„Jediným důvodem odvolání trenéra Mazury jsu neuspokojivé výsledky mužstva, jinak jsme byli s jeho prací spokojeni,“ nechal se slyšet ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Podle všeho nebyl tento scénář dopředu připravený. „Žádné ultimátum stanovené nebylo. Předtavenstvo se na svém dnešním (nedělním) zasedání shodlo, že současná situace vyžaduje řešení,“ poznamenal Krejčí. To potvrdil i sám odvolaný kouč. „Žádá dohoda, že bychom museli vyhrát, neexistovala. Vedení se až potom prostě rozhodlo tak, jak se rozhodlo. S tím já nic nenadělám. Měli jsme prostě vyhrát a všechno mohlo být úplně jinak,“ měl jasno Josef Mazura, který v klubu působil od začátku loňského roku. Co chybělo k tomu, aby Slovácko vedl i nadále? „Buď jsme to měli ještě pět minut udržet, anebo jsme měli dát druhý gól,“ dodal s hořkým úsměvem.

Při veledůležitém zápase v Kladně už tak na lavičce sedět nebude. Jeho místo zaujme sportovní ředitel Miroslav Soukup. „Že na zbylých pět zápasů převezmu mužstvo, jsem se dozvěděl po mimořádném zasedání představenstva od majiteke klubu pana Zemka a ředitele Krejčího,“ prozradil nový trenér Slovácka, podle kterého nebylo jednoduché tuto nabídku přijmout.

„Víte, do poslední chvíle jsme se všichni společně snažili udělat všechno pro to, aby to tak nedopadlo. Bylo těžké to po Pepovi vzít, za výsledky totiž cítím spoluzodpovědnost,“ uvedl Soukup, který zvedl svůj mobilní telefon těsně po skončení utkání Slavie s Kladnem.

Výsledek mu velkou radost rozhodně neudělal. „No to víte, že ne. Slavia bohužel nedokázala dát gól ani proti deseti, Kladno to ubránilo. Opět ukázalo, že má v poslední době velmi dobrou formu, vždyť z posledních tří zápasů získalo sedm bodů,“ připomněl parádní šňůru největšího soupeře Slovácka v boji o záchranu.

Kouče, který největší úspěchy slavil u české reprezentace do 20 let, ale v lize zatím co by hlavní kouč nepůsobil, čeká pořádně těžká premiéra. „Každý zápas je jiný, určitě chceme uspět,“ říká odhodlaně. Co bude chtít po nástupu do funkce v šibeničním termínu změnit? „Času je málo, žádné velké změny se dělat nedají. Musíme zmobilizovat síly a na utkání se dobře připravit po taktické i herní stránce. Pokusíme se zvednout psychiku mužstva,“ plánuje Soukup.

K tomu by mu paradoxně měly pomoci i úspěchy soupeřů v boji o záchranu. Vedle Kladna totiž získaly cenný bod i České Budějovice, které se bez branek rozešly s vysoce favorizovanou Spartou. „Je to příklad, že hrát se dá skutečně s každým. Do konce zbývá pět kol, v každém z nich můžeme bodovat,“ snaží se vzbudit optimismus Soukup.

A co si myslí Josef Mazura, zachrání se dnes už jeho bývalý klub? „V Hradišti se liga hrát musí. Fanoušci a celý region a klub si to zaslouží. Liga na Slovácku prostě musí zůstat,“ je přesvědčený.