7. TJ SOKOL ŽALKOVICE B

Žalkovice B si oproti loňské sezoně pohoršily o čtyři místa. Nejvíce se změna podepsala pod obdržené branky, kterých mužstvo dostalo o čtyři více než za celou loňskou sezonu. Před vlastními fanoušky se družstvu také příliš nedařilo, protože získalo jen třináct bodů a dostalo 14 branek. Na cizích hřištích tým vyhrál jen v Zahnašovicích a překvapivě remizoval na hřišti Břestu.

Nejlepším střelcem týmu se stal Hynek Netopil s osmi trefami.

Šest otázek pro sekretáře Radomíra Palu

Proč jste se před čtyřmi lety rozhodli vytvořit rezervní tým?

Začali jsme hrát vyšší soutěž, a protože někteří, kteří dříve hrávali jen okresní soutěž, už na krajské soutěže nestačili. Proto, aby ti kdo mají fotbal rádi, mohli hrát dál, tak dostali příležitost v rezervě.

Asi jste chtěli být po podzimu výš než na sedmé příčce, ne?

Chtěli jsme být určitě výš. Pod konečné sedmé místo se podepsalo několik okolností. Rezerva netrénovala tak intenzívně jako v předchozím roce. Hráči měli svá zaměstnání, navíc řada z nich začala stavět rodinné domky. To všechno se promítlo do výsledků.

Čím to, že se mužstvo v porovnání s minulou sezonou tak propadlo?

Míň se trénovalo.

Jak jste spokojeni s podzimními výkony?

Rezerva naše očekávání nesplnila. První tým se v začátku soutěže dost hledal, a tak nemohlo dojít k adekvátnímu posílení rezervy. Když nastoupí jeden hráč z A týmu, tak příliš projev mužstva neovlivní.

Je reálné, že by se vaše rezerva dostala do okresního přeboru?

Pokud budeme hrát I. A třídu, tak je naši snahou aby rezerva v příštích letech hrála v okresním přeboru. Máme poměrně hodně kluků v dorosteneckých a žákovských družstvech v Kroměříži, Hulíně nebo Zlíně. Pokud se v těchto klubech neuplatní, tak předpokládáme, že se nám vrátí zpátky. Tím by se zvýšila konkurence v týmu a posunulo by to i rezervu.

Co očekáváte od jarních odvet?

Tým by měl jít nahoru. Kdo bude mít časové možnosti, tak se bude přes zimu připravovat s A týmem. To by mohlo mužstvu pomoci.

Bilance: 5 2 6 32:29 17

Doma: 4 1 2 23:14 13

Venku: 1 1 4 9:15 4

Průměrná návštěvnost doma: 61 (10.)

Střelci: 8 – Hynek Netopil, 7 – Eduard Petřík, 5 – David Vymětal, 3 – Aleš Otáhalík, 2 – Daniel Bocek, 1 – Libor Horák, Pavel Horák, Tomáš Janečka, Radomír Pala, Tomáš Svozil, Michal Škopík.

Trenér: Rostislav Otáhalík.

Nejlepší střelci Žalkovic B ve III. třídě od roku 2000: 27 – David Vymětal, 18 – Hynek Netopil, 17 – Eduard Petřík, 14 – Robert Vymětal, 8 – Radomír Pala, Tomáš Pala, Tomáš Svozil, 7 – Stanislav Horák, Marek Kuba, Aleš Otáhalík.