Bilance sedmi výher, tří remíz a pěti porážek zaručuje Spartaku klidnou zimu i bezstarostné jaro.

„Po tom začátku, který se nám vůbec nevydařil, se nám povedlo sezonu zachránit. S výsledky i výkony ale panuje jen částečná spokojenost,“ říká trenér Spartaku Jindřich Lehkoživ.

Hulín nezachytil začátek, když postupně podlehl Líšni, Kroměříži a Velkému Meziříčí, a po třech kolech skončil na dně třetiligové tabulky. „V létě jsme měli hodně změn. Odešli nám tři klíčoví hráči, včetně Lacigy. Navíc jsme odehráli pouze jeden přípravný a jeden pohárový zápas. Sehranost nebyla ideální,“ připomíná Lehkoživ.

Celek z Kroměřížska se chytil až v Prostějově. Na hřišti favorita zvítězil jasně 3:0 a začal stoupat vzhůru. Fotbalisty Spartaku ovšem nastartoval až ostudný debakl v Uničově a zbytečná domácí porážka s HFK Olomouc. „Mužstvo se postupně sehrávalo. S hráči jsme si museli vyjasnit, co po nich vlastně chci. Jaké mají úkoly a co mají hrát. Kluci si má slova vzali k srdci, přístup i hra už ve druhé polovině podzimní části odpovídaly mým představám,“ prohlásil šestačtyřicetiletý kouč. Spartak slušnou půlsezonu zakončil pěti výhrami v řadě a remízou 1:1 v Hodoníně.

Hulínští se na podzim mohli opřít o dvojici spolehlivých brankářů Chytila s Dostálem nebo produktivního záložníka Šroma. Pět branek dali také Ondřejka s Motalem. „Já tvrdím, že každý je nahraditelný, proto sázím na týmový výkon,“ říká Lehkoživ. „Každý má nějakou charakteristickou vlastnost, kterou je pro mužstvo platný,“ přidává trenér Hulína.

Spartak ve Fortuna MSFL patřil k ofenzivnějším týmům. V patnácti zápasech nastřílel čtyřiatřicet branek. Tedy stejně jako rival z Kroměříže a více než vedoucí Prostějov či čtvrtý Vyškov.

Více gólů dalo pouze Velké Meziříčí. „Máme hráče, kteří jsou silní v koncovce, dokážou se prosadit,“ říká Lehkoživ. Naopak s defenzivou už tolik spokojený nebyl. „Obranná hra dlouho nebyla dobrá, i proto jsme hledali optimální složení,“ vysvětluje hulínský kouč.

Spartak zakončil podzimní část minulý týden, nyní mají hráči volno. Hanáci se sejdou až druhý týden v lednu. Zimní přípravu absolvují v domácích podmínkách. V plánu je několik utkání i klasické soustředění. Stávající kádr chtějí v Hulíně udržet. „Některým klukům skončilo hostování a vrací se třeba do Zlína. Pokud se neprosadí ve vyšších soutěžích, rádi je u nás zase uvidíme,“ říká Lehkoživ. Cílem pro jarní odvety zůstává pozice v horní polovině tabulky. „Chceme udržet šestou příčku nebo ji ještě vylepšit,“ uzavírá kouč Spartaku.