3:2, Tučapy 3:1) nepovedlo. Mužstvo stále nemohlo najít svou tvář.

Nejlepším střelcem nováčka okresního přeboru je autor deseti branek Mišurec.

Šest otázek pro trenéra Josefa Hrušáka

Opory týmu?

Určitě to byl stoper Cigánek a útočník Mišurec, který dal deset branek a gólově nás hodně podržel.

Nejlepší letní posila?

V létě jsme sice na hostování vzali dva hráče, ale zapadli do průměru.

Co se povedlo?

Vstup do soutěže byl pro nás hodně důležitý, protože jsme poznali, že se dá okresní přebor hrát. Spokojeni můžeme být s domácím vítězstvím nad Martinicemi. Střelecky jsme na tom docela dobře.

Co se nepovedlo?

Nezvládli jsme domácí zápasy se Zdounkami a Němčicemi, kdy jsme lacině inkasovali. Přišla série pěti porážek. Kdybychom uhráli o šest bodů víc, tak jsme do desátého místa a byli bychom na tom o hodně lépe. Projevují se problémy s obranou.

Limitovaly některé vaše hráče zdravotní problémy?

Hodně nás ovlivnilo zranění útočníka Stavinohy, který skvěle doplňoval Mišurce. Je to bojovný, agresivní hráč, ale bohužel se zranil už ve 4. kole.

Uděláte v zimní přestávce změny v kádru?

Budeme chtít určitě mužstvo posílit a především vyztužit obranu. Máme sice dost obránců, ale neplní si svoje úkoly. Chceme doplnit obranu i zálohu tak, abychom se na jaře nemuseli bát do posledního kola o záchranu.

Bilance: 13 4 1 8 28:42 13

Doma: 6 3 0 3 13:14 9

Venku: 7 1 1 5 15:28 4

Průměrná návštěvnost doma: 133 (5.)

Hráči: Jaroslav Kocourek 13/6, Josef Hrušák 13/3, Jaroslav Tichánek 13/2, Andrej Spáčil 13/0, Tomáš Mišurec 12/10, Tomáš Jánský 12/1, Miloš Schwarz 12/1, Kamil Cigánek 12/0, Jaromír Hrabal 12/0, Libor Niedermertl 11/3, Roman Kubačka 11/1, Lukáš Navrátil 10/0, Vladimír Zbořil 9/0, Miroslav Božák 8/0, Jan Stavinoha 4/1, Jan Gröpl 3/0, Jaromír Pěnčík 3/0, Michal Bareš 1/0, Antonín Barnet 1/0, Petr Procházka 1/0, Hynek Zbořil 1/0.

Trenér Josef Hrušák.

12. TJ PRUSINOVICE

Vstup do soutěže měly Prusinovice katastrofální. Hned v premiéře prohrály v Kyselovicích 1:4 a v dalším kole doma ztratily tříbrankový náskok nad nováčkem z Počenic. Nakonec z toho byla jen remíza 4:4. Následovaly tři porážky se skore 1:10. Až v 6. kole přišla premiérová výhra doma nad posledním Roštěním. Na hřištích soupeřů byly Prusinovice do konce podzimu poměrně úspěšné, když překvapivě vyhrály na hřištích Skaštic a Chvalčova, ale doma se už vítězství nedočkaly.

Prusinovice dávaly málo branek. V čtyřech zápasech nedaly ani gól.

Prostě podzimní část se týmu vůbec nezdařila.

Šest otázek pro trenéra Martina Nováka

Opory týmu?

Začít musím brankářem Spieglem, který nám toho opravdu hodně vychytal. K mému překvapení se stal oporou mladý Tadeáš Měrka, který má sedmnáct let a počínal si jako mnohem zkušenější hráč. Dále to jsou Radek Nevřala, David Šiška a Miroslav Gerát.

Nejlepší letní posila?

V létě jsme nikoho nekupovali. Snažili jsme se udržet hráče, kteří za nás nastupují. Měl jsem pocit, že mužstvo je velmi kvalitní a není potřeba ho nijak doplňovat, ale realita byla jiná.

Co se povedlo?

Moc toho nebylo. Negativa u mě převažují.

Co se nepovedlo?

Dlouhodobě máme problémy s domácími zápasy. Zřejmě býváme doma pod zbytečným tlakem, že musíme vyhrát. Hrajeme ofenzívně a mnohokrát se nám to nevyplatí. Rád bych to změnil, ale recept bohužel neznám.

Klub prožíval těžké období i na poli funkcionářském. Jak to ovlivnilo hráče?

Nevím, jestli jsem kompetentní se k tomu vyjadřovat. V každém případě problémy ještě neskončily. Vznikl rozpor mezi předsedou klubu Mrázkem a mužstvem mužů. Někteří hráči za této situace nechtěli nastupovat. Nemám z toho dobrý pocit. V tomto týdnu proběhne Valná hromada klubu.

Předpokládám, že cokoliv jiného než záchrana by v Prusinovicích bylo považováno za neúspěch?

Samozřejmě. Brzy začneme se zimní přípravou, abychom se poctivě připravili na jarní část sezony. Chceme to zvládnout, tak jako v předešlých sezónách. Na nic jiného než na záchranu nemyslíme, i když před začátkem sezony jsem mužstvo viděl v tabulce někde jinde.

Bilance: 13 3 3 7 21:34 12

Doma: 6 1 3 2 12:17 6

Venku: 7 2 0 5 9:17 6

Průměrná návštěvnost doma: 148 (4.)

Hráči: Miroslav Gerát 13/6, Alois Barot 13/0, Daniel Sklenář 13/0, Radek Nevřala 12/6, Tadeáš Měrka 12/0, Josef Spiegl 12/0, Pavel Vrubel 12/0, David Šiška 11/3, Radim Hošťálek 11/2, Josef Bartošek 10/0, Ondřej Nedbal 8/0, Jan Utěkal 7/0, Aleš Sovadina 6/2, Michal Krčma 6/0, Libor Pumprla 6/0, Martin Darebník 5/2, Roman Kovařík 3/0, Jaroslav Křepelka 3/0, Ondřej Němec 3/0, Dušan Greguš 2/0, Zbyněk Šturm 1/0, Libor Utěkal 1/0, Jiří Vinklárek 1/0.

Trenér: Martin Novák.

13. SOKOL ZÁHLINICE

Před rokem se udržely Záhlinice v okresním přeboru jako poslední tým. Letos je situace obdobná. Hned v prvním utkání Záhlinice zapůsobily, když ztratily vyhrané utkání v Němčicích až minutu před koncem. V dalším kole velmi potrápily Žeranovice a připsaly si druhý bod.

Potom však přišla série pěti porážek v řadě. První a jedinou podzimní výhru zaznamenaly Záhlinice až v 9. kole na hřišti posledního Roštění (1:0). Potom se týmu opět přestalo dařit, když do konce podzimu získal už jenom dva body po remízách se Zdounkami a v Prusinovicích. Proto se tým, který podává dost nevyrovnané výkony, znovu potácí na hranici záchrany.

Hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka posbíral sedm žlutých karet, což je nejvíc ze všech hráčů soutěže.

Šest otázek pro předsedu Ladislava Paštěku

Opory týmu?

Vyzvedl bych Petra Pospíšila, který si v brance udržoval stálou formu. Stálicí je František Dosoudil, který přes svůj věk neustále odvádí výborné výkony.

Nejlepší letní posila?

V létě přišli čtyři hráči na hostování, ale dva se zranili, takže nastupovali jenom hráči Admiry Skopalík a Tabara. Oba střídali dobré výkony se slabšími.

Co se povedlo?

Povedl se nám začátek soutěže. V Němčicích i doma se Žeranovicemi jsme měli vyhrát. V obou zápasech jsme předvedli výborný, kolektivní a bojovný výkon. Potom už to šlo od deseti k pěti.

Co se nepovedlo?

Vinou zranění jsme od čtvrtého kola museli neustále kombinovat sestavu. V každém utkání hrál na určitém postu někdo jiný.

Jak moc jste situaci v klubu rozebírali?

V prvním případě jednáme o prodloužení hostování některých hráčů. Věřím, že se vrátí někteří hráči, kteří měli dlouhodobá zranění. Podle toho se pokusíme tým nějak doplnit.

V okresním přeboru jste od roku 2000 nastřílel už 107 branek. Na podzim jenom pět. Není to málo?

Je, ale ve více než v polovině zápasů jsem hrál v záloze. Je to i tím, že soupeři mě znají a navíc naše finální fáze hry není už tak kvalitní. Hrajeme hodně vzduchem a to není dobré. Musíme to zlepšit a zvednout si v koncovce sebevědomí.

Bilance: 13 1 5 7 17:29 8

Doma: 5 0 3 2 4:8 3

Venku: 8 1 2 5 13:21 5

Průměrná návštěvnost doma: 110 (9.)

Hráči: Ladislav Paštěka 13/5, František Dosoudil 13/2, Patrik Gallas 13/2, David Ctiborek 13/1, Martin Šustr 13/0, Filip Lochman 12/1, Aleš Skopalík 12/1, Roman Kneisl 11/3, Petr Pospíšil 11/0, Erik Oračka 10/1, Petr Tabara 10/0, Jan Vysloužil 10/0, Jan Hrouza 7/0, Václav Bureš 6/0, Roman Dunda 5/1, Jaroslav Novotný 2/0, Tomáš Motal 1/0.

Trenér: Josef Čičatka.

14. TJ ROŠTĚNÍ

Roštění se na podzim stalo nejhorším týmem, který od roku 2000 okresní přebor hrál. Pouze jeden bod a přímo katastrofální skore, které je s velkým odstupem nejhorší v celé soutěži.

Už první zápas a vysoká prohra s Mrlínkem 1:6 hodně naznačila. Obrana Roštění několikrát pořádala den otevřených dveří (Počenice 1:5, Martinice 1:8, Admira 0:9, Žeranovice 2:5).

Sice byly i nějaké světlé momenty, jako potrápení Zdounek, Záhlinic nebo Kyselovic, ale tým se nadále potápěl hloub a hloub.

Jediný bod získalo Roštění po remíze 3:3 s ambiciózními Němčicemi. Přitom ještě šest minut před koncem prohrávalo 1:3.

Šest otázek pro předsedu Ivana Topiče

Opory týmu?

Hodně mě překvapil brankář Hejníček, který přešel z dorostu. Než se zranil, tak patřil k oporám Kotas. Dobré výkony podával i Darebník.

Nejlepší letní posila?

Nikoho do mužstva jsme nepřivedli. Po sestupu z I. B třídy nám naopak nejkvalitnější hráči odešli.

Co se povedlo?

Vybudovali jsme nové travnaté hřiště včetně závlahy, na kterém už budeme na jaře hrát. To je jediné obrovské plus.

Co se nepovedlo?

Po sestupu odešla řada hráčů a ti kteří zůstali, okresní přebor nezvládají. Jsou to především mladí kluci. Nepodařilo se nám mužstvo doplnit o několik zkušenějších hráčů.

Klub má vždycky dvě možnosti – buď pracovat s kádrem, který má, nebo udělat řez a tým přebudovat. Jaká bude vaše strategie?

Budeme se snažit tým doplnit, ale pokud se to nepodaří, budeme hrát na jaře se stejným týmem. Počítáme s tím, že tým doplní dorostenci.

Věříte v zázrak, který by znamenal pro Roštění záchranu v okresním přeboru?

Na podzim jsme vlastně hráli všechny zápasy venku, i když jsme domácí zápasy hráli v Holešově. Uvidíme, jak se nám podaří tým doplnit. Už v minulosti jsme měli po podzimu v I. B třídě sedm bodů a na jaře jsme uhráli dalších 25, ale je fakt, že tým byl mnohem kvalitnější. Na zázraky nevěřím, ale fotbal je hra a stát se může cokoliv. Záchrana je pro nás ale asi jen zbožným přáním.

Bilance: 13 0 1 12 12:53 1

Doma: 6 0 1 5 7:17 1

Venku: 7 0 0 7 5:36 0

Průměrná návštěvnost doma: 63 (14.)

Hráči: Jaroslav Kopřiva 13/4, Roman Darebníček 13/1, Ladislav Darebník 13/1, Petr Hajdučko 13/1, Lukáš Hradil 13/1, Zdeněk Navrátil 12/1, Pavel Darebníček 11/1, Bronislav Macík 11/0, Pavel Hejníček 10/0, Rudolf Navrátil 9/1, Vladimír Hudousek 8/0, Petr Štěpánek 7/0, Radek Heryán 6/0, Jiří Navrátil 6/0, Jan Prusenovský 5/0, Radek Zapletal 5/0, Zdeněk Kotas 4/1, Ondřej Blaha 4/0, Petr Bělíček 2/0, Pavel Hejníček st. 1/0, Jakub Neradílek 1/0, Stanislav Škrabaňa 1/0, Petr Viďourek 1/0.

Trenér: Radek Heryán.