Zlín jde do duelu v podobném rozpoložení jako na podzim. Tehdy měl na svém kontě čtyři porážky v řadě, teď tři. Zářijové derby ale vyhrál 3:0 a nastartoval opačnou sérii šesti utkání bez porážky. „Kéž bychom to zopakovali, rádi ale budeme i za bod,“ naznačil zlínský trenér Boris Káňa.

„Soupeři začátek vůbec nevyšel. O to větší motivaci bude mít zlomit to u nás. My mu to však nesmíme dovolit,“ pousmál se slovácký kouč Anton Mišovec.

Jeho družina vstoupila na rozdíl od konkurenta do jara daleko lépe. Obě střetnutí vyhrála a rychle utekla z pásma sestupu. V minulém kole ale měla kvůli odstoupení Vítkovic ze soutěže volno, a tak je otázka, co s formou hradišťských mladíků udělá čtrnáctidenní pau­za.

Mišovec proto domluvil přátelský zápas ve slovenské Nemšové (1:2). „Výkon nebyl špatný, ale neproměnili jsme spoustu šancí. V zakončení by to chtělo více klidu,“ ví trenér Slovácka.

Důležitým faktorem podle jeho názoru bude, v jakých sestavách oba týmy nastoupí. „Je to těžké odhadovat. Zlínské áčko čeká v sobotu večer zápas se Žižkovem, naše zase v pondělí na Slavii. Uvidíme, koho z prvních týmů budeme mít k dispozici. My to zatím nevíme,“ pokrčil rameny Mišovec.

Jisté jsou změny v sestavě Tescomy. Po týden staré domácí porážce od vedoucí Opavy byl Káňa pořádně nakvašený na zkušené hráče, kteří se nevešli do kabiny áčka. „Pokud někdo za Zlín hrát nechce, tak za něj prostě hrát nebude. A je úplně jedno, jestli se jedná o A-mužstvo či o juniorku,“ řekl bezprostředně po zápase a stejná slova zopakoval i nyní.

Minimálně jedno jméno je jisté. Po vyřazení z kádru áčka se dostal do klatby David Šmahaj. „Nebude to ale jenom on, na lavičku si sednou i další hráči. Raději ať dostanou šanci mladí,“ dodal Káňa.

V ďábelském tempu pokračuje Hanácká Slavia Kroměříž, která má za sebou dvě ze čtyř střetnutí během deseti dnů. Po remíze 0:0 na půdě rezervy Olomouce senzačně vyhrála ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu nad prvoligovým Brnem 2:1 a dnes nastoupí v Olomouci proti HFK. Poté ji ve středu čeká pohárová odveta.

„Chceme si odvézt alespoň bod, a pokračovat tak v sérii zápasů bez prohry,“ přeje si kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ. Jeho svěřenci na jaře získali ve třech kolech sedm bodů a v tabulce jim patří čtvrtá příčka. Domácí HFK je o dvě místa výš.

„Soustředíme se pouze na sobotní utkání, ale kluci teď cítí šanci, že by mohli v poháru přivítat další prvoligový klub. Přesto je pořád naší prioritou MSFL. Chceme mít co nejdřív klid,“ uvedl Lehkoživ.

Že by se náročný program negativně projevil na fyzické kondici mužstva, se neobává. „Kluci jsou dobře trénovaní. Dokud se nám budou vyhýbat zranění, nemám strach,“ prohodil Lehkoživ, kterého může spíše strašit vzájemná bilance. Kroměříž nastoupila v Holicích šestkrát a ještě nikdy neodjížděla s plným bodovým ziskem.

„V minulé sezoně byla podobná situace. Domácí byli třetí, my čtvrtí a nakonec jsme překvapivě remizovali 1:1. HFK má kvalitnější tým, ale naši hráči jsou v psychické pohodě. Daří se jim a kolektivním výkonem můžeme potrápit i HFK,“ zdůraznil kroměřížský kouč.

Po třech jednobrankových porážkách venku se poprvé svým divákům představí na jaře TVD Slavičín. Poslední tým soutěže přivítá zítra dopoledne Břeclav. „Fanouškům dlužíme dobrý výkon, nejlépe podpořený vítězstvím,“ uvědomuje si slavičínský trenér Ervín Haraga.

Situaci mu ale komplikují problémy se složením jedenáctky. V Líšni dostal červenou kartu záložník Stýskala, dlouhodobě zranění jsou stopeři Bělaška se Šamánkem. Otazník visí nad startem Švacha s Ptáčkem. „Jde o zkušené hráče, na které jsem se chtěl na jaře spoléhat,“ povzdechl si Haraga.

Poslední regionální zástupce Spartak Hulín má volno.

Program

Sobota: HFK Olomouc – Kroměříž (16).

Neděle: Slovácko B – Tescoma Zlín B (Kunovice), Slavičín – Břeclav (10.15).