Hanáci pokračují ve vražedném tempu. Během 13 dnů absolvují páté těžké utkání. Hráči ani neměli čas oslavit senzační postup do semifinále Ondrášovka Cupu.

„Bude to srovnatelný zápas jako duely s Brnem, protože Opava má velmi kvalitní mužstvo. Řada hráčů prošla první ligou,“ upozornil trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Na podzim podlehli jeho svěřenci v Opavě 1:4, pohárovým úspěchem si však patřičně zvedli sebedůvěru. „Tehdy jsme měli úplně jinak složené mužstvo a navíc jsme po vyloučení Smutného hráli čtyřicet minut v deseti. Góly jsme dostávali až na konci. Teď to bude úplně jiný zápas,“ věří Lehkoživ, který ale dobře ví, že s Opavou jeho hráče čeká přetěžká role.

Že hosté válí, potvrzuje i jejich statistika na hřištích soupeřů. Z devíti utkání vyhráli sedm, dvakrát remizovali a jen s rezervou Brna inkasovali. „Pro naše hráče je velkou motivací Opavu jako první porazit. Předpokládám, že někteří hráči, kteří začínali s Brnem na lavičce, nastoupí od první minuty,“ dodal kroměřížský kouč.

Pozornost bude upřena i na zlínskou Letnou, kde se domácí juniorka Tescomy pokusí v krajském derby se Spartakem Hulín urvat první jarní body. „Už je na čase zabrat,“ ví zlínský kouč Boris Káňa, jehož družina tahá na jaře sérii čtyř porážek a z toho dvou proti regionálním konkurentům. „O nervozitě bych nemluvil, spíše o očekávání prvního jarního vítězství. O to větší náboj utkání bude mít,“ předpokládá Káňa.

„Že nemá rezerva Zlína na jaře ještě žádný bod, neznamená, že hraje špatně. Narazila na těžké soupeře. V kádru má kvalitní fotbalisty a navíc první tým hraje až v neděli, takže někteří mohou nastoupit i proti nám,“ tuší hulínský kouč Josef Pospíšil.

Oba trenéři si navíc dobře pamatují první vzájemný zápas, který jasně vyhráli mladí ševci 4:1. „Podzimní duel se nám extrémně povedl, chceme na něj navázat,“ přeje si Káňa.

Spartak jde do střetnutí po dvoutýdenní přestávce. V minulém kole měl pauzu, protože Vítkovice ze soutěže odstoupily. „Dá se říct, že po utkání s rezervou Brna, kdy jsme inkasovali během patnácti minut pět gólů, nám volno přišlo vhod. Kluci si odpočinuli. Až samotný zápas s rezervou Zlína však ukáže, jestli to pro nás bude výhoda,“ poznamenal Pospíšil.

Hulín je dvanáctý a na osmý Zlín, na jehož půdě třikrát po sobě neprohrál, ztrácí dva body. „Od začátku jara hrajeme o záchranu a pro nás je nejdůležitější bodovat na hřištích soupeřů. Vždyť horší jsou venku jen Líšeň a Slavičín,“ poznamenal Pospíšil.

Potvrdit snový vstup do jara chce juniorka Slovácka. Po třech vítězstvích v řadě se představí na Vysočině proti tamní rezervě. „Chceme opět vyhrát,“ pronesl opatrnou řečí kouč Anton Mišovec i přes kvality soupeře. „Mají zkušeného Lovětínského, pozor si musíme dát i na mladého Kučeru, kterému to střílí. Varováním je také jejich poslední výsledek, když u suverénně vedoucí Opavy prohráli jen 0:1,“ chrlí ze sebe informace.

Jeho mužstvo se ale nemá čeho bát, i do Jihlavy pojede značně posíleno o fluktuanty z A-týmu. „K dispozici bude brankář Matalyha, Nešpor, Cissé a ještě jeden až dva hráči, jejichž jména ale zatím neznám,“ prozradil Mišovec.

Své první jarní body by rád získal poslední Slavičín na půdě brněnské rezervy. „Je to důležité pro psychiku hráčů. Před týdnem se doma mladým rozklepala kolena, venku ale můžou hrát uvolněněji,“ soudí slavičínský trenér Ervín Haraga.

I když se prvoligové áčko Zbrojovky topí v obří krizi, Haraga to za výhodu svého mužstva nepovažuje. „Mám obavy, že za béčko půjdou někteří hráči z áčka, kteří se budou chtít rehabilitovat,“ předpokládá Haraga, který bude mít poprvé na jaře kompletní stoperskou dvojici Bělaška, Šamánek. Mimo jsou ale oba střední záložníci Stýskala s Řihákem.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU