KARVINÁ B – MORKOVICE 1:2 (0:1)

Domácí byli fotbalovější, ale do šance je hosté v prvním poločase nepustili.

„Nastoupili jsme v okleštěné sestavě. Chyběli nám tři hráči základní sestavy. Věděli jsme, že herně asi nebudeme s domácími držet krok, ale snažili jsme se zápas zvládnout takticky. Bylo důležité, že jsme přestáli prvních patnáct minut a nedostali jsme gól. Postupem času jsme dostávali hru trošičku pod svou kontrolu," řekl trenér Morkovic Jiří Janecký.

Tři minuty před přestávkou našel Šimoňuk svou přihrávkou Kapounka, a ten poslal hosty do vedení.

„Vedoucí branka nás uklidnila. Po přestávce jsme mohli náskok navýšit, ale koncovku jsme nezvládli," přiznal Janecký.

Ve druhém poločase šel hostující Hladký dvakrát sám na brankáře. Jednou nastřelil břevno a podruhé mířil jen do gólmana. Rezervě Karviné, která hosty téměř nepustila na svou polovinu, se podařilo srovnat. Osm minut před koncem však rozhodl utkání přesnou střelou k tyči Skácel, který byl na hřišti jen čtyři minuty.

„V posledních dvaceti minutách měli domácí velký tlak. Podařilo se jim také srovnat. Až do konce se snažili dát vítězný gól. Hru otevřeli a nám se podařilo perfektně zužitkovat brejk. Musím před hráči smeknout, jak skvěle takticky zápas zvládli," dodal spokojený trenér Morkovic.

Branky Morkovic: 42. Kapounek, 82. Skácel.

Morkovice: Veselý – Šimoňuk, Horňák, Rozsypal, Šnajdr – Koláček (78. Skácel), Huška, Handl, Oplt, Kapounek – Hladký. Trenér: Jiří Janecký.