„Nejcitelnější je ztráta útočníka Petra Žůrka, který se rozhodl odejít do Rakouska. Chybět nebudou jen jeho branky coby nejlepšího kanonýra soutěže, ale především zkušenosti," posteskl si trenér Morkovic Jiří Janecký, jenž načal již čtvrtý rok u týmu.

„Za prací do hlavního města odešel také Hlaváček, tři měsíce ze stejného důvodu bude mimo hru také Jarda Svoboda. Do konečného výčtu odcházejících v tuto chvíli započítávám také Jiřího Valáška, který odešel na 14-denní testování do druholigové Viktorie Žižkov. Jak dopadne, bude ale vědět až v sobotu," pokrčil smířlivě rameny 42-letý kouč.

Na prvním pondělním tréninku přese všechno pracoval se sedmnáctkou fotbalistů.

„Řada hráčů je přitom ještě na dovolené nebo pracuje, kompletní jsme rozhodně nebyli," konstatoval Janecký, který rovněž testuje hned trojici fotbalistů, kteří by měli pomoci zacelit díry po oporách, jež odešly.

„Poněvadž jejich přestup k nám není papírově dořešen, jejich jména nemohu prozradit. Pouze je jasné, že potřebujeme dva kvalitní chlapy do obrany, respektive na stopera a vyztužit střed zálohy. Rád bych měl během příštích dvou týdnů vše vyřešeno," upřesnil trenér.

„Pochlubit se ale již můžeme příchodem levého záložníka Michala Hušky z Kroměříže, který naposledy působil v Koryčanech."

Po nervydrásajícím šťastném konci uplynulého ročníku Morkovické osud nešetří. 
S postupem do divize si všichni moc přáli hrát regionální skupinu D, ovšem vedení svazu je nalosovalo do „severního éčka".

„Byl to pro nás šok," 
s odstupem času přiznává trenér.

„Déčko by z pohledu většího počtu derby utkání bylo pro nás mnohem lepší. Už jsme ale vše strávili. Na druhou stranu nás ve skupině E soupeři nebudou znát, což by mohla být naše výhoda," zamyslel se Janecký, jehož hlavním cílem v novém ročníku je pochopitelně s týmem udržet divizní příslušnost i pro další ročníky.

„Los nemáme zrovna ideální. Po derby ve Valašském Meziříčí doma přivítáme silný Šumperk. První čtyři kola jsou hodně těžká a o mnohém napoví. Věřím však, že se nám podaří cíl splnit a zachráníme se," dodal odhodlaně Janecký.