Souboj Hanáků se Znojmem je šlágrem kola. Jihomoravané patří mezi mužstva, která by ráda postoupila do druhé ligy.

„Soupeř má kvalitní tým, který je už delší dobu pohromadě. Rozhodně nesmíme opakovat výkon z minulého zápasu s béčkem Olomouce. To by na Znojmo asi nestačilo,“nechal se slyšet Lehkoživ, jehož tým z posledních pěti duelů ve městě okurek a vína prohrál pouze jednou.

Tehdy u toho byl kroměřížský kouč přímo na trávníku. „Tentokrát ale určitě nenastoupím, abych nekazil naši úspěšnou bilanci,“ smál se Jindřich Lehkoživ.

Prestižní utkání sehrají v neděli před obědem na Letné zlínští mladíci.

„Očekávám souboj ryzích juniorek, posílených maximálně o jednoho hráče z prvního týmu. Ač je reprezentační pauza, více hráčů z áčka mít nebudu,“ tvrdí zlínský trenér Marek Kalivoda.

Přestože jeho hoši mají vynikající formu a zatím ztratili pouze bod za remízu s uherskohradiš­ťskými mladíky, jedenáctý tým tabulky nepodceňuje.

„Již od čtvrtka bubnuji na poplach! Klukům vtloukám do hlav, aby si nemysleli, že se Brno porazí samo. I když vyhráli doposud jeden zápas, tak to v žádném případě není lehký protivník,“ zdůraznil Kalivoda. „Doma bychom ale měli zvítězit,“ dodal.

Naopak béčku Slovácko se zatím v novém ročníku výsledkově nedaří, a ve čtyřech utkáních zatím nepoznalo, jak chutná vítězství. Tuto bilanci by rádi zlomilo v neděli v Zábřehu.

„Jsme odhodláni konečně naplno bodovat,“ pronesl trenér hradišťské juniorky Jan Palinek. „Loni jsme sice zvítězili, ale zápas byl zcela vyrovnaný,“ vybavil si devětatřiceti­letý kouč.

Letošní ročník začal Zábřeh ještě hůř než Slovácko. Po třech porážkách vyhrál až minulý týden v Břeclavi.

„Slyšel jsem, že po velmi dobrém výkonu,“ upozornil Palinek. Jeho družina pojede na sever Moravy opět posílena o celou řadu fluktuantů z A-týmu. „Všechno se bude odvíjet od toho, kdo v sobotu nastoupí za první mužstvo proti Čáslavi. Každopádně by mělo přijít až sedm kluků,“ upřesnil Jan Palinek.

(šim, lk, ms)