„Neřekl bych, že je pro nás tento zápas důležitější než ostatní. Nicméně emocí v něm může být o něco více, protože oba kluby jsou blízko sebe, kluci se navzájem znají a řada z nich působila i v táboře soupeře," říká hulínský lodivod Jindřich Lehkoživ.

„Dokonce i my trenéři jsme si před sezonou prohodili lavičky," přidává jeho kroměřížský protějšek Jaroslav Baďura. „Na devadesát minut ale půjdou veškerá přátelství stranou," ubezpečuje.

Zvlášť Hanácká Slavia si totiž po úvodním jarním kole a zaváhání na hřišti posledního Žďáru nad Sázavou další ztrátu nemůže dovolit. Zvlášť když hned příští týden jede k dalšímu záchranářskému souboji do Zlína.

„Ve Žďáru to byl zápas blbec. Z první akce soupeře jsme inkasovali a pak jsme domácím nabídli ještě penaltu. Za stavu 0:2 šla naše psychika samozřejmě dolů. Teď musíme být vzadu mnohem pozornější," nabádá Baďura.

To ale není vše. „Fotbalové umění musíme podpořiti odhodláním, aby měl náš výkon patřičnou jiskru. To jsem ve Žďáru postrádal. V derby ale snad budou mít kluci o motivaci postaráno a uvědomí si i důležitost zápasu tak, abychom v domácím prostředí uspěli," přeje si kroměřížský kouč.

S motivací nebudou mít problém ani v nedalekém Hulíně. „Pravděpodobně do kabiny něco vypíšeme, ale přehánět to určitě nechceme. Na podzim jsme to také udělali a nakonec z toho nic nebylo," připomíná Lehkoživ podzimní nezdar Spartaku.

Jeho tým ovšem na rozdíl od soupeře jarní vstup zvládl, když doma porazil silnou Břeclav. „Nálada byla pochopitelně během týdne lepší a tréninky živější. Uvidíme ale, co s námi udělá přechod na přírodní trávu," zůstává opatrný trenér Hulína.

„To bude pro oba týmy stejné. Ani my jsme se na ni ještě pořádně nedostali," uklidňuje jej na dálku Baďura.

Dnešní derby startuje v 16 hodin.