Martinický brankář Janoš chytil dvě penalty

Kroměřížsko - Zdounky si vezou cenný bod z Chvalčova, který vybojovaly dvě minuty před koncem

13.5.2008

V prvním vzájemném utkání letošní sezony porazil Břest (v červeném) na svém hřišti Záhlinice 2:1.Foto: DENÍK/Libor Kopčil

22. KOLO
Lubná – Žeranovice 5:1 (1:0)

Prohra 1:5 byla pro dobře hrající Žeranovice na hřišti vedoucího týmu tabulky až příliš krutá. Přesto bylo vítězství domácích zasloužené. Lubné se dařilo gólově zakončovat šance, které si vytvořila. První poločas byl ze strany domácích až příliš vlažný.

„Z naší strany to bylo lepší až po přestávce, a to i přesto, že Žeranovice hrály opravdu velmi dobře,“ sdělil trenér Lubné Marek Piškula.

„V prvním poločase jsme ještě hráli vyrovnanou partii. Po hrubé chybě jsme však prohrávali. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale závěr byl v režii domácích. Lubná vyhrála zaslouženě,“ dodal trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 17. a 55. Bačinský, 72. Běťák, 78. Ančinec, 83. Piškula – 68. Kopřiva. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 180.

Lubná: Michalec – Běťák, Obdržálek, Mynář, Bruna, Rybenský, Haloda, Musil, Jelínek, Bačinský, Jirásek (Kadlčík, Ančinec, Piškula).

Žeranovice: Gába – Mikáč, Hrančík, M. Klimek, Hubík, R. Klimek, T. Smýkal, K. Klimek, Kopřiva, Potůček, Vyňuchal (Červenka, Mičola, R. Smýkal).

Mrlínek – Prusinovice 2:3 (2:0)

Skore utkání otevřel střelou z trestného kopu v 18. minutě Heryán. O dvě minuty později přidal Horák druhou branku domácích. Ve druhém poločase Mrlínek nadějný náskok neudržel. Hosté snížili hlavou Geráta sedm minut po přestávce. Dvě rychlé branky hostů krátce před koncem utkání zajistily Prusinovicím tři body.

„Dnes jsme neměli štěstí. Soupeř dal dvě rychlé branky a nám už se nepodařilo vyrovnat,“ řekl vedoucí domácího mužstva Martin Kaďůrek.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně a byli jsme lepší, ale domácí nám dali lekci z produktivity, když nám z minima šancí dali dvě branky. Ve druhém poločase jsme bojovali a hodně nám pomohla kontaktní branka. Těsně před koncem jsme výsledek obrátili a vezeme důležité tři body,“ zdůraznil trenér Prusinovic Martin Novák.

Branky: 18. Heryán, 20. J. Horák – 52. a 86. Gerát, 85. Bartošek. Rozhodčí: Kucik. Diváci: 150.

Mrlínek: Nezdařilík – Kratochvíl (54. Novotný), Žaloudík, D. Horák, Hačunda, O. Podzemný, L. Podzemný, Mikeška, Zicháček (20. Dostál), J. Horák, Heryán.

Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Křepelka, Bartošek, Šiška, Měrka, Gerát, Jura, R. Nevřala (90. Večeřa), Pumprla, Utěkal (46. Krčma, 65. Nedbal).

Němčice – Břest 5:3 (2:2)

Němčice znovu nenastoupily v kompletní sestavě, přesto dokázaly vstřelit pět branek a porazit poslední Břest. Pro domácí to bylo důležité vítězství. První branku utkání však dali už ve 3. minutě hosté. Poločas skončil nakonec nerozhodně 2:2. Další šance domácí nevyužili.

Ve druhém poločase domácí proměnili všechny své šance a náskok si už pohlídali.

„První poločas byl z naší strany ještě dobrý, ale když vstřelíme tři branky, a přesto nedokážeme bodovat, tak je to špatné. Obrana tentokrát po přestávce nefungovala. Po zranění stopera Motala se domácí prosadili. Němčice byly lepší a já mohu domácím jen poblahopřát,“ řekl trenér Břestu Antonín Vymětal.

Branky: 12. a 59. Urban, 29. a 60. Holý, 68. Niedermertl – 3. Koudelníček, 32. Dočkal, 72. Koryčan. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 150.

Němčice: Glozyga – Cejpek, Urban, Holý, Velcl, R. Darebníček, Sklenář, Niedermertl, T. Darebníček, Skřivánek, Zaoral (L. Procházka).

Břest: Olša – Daněk, Vojkůvka, Motal, Koryčan, Juračka, Koudelníček, Rosecký, Buček, Zapletal, Zavadil (Dočkal, Beliančin, Fila).

Ludslavice – Admira Hulín 1:4 (0:0)

Domácí porážka Ludslavic poslala tým na předposlední místo v tabulce. V prvním poločase dělal hostům problémy tvrdý terén, přesto se jim dařily kombinace. Ve druhém poločase otevřel skore krásnou brankou hostující Janda. Během dalších osmi minut se dvakrát trefil Štoll a zlomil tak odpor domácích.

„Po chybě v obraně domácí snížili, ale skore mohlo být v náš prospěch daleko vyšší. Chyběl nám větší klid v koncovce. Styl hry, který jsme nastolili, nám vyhovuje. Doufám, že se nám bude dařit i v dalších zápasech,“ přeje si trenér Admiry Stanislav Dorazín, který postrádal čtyři hráče základní sestavy.

„V prvním poločase jsme byli Admiře důstojným soupeřem. Měli jsme vyložené šance, které jsme nedali. Ve druhém poločase jsme brzy inkasovali a hosté ovládli hru. Výhra hostů je zasloužená,“ uznal trenér Ludslavic Zdeněk Nevřala.

Branky: 63. Křižan – 53. a 59. Štoll, 51. Janda, 69. Spáčil. Rozhodčí: Pagáč. Diváci: 150.

Ludslavice: Caletka – Konečný, Vlček, Dlabaja, R. Skotek, Valčík, Nevřala, Hubáček, Podola, Křižan, Kubeša (J. Skotek, K. Lahola, Švach).

Admira: Nebuchla – Štoll, Janda, Dobeš, Jurášek, Kytlica, Spáčil, R. Simerský, Skopalík, Šenkyřík, M. Nedbal (Tabara, M. Simerský, Vyvlečka).

Záhlinice – Skaštice 4:1 (1:1)

Důležitou první branku utkání vstřelil domácí kanonýr Paštěka. Hostům se sice ještě do přestávky podařilo vyrovnat, ale lepší tým domácích se dokázal třikrát gólově prosadit ve druhém poločase a získal důležité tři body k záchraně. Domácí využívali každého okénka v obraně Skaštic.

„Ve druhém poločase se hosté nedostali do žádné vážnější šance. Veselý dvěma brankami rozhodl o našem vítězství. Konečně jsme předvedli pěkný fotbal a zaslouženě jsme vyhráli. Doufám, že se nám podaří okresní přebor zachránit,“ přeje si hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

„Domácí tým hrál ze zajištěné obrany a podnikal velmi nebezpečné protiútoky, které dokázal proměnit. I když jsme většinu času měli míč pod kontrolou, finální přihrávky byly nepřesné. Domácí byli bojovnější a zaslouženě zvítězili,“ uznal hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 51. a 76. Veselý, 11. Paštěka, 92. Dosoudil – 36. Chorý. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 150.

Záhlinice: Pospíšil – Vysloužil, Naď (10. Hrouza), Berkovec, Droběna, Ctiborek, Lochman (78. Šustr), Dosoudil, Paštěka, Veselý, Kratochvíl.

Skaštice: Vrtěl – J. Motal, Klammert, Janalík, Sedlák, Bubla, I. Frýdl, Lehkoživ, P. Frýdl, Drulák, Chorý (Sehnal, Stančík, Lutonský).

Kyselovice – Martinice 1:2 (0:2)

Zápas začal pro domácí nešťastně, když už v 8. minutě si vstřelil po centru Šimčíka vlastní branku Michal Němec. Po půlhodině hry vedli hosté už 2:0, když se přesně trefil Číhal. V prvním poločase měli domácí dvakrát výhodu pokutového kopu, ale Křepelka ani Novotný nedokázali gólmana Jánoše překonat.

„Ve druhém poločase se nám podařilo jen snížit, protože naše koncovka v posledních zápasech je žalostná,“ přiznal kouč Kyselovic Vít Říkovský.

„Z nejasných důvodů kopali domácí dvě penalty během tří minut, ale obě Janoš chytil. Ve druhém poločase jsme přestali hrát a už jsme jen udržovali naše vedení,“ řekl trenér Martinic Ladislav Fischer.

Branky: 50. Zádrapa – 8. vl., 35. Číhal. Rozhodčí: Tříska. ČK: 70. Pospíšil. Diváci: 80.

Kyselovice: Molčík – R. Němec, F. Kroupa, V. Říkovský, M. Němec, Křepelka, Zádrapa, Novotný, Úlehla, M. Říkovský, Jančík (A. Říkovský)

Martinice: Janoš – Pavelka, Pospíšil, Kundera, V. Křižka, Šiška, Kutra, Hošťálek, Číhal, Zaoral, Šimčík (Doležel, P. Křižka, Kosek).

Chvalčov – Zdounky 1:1 (0:0)

Zdounkám se na jaře nedaří, a tak domácí měli být jasným favoritem utkání. Na vlastním hřišti se však Chvalčovu příliš nedaří a potvrdil to znovu v tomto utkání. V prvním poločase měli domácí několik šancí, ale branku nevstřelili. Po přestávce se z několika šancí ujala jen střela Talacha.

„Po jediné chybě naší obrany jsme dvě minuty před koncem inkasovali vyrovnávací branku. Zápas ovlivnilo střídání Trňáka, který byl už po nabitém programu hodně unaven. Po jeho odchodu šel náš výkon dolů,“ poznamenal trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

„Jsme se ziskem bodu spokojeni, protože domácí byli o něco lepší, i když šance byly na obou stranách,“ dodal kouč Zdounek Vladimír Andrýsek.

Branky: 51. Talach – 88. Šprňa. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 200.

Chvalčov: Dohnal – Trňák, Vaculík, Trnčák, Kubaník, Zicháček, Juránek, Zmeškal, Jakubec, Talach, Kopeček (Skála, Vaněk).

Zdounky: Rampas – Škvarlo, Zanáška, L. Buša, Navrátil, Havránek, M. Malát, Šprňa, Adamík, P. Buša, J. Malát (Marinov).

15. KOLO
Žeranovice – Zdounky 3:1 (2:0)

Zdounky, které se v tabulce přiřadily k ohroženým mužstvům, byly v úvodu utkání aktivnější, ale překonat gólmana Dokoupila se jim nepodařilo. Krátce před přestávkou vstřelili domácí během dvou minut dvě branky a po přestávce jim stačil jen průměrný výkon k udržení náskoku.

Branky: 40. T. Smýkal, 42. K. Klimek, 90. Jurík – 86. Havránek. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 150.

Žeranovice: Dokoupil – R. Smýkal, Hrančík, M. Klimek, Hubík, R. Klimek, T. Smýkal, K. Klimek, Mičola, P. Sedláček, Vyňuchal (Kopřiva, Potůček, Jurík).

Zdounky: Zahradníček – Škvarlo, Zanáška, L. Buša, Navrátil, Havránek, Šprňa, Adamík, P. Buša, Marinov, Malát (Silný, Rampas).

Mrlínek – Chvalčov 2:2 (1:1)

Derby přineslo dramatickou podívanou. Domácí se po pěkné střele Horáka dostali do vedení. Hosté do přestávky srovnali po dorážce Jakubce. Ve druhém poločase poslal domácí podruhé do vedení Surý. V dalším průběhu byli lepším mužstvem hosté a zaslouženě srovnali v nastaveném čase.

Branky: 13. J. Horák, 56. Surý – 23. Jakubec, 95. Vaněk. Rozhodčí: A. Novák. Diváci: 150.

Mrlínek: Nezdařilík – Kratochvíl, Žaloudík, D. Horák, Hačunda, J. Horák, Mikeška, L. Podzemný, Dostál (83. O. Podzemný), Heryán (90. Zapletal), Surý (85. Novotný).

Chvalčov: Dohnal – Trňák, Vaculík, Trnčák, Kubaník, Zicháček (58. Spiegl), Juránek, Zmeškal, Jakubec (78. Vaněk), Talach (82. Ordáň), Kopeček.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 90 Kč

Strojírenští kovodělníci strojírenský dělník/ce - zámečnické práce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Bystřice pod Hostýnem, - vzdělání není rozhodující, vhodné i pro absolventy, praxe ve strojírenství vítána, fyzicky náročnější práce, zdravotní způsobilost k výkonu práce, - doba určitá 6 měsíců s možností prodloužení, PD jednosměnný provoz, do budoucna rozšíření na dvousměnný, úkolová mzda, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Čt 8.00-10.00 hod., příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: vrastiak.z@seznam.cz. Pracoviště: Kovonax spol. s r.o., Sušilova, č.p. 477, 768 61 Bystřice pod Hostýnem 1. Informace: Zbyněk Vraštiak, +420 739 570 752.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 86 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Bezpečnostní pracovník/strážný - OZP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 86.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , Pracoviště Kroměříž, - Náplň práce: kontrola příchodů a odchodů pracovníků a návštěv, kontrola příjezdů a odjezdů všech vozidel z objektu, ochrana a střežení objektu a zařízení zákazníka, obchůzková činnost, obsluha technických a signalizačních zařízení a závor , - Předpoklady pro uzavření pracovního poměru: trestní bezúhonnost, kvalifikace 68-008-E Strážný výhodou (možnost vykonat před nástupem přes G4S), - Nabízíme: zaměstnání na hlavní pracovní poměr s možností doby neurčité po předchozí spokojenosti s výkonem služby, příspěvek na stravenky a čištění uniformy po zkušební době, zákonné příplatky - za přesčas, noc, svátek aj, - Kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.). Pracoviště: G4s secure solutions (cz), a.s. - kroměříž, Havlíčkova, č.p. 1265, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Ivana Slavíková, +420 724 793 669.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Malíř / natěrač 90 Kč

Malíři interiérů MALÍŘ - NATĚRAČ - DPČ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Bystřice pod Hostýnem, - nátěry fasád, práce ve výšce na lešení, - ZŠ vzdělání, praxe v oboru výhodou, manuální zručnost podmínkou, aktivní přístup k práci, - mzda 90 - 100 Kč/hod., práce na dohodu o pracovní činnosti s možností přechodu na hlavní pracovní poměr, zakázky jsou stálé, - osobní kontakt je možný na pracovišti každé pondělí (19:30-19:45 hod.) nebo kontakt telefonický Po-Pá (8 - 21 hod.). Pracoviště: Miroslav dostál, Meziříčská, č.p. 177, 768 61 Bystřice pod Hostýnem 1. Informace: Miroslav Dostál, +420 777 078 660.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě pracovník pro výrobu a opravy autoplachet. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Věžky, - nižší střední odborné/vyučení v jakémkoli oboru, vhodné i pro absolventy - firma zapracuje, fyzicky náročnější práce, - HM nástupní dle praxe a dalšího zapracování, doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - kontakt osobně na pracovišti Po-Pá 8:00-14:00 hod., nebo telefonicky v době Po-Pá 7:00-15:00 hod., příp. písemné žádosti se strukturovaným životopisem zasílejte na e-mail: bretislav@jelinek-galanterie.cz. Pracoviště: Břetislav jelínek - galanterie s.r.o., 768 33 Morkovice-Slížany. Informace: Břetislav Jelínek, +420 573 363 169.

Videosouhrn 20. dubna 2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Na kroměřížské Střední škole hotelové a služeb se v uplynulých dnech o Moravský pohár utkali mladí cukráři. Ti měli vyrobit svatební dort, dezerty a skulpturu na téma svatba v přírodě.
15

FOTOGALERIE: V Kroměříži soutěžili mladí mistři cukráři

Dva mrtví a jeden zraněný. Aktivní záloha cvičí v České zbrojovce

Oblečený celý v maskáčích, v ruce útočnou pušku a za pasem mu šumí vysílačka a při bližším ohledání nechybí ani další nezbytná výbava vojáka. O kousek dál stojí skoro navlas stejná osoba. Okolo vrátnice kozy z kůlů obalené ostnatým drátem. To je první pohled, který se mi naskýtá, když vjíždím do areálu České zbrojovky v Uherském Brodě.

Cyklista nedal v Chropyni přednost autu, letět pro něj musel vrtulník

Nehodu cyklisty řešili ve čtvrtek po poledni policisté v Chropyni: vážně se při ní zranil čtyřiasedmdesátiletýmuž. „Hodlal odbočit vlevo a nedal přednost šestadvacetiletému řidiči Škody Fabia.

Kauza hospodaření Krajské nemocnice T. Bati: po téměř dvou letech padla obžaloba

Ze zločinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a zločinu porušení povinnosti při správě cizího majetku, byla ve středu u Okresního soudu ve Zlíně v souvislosti s jednou z nemocnic v kraji podána obžaloba na devětapadesátiletou ženu.