Stříbro získal Petr Vitner z Nového Města na Moravě (3:55,45), třetí příčku obsadil člen klubu Tepo Kladno Ondřej Klesnil (3:56,51). ,,Ke zlaté medaili jsem se dopracoval ve stylu start cíl, ovšem v posledních metrech závodu jsem musel odrážet mohutný Vitnerův atak," informoval Milan Kocourek, který si však přál jiný vývoj patnáctistovky.

,,Říkal jsem si, že by se dneska mohl ujmout tempa někdo jiný, ale zbylo to zase na mě. Proto jsem si běžel svoje a v závěru se mi podařilo zrychlit," dodal letošní jediný český atletický šampion na dráze z Kroměříže Kocourek.

Kroměřížský klub získal na jihu Čech ještě dva cenné kovy. V hodu kladivem bral Michal Fiala za výkon 67,52 stříbro. ,,Česká jednička Lukáš Melich z Dukly Praha mě ovšem porazil o více než deset metrů," prozradil Fiala. Dařilo se také Milanu Pírkovi, který skončil třetí v dálce, když mu naměřili 747 cm.

,,Na tuto metu jsem dosáhl až v šestém pokusu. Smůla se tentokrát držela Romana Novotného. Ten se v dálce v průběhu šestých pokusů posunul dokonce do čela, ale nakonec skončil o centimetr za mnou čtvrtý," nezapomněl na svého kamaráda Pírek. Čtvrté místo v Táboře obsadil také v běhu na 200 metrů Petr Szetei (21,35).

LUBOMÍR HOTAŘ