„Když už jsem figuroval v áčku Slovácka a hrával jsem, tak jsem si představoval, že teď budu trochu někde jinde. Ale fotbalový život je vrtkavý, jednou jste nahoře, jednou dole. Nyní udělám všechno pro to, aby Kroměříž postoupila do druhé ligy," prohlásil odhodlaně 22letý forvard.

Proč se výtečnému hlavičkáři a zabijákovi ve vápně nadějně rozjetá kariéra v mateřském klubu zadrhla, na to konkrétní odpověď nenašel.

„Myslím si, že v tu dobu, jak jsem hrál v útoku s Liborem Doškem, tak se mi dařilo. Pak z ničeho nic… Nevím, co se stalo, nechci se k tomu vracet. Život jde dál," pokrčil rameny smutný Haša.

Šanci oblékat si dres s milovaným znakem mu dal trenér Svatopluk Habanec. Mládežnický reprezentant v roce 2013 nastřádal 14 prvoligových startů, odehrál 601 minut a vstřelil jeden gól. V lednu 2014 už se ale kouči Habancovi do týmu nevešel. Od té chvíle působil v druholigovém Třinci, poté v rezervě Slovácka a naposledy rovněž v třetiligovém Vyškově.

Na další větší příležitost v první lize čekal marně a možnost k přípravě nedostal ani nyní. „Mrzí mě to," netají se Haša.

V Kroměříži jej chytil postup

Fotbalistovi, kterého dřívější kapitán Slovácka Jan Trousil typologicky přirovnal k bývalému nejlepšímu kanonýrovi první ligy Jiřímu Kowalíkovi, tak nezbývá nic jiného než přesvědčit o svých kvalitách v ambiciózní Hanácké Slavii.

„Přistupuji k angažmá pozitivně, neberu jej jako krok zpět. Mohl bych se tady prosadit. Měl jsem více nabídek ze třetí ligy, ale tato se mi líbila nejvíc. Kroměříž chce postoupit do druhé ligy, to mě strašně chytlo," líčil už nadšeně.

Dojmy z kabiny sešívaných si zatím odnesl jen ty nejlepší. „Parta je výborná. Líbí se mi tu, nemůžu si na nic stěžovat," potvrdil. A čím by sám chtěl přispět mužstvu z Hanáckých Athén, jak se třicetitisícové město označuje? „V Třinci jsem si dal metu sedmi gólů a pak jsem se trefil jednou. Takže si žádný cíl dávat nebudu. Je jím postup do druhé ligy," uvedl 178 centimetrů vysoký útočník, jenž věří, že splnění jeho přání je reálné. „Fotbalisté jsou zde opravdu kvalitní," ocenil.

1. ligy se nevzdává

Nicméně i sám Roman Haša bude usilovat o to, aby se odrazil výše, vždyť je mu stále teprve 22 let. Koho by nelákalo opět slyšet předzápasovou znělku SYNOT ligy značící přítomnost v nejvyšší soutěži?

„V Kroměříži je k tomu dobrá příležitost, když budu zaznamenávat góly. Lidé se na zápasy jezdí dívat, tak uvidíme. V první lize jsou i Zlín, Ostrava, nejen Slovácko," poznamenal.

Naznačuje tím tedy, že na klub svého srdce zanevřel? „Otázka mého působení na Slovácku nezáleží na mně. Více nebudu odpovídat," omluvil se kanonýr známý pod přezdívkou Cyra, jež vychází z rodinných kořenů. Jmenoval se tak jeho praděda, děda a říká se tak i jeho tátovi.

Závěrem, až další měsíce poodkryjí, jakým směrem se kariéra Romana Haši bude skutečně ubírat. Každopádně jeho povídání provázela silná pokora a nadhled, to jsou pevné základy k úspěchu. Vrátí se obávaný střelec i díky tomu do profesionálního fotbalu?