Znali hráči výsledky ostatních duelů?

Sledovali je a bavili se o nich. Měl jsem obavy, protože jsem viděl, že je rozhodily. Musel jsem je dávat do kupy a říkat jim, ať hledí jenom na utkání se Spartou. Samozřejmě to nepřidá, když Příbram a Bohemians vyhrají, a navíc v devadesátých minutách. Já už bych chtěl taky někdy zvítězit v devadesáté minutě. My jsme naopak na jaře dva zápasy v poslední minutě ztratili… Jenže my vyhrajeme v příštím kole v Olomouci v devadesáté minutě.

Momentálně se ale z vás stávají specialisté na góly v úvodních minutách. Před týdnem jste dali branku Bohemians v šesté a Spartě ve druhé…

Hodně nám pomohla, i když někdy to bývá naopak a mužstvu uškodí. Byli jsme aktivní. Kromě nasazení jsme předvedli i kvalitní fotbalové akce. Nezaskočilo nás ani vyrovnání, podařilo se nám hned vstřelit druhý gól. Za snahu a chtění jsme si vítězství nad Spartou zasloužili.

Ve druhém poločase vám ale docházely síly. Pětiminutový výpadek elektrického proudu vám asi přišel vhod, že?

Okolo sedmdesáté minuty, kdy zhasly světla, jsme toho měli plné kecky, takže nám pomohl. Nikde jsem to neříkal, ale před zápasem jsme měli všechny tři útočníky zraněné. Bača čtrnáct dnů netrénoval, Kroupa mi ráno volal, že má zimnici a osmatřicet teplotu. Žůrka trápily od čtvrtka mezižeberní svaly a musí na vyšetření. Na lavičce seděl jenom jako psychická podpora týmu. Z tohoto hlediska jsem rád, že jsme zápas zvládli.

Ale zaplatili jste za něj vysokou cenu. Jak vypadá stav zraněného záložníka Rýdela?

Poranil si klíční kost a musí na operaci. Sezona pro něj skončila. Je to velká škoda, protože Filip je oporou týmu. Navíc Šmahaj a Kroupa jsou vykartovaní. I když mám velkou radost z vítězství, tak už mi to teď šrotuje směrem k Olomouci, protože bude mít velký problém dát sestavu dohromady.

MINITABULKA

12. České Budějovice 30 b.
13. Kladno 30
14. Příbram 28
15. Zlín 25
16. Žižkov 22

LOS NAMOČENÝCH

28. KOLO:
Kladno – Liberec
Jablonec – Příbram
Olomouc – Zlín
Žižkov – Slavia
Č. Budějovice – Ostrava

29. KOLO:
Plzeň – Kladno
Zlín – Brno
Příbram – Žižkov
Liberec – Č. Budějovice

30. KOLO:
Č. Budějovice – Teplice
Brno – Příbram
Žižkov – Plzeň
Kladno – Ostrava
Jablonec – Zlín