Sedmý celek tabulky se vrací do třetiligového kolotoče krajským derby s posledním Slavičínem. Zápas na Obvodové začíná netradičně v 19 hodin pod umělými světly a diváci by se mohli dočkat bezstarostného fotbalu, protože ani jednomu týmu už o nic nejde.

„Určitě se budeme snažit hrát ofenzivněji než třeba proti Opavě, jenže nám v mužstvu chybí koncoví hráči. Bude důležité, abychom vstřelili první gól. Každý jiný výsledek než vítězství by byl pro mě zklamáním,“ podotkl kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Sestup Valachů je zpečetěn, a proto už zkoušejí hráče pro příští sezonu. „Nemají co ztratit a mohou hrát uvolněně. Proto nebude zápas vůbec jednoduchý,“ tuší Lehkoživ, jakoby četl myšlenky svému slavičínskému kolegovi Ervínu Haragovi.

„Naši mladí hráči mají stále co zlepšovat. Budeme se ale chtít prezentovat takovým výkonem, aby si diváci neřekli, že jsme nejhorší mužstvo soutěže,“ přeje si Haraga, jehož svěřenci už třikrát v řadě remizovali.

Bilance vzájemných střetnutí však mluví jasně ve prospěch Kroměříže. Ze šesti předchozích vyhráli Hanáci pětkrát a jeden duel skončil nerozhodně. Byla jím listopadová bezbranková odveta osmifinále Ondrášovka Cupu.

Domácím se do sestavy vrací uzdravení Janča s Fialou, hostům bude naopak scházet dvojice defenzivních hráčů Švach, Bělaška.

O pozici nejlepší juniorky MSFL se na olomouckém Andrově stadionu střetnou zítra před obědem domácí Sigma se Slováckem. Hanáci zatím nasbírali o jediný bod víc. „Věřím, že navážeme na středeční vítězné utkání s Líšní,“ vyjádřil se trenér Slovácka B Anton Mišovec.

„Čeká nás ovšem pořádně těžké utkání. Sigma hlavně na domácí zápasy svůj B-tým značně posiluje, pravidelně za něj hrají velmi kvalitní hráči,“ tvrdí Mišovec. S kolika posilami z áčka může počítat on, zatím neví. „Rozhodne se až po sobotním utkání s Mladou Boleslaví. Jedinou jistotou je, že by měl chytat Milan Heča,“ prozradil.

Zbývající dva regionální týmy se musí stále obávat pádu do divize, především pak Hulín. Nováček je pět kol před koncem na aktuálně sestupové 14. pozici, kam ho poslala šňůra šesti utkání bez vítězství. Vedení klubu však o změně na postu trenéra vůbec nepřemýšlí.

„Pro úspěšné působení ve třetí nejvyšší soutěži musíme mít kvalitní a širší kádr. Tuto podmínku nyní nesplňujeme. Tři hráči základu už zřejmě do konce sezony kvůli zranění nenastoupí. Další chyběl kvůli zaměstnání ve středu. Proto nemůže za výsledky nést odpovědnost kouč,“ zdůraznil manažer klubu Josef Pěnčík.

Svěřenci Josefa Pospíšila prohráli v týdnu ve Frýdku-Místku 0:4. „Několik zápasů v řadě jsme prohráli a to jistě něco udělá s každým trenérem. Kdybych trénoval prvoligové mužstvo, tak bych na lavičce už dávno neseděl. V Hulíně to není na pořadu dne. Budu bojovat společně s hráči až do konce,“ řekl odhodlaně Pospíšil.

Prolomit černou sérii na hřišti opavského lídra bude ale pro Spartak velmi těžký úkol. „Nechci říkat, že hodláme zápas v Opavě nějak přežít. Nesmíme dostat gól v prvním poločase, protože potom si už kluci přestávají věřit a inkasujeme další branky. Věřím, že do konce sezony ještě nějaké body uděláme,“ dodal hulínský trenér.

O čtyři body lépe než Spartak je na tom dvanáctá rezerva Tescomy Zlín, která před měsícem hrála s Hulínem doma 1:1. Nerozhodně přitom skončily čtyři z pěti posledních utkání mladých ševců, kteří tak stále marně čekají na první jarní vítězství.

„Proti Frýdku-Místku to budeme mít hodně složité,“ řekl zlínský trenér Boris Káňa před zítřejším dopoledním utkáním se třetím celkem soutěže. „Jsou před námi čtyři poslední duely a ve dvou z nich chceme bodovat naplno, abychom se odpoutali ze spodních příček tabulky,“ pronesl Káňa, který v závěru jara hodlá měnit sestavu jen v případě zranění.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU