„V neděli dopoledne jsem se chtěl omluvit předsedovi komise panu Budinkovi, ale nemohl jsem se mu stejně jako dalším členům komise dovolat,“ vysvětlil rozhodčí Jelínek.

„Je pravda, že jsem byl až do pondělního rána mimo signál a na mobilu mám zmeškaný hovor od pana Jelínka. Chci věřit, že měl opravdu problém s autem a ne s něčím jiným,“ vyjádřil se předseda komise rozhodčích Zdeněk Budinka.

Na zápas do Bařic nepřijel rozhodčí Hasal. „Od něho žádný zmeškaný hovor nemám a během pondělí jsem se mu nedovolal,“ dodal Budinka.

Za nesplněnou nominaci hrozí rozhodčím pokuta 200 Kč a také disciplinární řízení, které jim může pozastavit delegace až na jeden rok.

Skupina A
SKAŠTICE B – PRAVČICE 4:1 (2:0)

Domácí začali lépe a už v 10. minutě šel od poloviny hřiště sám na brankáře Brada, ale netrefil branku. Hosté hrozili z rychlých brejků, které však neproměnili. V 35. minutě po rohu Motala vyskočil nejvýš Vymětal a dal první gól Skaštic. Ve 40. minutě zvýšil vedení domácích z penalty Janalík.

Druhý poločas začali lépe hosté a již ve 46. minutě snížil Brezanský. Domácí hráči zvýšili úsilí a vypracovali si několik velmi dobrých brankových příležitostí, které však neproměnili. Uklidnění zařídil v 65. minutě Čepica, střelou z hranice pokutového území. Na konečných 4:1 dorazil míč do branky Židlík.

Branky: 35. Vymětal, 40. Janalík (pen.), 65. Čepica, Židlík – 46. Brezanský. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 60.

Skaštice B: Mlčoch -T. Olbert, Vymětal, Čepica, Foukal, Blanarovič, Permedla (73. Koňárek), Janalík (68. Pilát), L. Motal (45. Oračka),Brada, Židlík.

KOSTELEC U HOL. B – ŽALKOVICE B 4:3 (2:0)

V prvním poločase byli domácí lepším týmem a po zásluze vedli 2:0. Několik dalších slibných šancí zůstalo navíc nevyužito. Hosté se dostali k brance domácích jen několikrát a jejich střely bezpečně pokryl Vajda. Ve druhém poločase předváděli domácí i nadále pohledný fotbal až do 72. minuty, kdy zvyšoval Pospíšilík už na 3:0.

V závěru utkání padla na kopačky domácích nervozita a začaly jim docházet fyzické síly. Hosté tak snížili na rozdíl jediné branky, víc už ale nestihli a tak všechny body zůstaly v Kostelci.

Branky: 9. P. Kubík, 32. Marek, 72. Pospíšilík, 76. Hlobil – 74. D. Kuba, 79. Svozil, 88. D. Vymětal. Rozhodčí: Chytil. Diváci: 50.

Kostelec u Hol B: Vajda – P. Kubík, D. Marek, Dolák, Radek Sklenář (51. Odložilík), Ragoš, Mir. Hradil, R. Čuzy (78. Entr), Pospíšilík, T. Hlobil, Žůrek (46. J. Zmeškal).

Žalkovice B: Borovička – A. Kuba (46. Petřík), Beliančin, Svozil, Sedlář, D. Kuba, R. Vymětal, M. Kuba, Vrubl, D. Vymětal, Krejčí.

LOUKOV – ZAHNAŠOVICE 4:0 (1:0)

Branky: Kocman 2, Novotný, vl. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 100.

CHVALČOV – LUDSLAVICE 4:2 (1:1)

Ve šlágru kola skupiny A domácí, kteří sestoupili z okresního přeboru, zvítězili zásluhou zlepšeného výkonu ve druhém poločase.

Branky: Janečka 2, Zmeškal, Trnčák – Křižan, Kavan. Rozhodčí: Novák. Diváci: 120.

MYSLOČOVICE B – KOMÁRNO 1:2 (0:1)

Utkání začali lépe hosté, kteří si během úvodních deseti minut vytvořili hned několik šancí. Jmenovitě Žejdlík, Perutka a dalekonosnou střelou také stoper M. Žejdlík. Skóre se měnilo až v 10. minutě, kdy spolupráci dvou útočníků přetavil ve vedoucí gól Fabián.

O dvě minuty později to mohl být ten samý hráč, který v situaci tváří v tvář nepřehodil brankáře. Domácí zahrozili po dvaceti minutách hry stoprocentní šancí, kterou však neproměnili. Po půlhodině hry neproměnili hosté nařízený pokutový kop po ruce domácího obránce. Ve druhém poločase začalo hustě pršet a to se také projevilo na hře obou mužstev.

Hra byla plná nepřesností. Domácí se dočkali vyrovnání. Z penalty se trefil Pavlačík. O chvíli později nastřelil hostující Ondroušek břevno a následné dva střelecké pokusy Perutky v brance neskončily. Komárno si za větší aktivitu výhru zasloužilo. V 67. minutě tečoval centr po rohovém kopu do sítě Klas. Domácí v posledních minutách zápasu hosty zatlačili, ale kýženého vyrovnávacího gólu se jim dosáhnout nepodařilo.

Branky: 58. Pavlačík (pen.) – 10. Fabián, 67. Klas. Rozhodčí: delegovaný rozhodčí Jelínek se k utkání nedostavil. Diváci: 30.

Komárno: Jiří Šindelek – Josef Šindelek, M. Žejdlík, Ponížil, Nesvadba, Orel, Perutka, Ondroušek, J. Žejdlík, Fabián, Klas (Matušů, Orava, Gadas).

MARTINICE – BŘEST 2:2 (0:1)

Branky: P. Kosek, vl. – Koudelníček 2. Diváci: 100.

Břest: Hrdlička – Daněk, V. Buček, Motal, Juračka, Šoustek, A. Zavadil, Koudelníček, Wichtora, Hudeček, L. Zavadil (Štauber, Máša, Arm).

RYMICE – TUČAPY 0:3 (0:2)

Branky: K. Pospíšilík 2, T. Sedlařík. Rozhodčí: Karlík. Diváci: 60.

Skupina B
LUBNÁ B – LUTOPECNY 2:1 (2:0)

Utkání mělo náboj i herní kvalitu. Lutopecny se představily jako technický tým s řadou šikovných fotbalistů. Lubná byla však připravena na sílu hostů a eliminovala jejich snahu už v zárodcích. Většina prvního poločasu byla v režii hostů, kteří byli fotbalovější, ale vyložené šance neproměnili. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky a nákopy, se kterými většinou obrana hostů neměla problémy. Výjimkou byla chyba, kterou potrestal svým sólem Strýc. Úvodní branka hosty zaskočila a už za dvě minuty inkasovali po rohovém kopu podruhé.

Po přestávce se hráči Lutopecen ve větším počtu tlačili dopředu a domácím tak nabízeli šance na rychlé brejky. Hosté se nedokázali prosadit ani z řady standardních situací po faulech domácích.

„I když jsme snížili, tak vyrovnat se nám již nepodařilo. Stínem utkání bylo „povzbuzování“ části domácích „fanoušků“, kteří naše hráče po celý druhý poločas hrubě uráželi. Musím říct, že s takovým „fanděním“ jsem se ještě nesetkal a doufám, že s tím v Lubné něco udělají. Je to jejich obrovská ostuda a hodně fanoušků z Lutopecen si to bude pamatovat,“ řekl trenér hostů Josef Pospíšil.

„Do druhého poločasu jsme si řekli, že poctivým plněním úkolů toto utkání zvládneme a to se potvrdilo přesto, že hosté zahrávali snad dvacet standardních situací, což mě připadalo až moc. Závěr se dohrával oboustranně v nervózní atmosféře a deseti hráčích na obou stranách,“ dodal domácí trenér Libor Foltýn.

Branky: 33. Strýc, 38. Tvrdý – 80. Drulák. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 80.

Lubná B: Zavadil – Polišensky, Mynář, Gremlica, Valach, Tvrdý, Dubina, Loučka, Piškula, Strýc, Ančinec (Janov, J. Zavadil).

Lutopecny: Večerka – Knapík ml., Sadil (Drulák), Kubačka, Šilhár, Schořík (Hanzlík), Krist, Fábry (Binas), Jurásek, Frýdl.

BEZMĚROV – TĚŠNOVICE B 5:0 (2:0)

Branky: Zavřel 2, Adamov 2, Valovič. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 40.

ZLOBICE – LITENČICE 1:1 (0:0)

Branky: Hrušák – Horák. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 40.

ZÁHLINICE – KYSELOVICE B 5:1 (3:0)

Branky: Paštěka 3, Naď, Motal – Úlehla. Rozhodčí: Tichánek. Diváci: 80.

ZBOROVICE B – RATAJE B 7:0 (3:0)

Branky: 6. a 68. D. Prachař, 18. Šmíd, 40. Plšek, 60. O. Hlaváč, 71. Setinský, 75. Vr. Švejcar. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 50.

Zborovice B: Zahradníček – Šmíd, Jenerál, Vr. Švejcar, Kunc, Vaňák (72. Laube), Solař, D. Prachař, Štěpánek, Setinský, Plšek (46. Hlaváč).

Rataje B: Ostatek – Labuda, Horák, Poledňák, Gryča (61. Rosický), Možíš, Fojtík, Juráň, Rozehnal (46. Holan), Karas, Zloch.

POČENICE – DŘÍNOV 3:6 (1:2)

Branky: Mišurec, Juřena, Hrušák – Navrátil 2, Babák 2, Kučírek 2. Rozhodčí: Zapletal ml. Diváci: 100.

ROŠTÍN – KVASICE B 4:4 (3:3)

Do utkání vstoupili hosté katastrofálně a proto už v 7. minutě prohrávali po hrubých chybách stopera a brankáře 0:2. Naštěstí se však rychle otřepali a po krásné střele z přímého kopu snížil Dohorák. Zanedlouho hosté přidali další krásné branky po střelách Večerky a nádherné hlavičce mladíka Hložka.

V poslední minutě domácí znovu po hrubé chybě obrany vyrovnali. Ve druhém poločase byli hosté herně lepší, ale šance nevyužili.

„Až v 80 minutě po přímém kopu Dohoráka tečoval Pik a my se dostali podruhé do vedení. To jsme bohužel neudrželi a v 95 minutě inkasovali z třímetrového ofsajdu vyrovnávací branku. Z výsledku jsem zklamaný, protože jsme byli kromě prvních deseti minut lepším mužstvem, ale vlastními chybami jsme přišli o dva body,“ posteskl si trenér hostů Petr Skypala.

Branky: Malina 3, Konfál – Dohorák, Večerka, Hložek, Pik. Rozhodčí: Zapletal st. Diváci: 50.

Kvasice B: Suchánek – Pospíšil (Horsák), Vrána, Smoček, Gazda, Dočkal (Kolomazník), Dohorák, Navrátil, Hložek, Brázdil (Pik), Večerka.

BAŘICE – ŠELEŠOVICE 2:2 (2:1)

Branky: Klimek, Goliáš – Kouřil, Večerka. Rozhodčí: delegovaný rozhodčí Hasal se k utkání nedostavil. Zápas řídila Mičáková. Diváci: 50.