„Hlavním důvodem sestupu je obrovská marodka, která kádr postihla. Už od zimní přípravy se nám nedařilo dát tým zdravotně dohromady, důsledkem čehož bylo, že prvních pět kol nám chybělo pět hráčů základu. A to se jednalo o fotbalisty, na kterých jsme stavěli. Něco podobného jsem ve své trenérské kariéře nezažil," ještě nyní kroutí hlavou lodivod Morkovic Jiří Janecký.

„Navíc i ve zbytku jara se nám zranění neustále střídali, a tak jsme ve stabilnější sestavě odehráli až poslední tři čtyři kola. Jsem přesvědčen, že nemít problémy se sestavou, naprosto v pohodě bychom se zachránili. O to více pád mrzí," truchlí 43letý kouč, který při stávající podpoře vedení klubu u týmu bude působit pátou sezonu v řadě.

Cíl pro nadcházející ročník má jasný – opět se pokusit o návrat do divize.

„Náš mladý kádr s věkovým průměrem 22 let je perspektivní a každý rok je zkušenější. Pokud si z uplynulé sezony vezmeme to lepší, budeme opět silnější. Rozhodně se o návrat pokusíme, ovšem nebude to snadné, neboť v kraji je dalších pět kvalitních vyrovnaných týmů," upozornil Janecký, který věří, že se kádr podaří udržet.

„Z devadesáti procent by měl zůstat pohromadě a skvělou partu doplníme o dva až tři hráče hlavně do ofenzivy. Zde nás tlačí bota," přiznal.

Třebaže pro většinu týmů sezona skončila, v Morkovicích dál trénují a připravují se na víkendové oslavy 70. výročí založení klubu.

„O to více nás nyní mrzí sestup, ale je to jen sport. V nedělním turnaji se pokusíme uhrát co nejlepší výsledek, třebaže hned v semifinále náš čeká Kroměříž. Zápasy si především užijeme a pak dostanou kluci volno. K letní společné přípravě se sejdeme 8. července," upřesnil kouč, který pracuje ve stavebnictví.

Při prodloužení spolupráce přitom ani neváhal a upsal se Morkovicím i na další sezonu.

„Je zde parádní parta, která táhla za jeden provaz, i když se nedařilo. Letní příprava proběhne standardně, zejména v domácích podmínkách, sehrajeme čtyři pět přípravných zápasů. Týmu věřím, a pokud se dobře připravíme, budeme se snažit bojovat o čelo respektive návrat do divize," slíbil za všechny Jiří Janecký.