CHROPYNĚ

O pohár města

FK Chropyně – FC Želátovice 4:1 (1:1)

Dvě branky vítězů vstřelil Gerát, který je v Chropyni na zkoušce z Prusinovic.

„Měli jsme převahu po celý zápas. Řadu šancí jsme vedle čtyř branek ještě nevyužili. Prosadili jsme se výrazně až po přestávce. Kádr doplníme o dva navrátilce z Rakouska. Se Žalkovicemi jednáme o příchodu Pavla Horáka. Geráta znám ještě ze svého působení v Holešově. Uvidíme, zda se s Prusinovicemi domluvíme,“ prozradil trenér Chropyně Josef Hamrla.

Další výsledek: TJ Slavoj Kojetín – FC Troubky nad Bečvou 10:0

1. Kojetín 2 2 0 0 17:0 6
2. Chropyně 2 2 0 0 13:3 6
3. Brodek u Přerova 1 0 0 1 2:9 0
4. Želátovice 2 0 0 2 1:11 0
5. Troubky 1 0 0 1 0:10 0

O pohár předsedy FK

Chropyně dor. – TJ Bezměrov 3:1 (1:0)

Bezměrov prohrával gólem z penalty a od 30. minuty hrál po vyloučení jen v deseti.

„Hra byla celkem vyrovnaná, jenom nám to nešlo v koncovce. Hrajeme na turnaji poprvé. Určitě to bude pro nás dobrá příprava, protože se střetneme s kvalitními soupeři,“ řekl předseda Bezměrova Roman Fuks.

TJ Vrchoslavice – TJ Skaštice 6:3 (3:2)

Skaštice narazily na soupeře, který hraje o třídu výš. Začátek zápasu hráčům Skaštic vůbec nevyšel a brzy prohrávali 3:0. Do poločasu snížil Stančík.

Ve druhém poločase Skaštice začaly více kombinovat a podařilo se jim dvěma brankami Čepici vyrovnat na 3:3. Jenže soupeř dokázal potrestat chyby v obraně.

„Byl to otevřený zápas. Vrchoslavice potvrdily, že mají kvalitní tým a zaslouženě zvítězily. Nezachytili jsme začátek zápasu, a i když se nám podařilo ještě vyrovnat, tak nám soupeř v závěru opět gólově utekl,“ řekl k utkání trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky Skaštic: Čepica 2, Stančík.

Skaštice: Barcuch – Vymětal, Janalík (L. Motal), Stančík, Sedlák, P. Frýdl, T. Motal, Kvasnička, I. Frýdl, Čepica, Chorý.

SK Haná Záříčí – TJ Kyselovice 0:3 (0:0)

„Rozhodla naše lepší koncovka. Záříčí mělo po naší chybě jenom jednu šanci, která skončila střelou do tyče. My jsme si vytvořili víc šancí, ze kterých jsme dali tři branky,“ řekl trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Branky: Krčma 2, Přikryl.

Kyselovice: Krejčíř – Novotný, F. Seibert, Jančík, M. Říkovský, Morong, V. Říkovský ml., Sobek, Přikryl, Krčma, Otáhal (Zádrapa, Chytil, Úlehla).

1. Vrchoslavice 3 3 0 0 14:5 9
2. Kyselovice 3 2 0 1 9:4 6
3. Skaštice 2 1 0 1 10:8 3
4. Chropyně dor. 2 1 0 1 4:6 3
5. Bezměrov 2 0 0 2 3:10 0
6. Záříčí 2 0 0 2 1:8 0

MORKOVICE

Ve skupině B zimního turnaje tentokrát bodovaly týmy, které vyšly v premiéře naprázdno.

Skupina A

Bohdalice – Zborovice 5:0 (2:0)

V prvním zápase prohrály Zborovice na turnaji 1:5, tentokrát podlehly 0:5. Tři branky inkasovaly v závěru utkání, kdy byla sestava už hodně kombinovaná. Zborovice mají totiž společnou přípravu s Troubkami a na hřišti se prostřídalo dvacet hráčů.

„V závěru nám chyběla kvalita, která by na soupeře stačila. V úvodu jsme byli aktivnější, ale ani jednu ze dvou šancí jsme neproměnili. Soupeř se ujal vedení a do přestávky zvýšil na 2:0. Třetí gól jsme inkasovali z penalty. Zbývající dva góly přišly v závěru. Bylo vidět, že je to příprava a sestava není ideální,“ podotkl předseda Zborovic Radovan Kunc.

Branky: Pánek 3, Krumer, Drbal.

Morkovice B – FK Drnovice 4:0 (1:0)

Rezerva Morkovic podala velmi dobrý výkon a zaslouženě vysoko vyhrála. Domácí se dostali do vedení v poslední minutě prvního poločasu Pajgrem. Ve druhém poločase nejprve po chybě hostujícího brankáře zvýšil na 2:0 Vlha. Z další šance trefil Petroš tyč. Třetí branku domácích dal po rohu hlavou Sukup. Poslední branku dal přesnou střelou do šibenice Dutka.

Na lavičce v pozici trenéra rezervy Morkovic ještě zaskakoval Jiří Řezáč. V tomto týdnu už taktovku nad účastníkem okresního přeboru převzal Antonín Vymětal.

„Podali jsme úplně jiný výkon, než v zápase se Zdounkami. Soupeř nám vyhovoval svou technickou hrou. Nám se dařily krátké přihrávky a v koncovce jsme se čtyřikrát prosadili,“ poznamenal vedoucí mužstva Morkovic B Jiří Řezáč.

Branky: Vlha, Pajgr, Sukup, Dutka

Morkovice B: Varga – Vymazal, Řezáč, Zápařka, Sukup, Hušek, Pajgr, Koláček, Štolfa, Dutka, Vlha (Petroš, Krejčí, Roháč).

Švábenice – Zdounky 4:2 (1:2)

Zdounky vedly po čtyřech minutách už 2:0, ale Švábenice z penalty snížily a ve druhém poločase utkání otočily ve svůj prospěch.

„V týmu soupeře nastoupila řada hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Bylo vidět, že mají mnohem víc naběháno. Po sporné penaltě jsme nedali několik tutových šancí. Ve druhém poločase nás soupeř začal přehrávat. V závěru jsme odcházeli fyzicky a třikrát inkasovali,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Branky: Boniatti 2, Judas, Š. Hladký – Němec, Pospíšil

1. Švábenice 2 2 0 0 9:3 6
2. Morkovice B 2 1 1 0 6:2 4
3. Bohdalice 1 1 0 0 5:0 3
4. Zdounky 2 0 1 1 4:6 1
5. Drnovice 1 0 0 1 0:4 0
6. Zborovice 2 0 0 2 1:10 0

Skupina B

Morkovice dorost – Dřínov 3:2 (1:2)

Do zápasu vstoupil Dřínov aktivně. V 9. minutě z levé strany nacentroval Svoboda a přesně našel Navrátila, který s přehledem poslal míč do branky. Po úvodní brance však hosté přestali hrát a domácí dorostenci vyrovnali. Ve 30. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku brankáře domácích Hlaváč a podruhé poslal Dřínov do vedení.

Ve druhém poločase byli dorostenci Morkovic aktivnější a byl znát i rozdíl ve fyzické kondici. Rychle vyrovnali na 2:2 a nakonec přidali i vítězný gól.

Branky: Jurák 2, Kapounek – Kučírek, Hlaváč

Šelešovice – Litenčice 4:1 (2:1)

Mužstvo Šelešovic začalo velmi aktivně a hned ve 3. minutě se dostalo do vedení. Po gólu se hra srovnala a hrálo se převážně ve středu hřiště. V 16. minutě se dostal k odraženému míči Ondřej Kunčar a krásným lobem přehodil vybíhajícího gólmana. Stav 1:1 ovšem dlouho nevydržel, protože se ve 25. minutě opět prosadili hráči Šelešovic a upravili na poločasových 2:1.

I po přestávce byl zápas vcelku vyrovnaný, ale hráči Šelešovic lépe kombinovali, proto také v 55. minutě zvýšili své vedení na 3:1. Po třetím gólu už Šelešovice víceméně kontrolovaly hru a v 80. minutě ještě upravily na konečných 4:1. Hráči Litenčic si také ještě vypracovali několik slibných šancí, ale jejich zakončení bylo žalostné.

„Zápas nám na rozdíl od utkání s Lutopecnami vyšel. Je to také dané soupeřem. Lutopecny jsou aspirantem na postup do okresního přeboru. Tentokrát jsme si dobře zastříleli. Zápasy na turnaji jsou pro nás perfektním zpestřením přípravy,“ poznamenal trenér Šelešovic Petr Mozga.

Branky: Večerka 2, Kulcsar 2 – O. Kunčar.

Litenčice: Kocourek – Raclavský, F. Pátik, O. Kunčar, Veselý, M. Pátik, Horák, Hamala, T. Kunčar, Kroutilík, Janček (Šimčík, Zapletal, Štětina).

Počenice – Lutopecny 3:2 (0:2)

Počenice nastoupily bez šesti hráčů základní sestavy. Lutopecny se dostaly brzy do vedení, při trestném kopu se brankář Derka zamotal do sítě a na dorážku již nestihl zareagovat. Do poločasu Lutopecny zvýšily hlavou na 0:2. Počenice si v prvním poločase nevytvořily žádnou vyloženou šanci.

Po změně stran byly Lutopecny nadále lepší, vypracované příležitosti jim však pochytal Derka. Počenice hrozily ojedinělými brejky. Při jednom z nich si za obranu zaběhl Gröpl a střelou z úhlu snížil. Po faulu na téhož hráče srovnal Cigánek z trestného kopu na 2:2. Dílo zkázy pro Lutopecny dokonal Božák, jenž se pro zranění vysunul na hrot útoku a dlouhý míč od Derky usměrnil za soupeřova brankáře.

„Lutopecny byly po celý zápas lepším týmem. My jsme se do šancí dostávali až ve druhém poločase a dokázali jsme je proměnit. Soupeř měl v koncovce smůlu. Naše hra nebyla pohledná, ale dlouhými nákopy jsme průběh otočili,“ řekl trenér Počenic Josef Hrušák.

„V poločase jsme sestavu prostřídali a na hřiště se dostalo pět dorostenců. I ve druhém poločase jsme si vytvořili několik šancí, ale mladí hráči je ještě nedokázali chladnokrevně zakončit,“ dodal trenér Lutopecen Josef Pospíšil.

Branky: Gröpl, Cigánek, Božák – Knapík, Schořík

1. Lutopecny 2 1 0 1 10:5 3
2. Dřínov 2 1 0 1 8:7 3
3. Litenčice 2 1 0 1 7:6 3
4. Počenice 2 1 0 1 7:8 3
5. Šelešovice 2 1 0 1 6:9 3
6. Morkovice dor. 2 1 0 1 5:8 3

HULÍN

O pohár starosty města

Na turnaji v Hulíně nastoupili fotbalisté Admiry proti Roštění a v přestřelce nakonec byli o dva góly lepší.

Skupina A

Žalkovice – Tlumačov 8:1 (4:1)

Jednoznačným vítězstvím vstoupili do turnaje v Hulíně fotbalisté Žalkovic.

„Jsem rád, že jsme proměňovali šance. Tlumačov se snažil hrát v obranně v lajně, a to byla naše výhoda. Čtyřikrát nebo pětkrát jsme šli sami na brankáře. Prosazovali jsme se hrou na jeden dotek,“ pochvaloval si trenér Žalkovic Lubomír Dittrich, kterému chyběl Pavel Horák, jenž je v přípravě Chropyně.

„Kdyby odešel, tak by to bylo pro nás velké oslabení. Pavel je jedním z nejlepších hráčů, na které jsem sázel. Jeho případný odchod by mě mrzel,“ dodal Dittrich.

Branky: Kuba 3, Samsonek 2, F. Horák, Janečka, Vyplel – Hána.

Roštění – Admira Hulín 3:5 (1:2)

Sestavu Admiry doplnilo několik dorostenců, kteří se předvedli ve velice dobrém světle.

„Výsledku nepřikládám žádný význam. Hráli jsme s několika dorostenci. Mužstva jsou teprve na startu přípravy. Zaměřil jsem se především na přístup jednotlivců v zimní přípravě a zatím máme co dohánět,“ přiznal trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„Admira je vyspělým mužstvem, a i když nebyla kompletní, sestavu doplnila kvalitními dorostenci. Domácí byli techničtější, fotbalovější a rychlejší. S přístupem našich hráčů jsem byl spokojený. Hrajeme s kluky, kteří ještě loni hráli dorosteneckou soutěž a na takovém turnaji získávají potřebné zkušenosti,“ dodal předseda Roštění René Pagáč.
Branky: R. Zapletal 2, V. Zapletal – Štoll, Spáčil, Adamík, Gála, Timan.

Admira: Vajda- Polák (Adamkovič ml.), M. Nedbal, T. Hradil, Jurášek, Adamík, Spáčil, Gála, R. Simerský (Janda), Štoll (Vyvlečka), Timan.

Skupina B

Tečovice – Lubná 2:1 (1:0)

Lubná v úvodním utkání podlehla Tečovicím. První branku inkasovala už po třiceti vteřinách, a když ve druhé půli srovnala, soupeř hned po rozehrání zápas rozhodl.

„Udělali jsme čtyři hrubé chyby a Tečovice dvě potrestaly. Myslím si, že jsme měli daleko více ze hry, ale špatně jsme řešili finální situace před brankou. Pro nás to byl první zápas a svůj účel splnil,“ řekl trenér Lubné David Běťák.

Branky: M. Raiskup, Pala – Haloda.

Němčice – H. Moštěnice 2:4 (1:3)

„Pro nás to byl první vstup na trávník po zimní přestávce. Předtím jsme se připravovali jenom v tělocvičně. Zapracovávali jsme do týmu už i dorostence. Výsledek odpovídá tomu, že Horní Moštěnice má kvalitní tým. Udělali jsme zbytečné chyby, které nás připravily o lepší výsledek. V přípravě to bereme jako ponaučení,“ zdůraznil trenér Němčic Michal Štěpánek.
Branky: Niedermertl 2 – Suchánek 2, Neradil, Bajcar.