„Loni jsme se střetli až v devátém kole a soutěž byla už pořádně rozehraná,“ vzpomněl trenér Hulína Josef Pospíšil. „Je škoda, že se střetneme v úvodu sezony. Týmy ještě nejsou sehrané a my navíc nebudeme kompletní,“ povzdechl si kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Do vzájemného duelu jdou v lepší psychické pohodě domácí fotbalisté, kteří si před týdnem přivezli všechny tři body za výhru 3:1 v Zábřehu. Hanáci naopak nezvládli domácí duel s rezervou Olomouce a prohráli 0:2.

„Dosažené výsledky zatím vůbec nic neznamenají. Výkonnost se dá posuzovat až tak po pátém zápase. My budeme chtít potvrdit úvodní vítězství, ale derby je vždy těžkým zápasem. Kroměříž je výborná v defenzivní činnosti,“ všiml si Pospíšil.

„Favoritem je Hulín, protože naše mužstvo bude hodně mladé. Mimo čtyř zkušených hráčů nastoupí většinou loňští nebo ještě letošní dorostenci. Pro většinu hráčů to bude premiéra v derby,“ poznamenal Lehkoživ.

Týmy se před novou sezonou příliš nezměnily. Z poslední jarního vzájemného zápasu, který vyhrála Kroměříž na Obvodové 2:0, mohou domácí využít devět hráčů a hosté deset.

„Těžko se budeme mít čím překvapit. S trenérem hostů Lehkoživem dobře víme, co by mohlo na soupeře platit. Věřím, že to bude dobrý zápas. Přál bych si, aby přišlo víc diváků než loni a aby vytvořili dobrou atmosféru,“ zdůraznil hulínský kouč.

„Na naše mladé hráče může dolehnout atmosféra derby. Chybí jim zkušenosti a sám jsem zvědavý, co s nimi takový zápas udělá,“ přiznal kroměřížský trenér, který do zápasu určitě nepošle Handla ani Kovaříka. Otazník visí i nad startem Janči a Bernatíka.

Zápas by mohla rozhodnout kvalita ve středu hřiště. Tady by měl mít výhodu Hulín s mnoha zkušenými hráči. Plusem Kroměříže je naopak stabilní a kvalitní obrana.

„Kroměříž hraje v obraně už čtyři roky ve stejném složení. Nastupují tam zkušení a dobře sehraní hráči. Hanáci vychází z bezchybné defenzivy a to je v MSFL základ. Doufám, že se nám podaří v ofenzivě soupeře něčím překvapit, a pokud budeme mít trošku štěstí, můžeme pomýšlet na výhru,“ dodal Josef Pospíšil.

„Rozhodne, jak si poradíme ve středu hřiště. Hulínská záloha s Lacigou, Ševelou a Dvořáčkem má kvalitu. Doufám, že naši mladíci jim hru svou agresivitou znepříjemní. V dané situaci bych byl spokojen, kdybychom si odvezli bod,“ řekl Jindřich Lehkoživ.

Nedělní derby juniorek bude prestižní pro oba kouče, protože spolu studují trenérskou profilicenci.

„Kluci z obou mužstev se dobře znají z dorosteneckých soutěží, utkání určitě bude mít pravý náboj,“ je přesvědčený slovácký kouč Jan Palinek, který se domnívá, že mírná výhoda bude na straně soupeře. „Áčko Zlína hraje už v sobotu, takže určitě budou posílení, což se o nás říct nedá. My se s tím ale musíme vypořádat. Do Zlína jedeme vyhrát, v nejhorším si chceme odvéZt alespoň bod,“ neskrývá se za obecné fráze hradišťský trenér.

„Počítám, že mužstvo doplní méně vytížení hráči áčka,“ potvrdil kouč ševců Jaroslav Švach, jemuž se výkon mužstva v prvním kole v Břeclavi moc nelíbil. Porážka 0:1 byla pro jeho tým ještě milosrdná. „Musíme hodně přidat,“ uvědomuje si Švach.

Slovácko naopak doma na úvod remizovalo se silným Frýdkem-Místkem a Palinek byl po zápase spokojený. „Kluci ukázali, že umí hrát fotbal, tak věřím, že to potvrdí i tentokrát,“ přeje si Palinek.

Rezervy se střetly v letní přípravě a Slovácko zvítězilo 2:1 gólem z penalty z předposlední minuty. „Je to pro nás hratelný soupeř,“ míní zlínský trenér. „V duelech s mužstvy jako jsou Frýdek či HFK Olomouc, jsou na straně soupeře zkušenosti, tentokrát to bude víc o běhání a bojovnosti,“ předpokládá Jan Palinek.

Zpravodajové Deníku