Vdresu Bystřice vás už diváci na jaře neuvidí. Kdy jste začal přemýšlet otom, že přestanete hrát a budete trénovat?

Je to rychlé, ale už asi za Bystřici hrát nebudu. Oslovili mě představitelé holešovského klubu, že hledají na půl roku trenéra kpanu Nelešovskému stím, že od nové sezony bych měl být hlavním trenéremjá.

VHolešově to bude pro vás trenérská premiéra?

Na postu hlavního trenéra ano. VBystřici už jsem působil jako asistent trenérů Skácela nebo Mikuličky. Bylo to pro mě hodně důležité, protože jsem získával řadu důležitých informací.

Myslíte si, že je pro trenéra lepší začínat jako asistent ve vyšší soutěži, nebo jako hlavní třeba vokresním přeboru?

Vzačátcích je výhodou dělat nějakou dobu asistenta. Získáte tak dostatek zkušeností a nejste jako hlavní pod tlakem vedeníklubu.

VHolešově budete strenérem Nelešovským na stejné úrovni?

První půl rok budu jako asistent a pomalu budu mít větší kompetence a povinnosti. Pan Nelešovský mi radí, protože kluky vmužstvu zná nejlíp a má také dostatek zkušeností. Budeme se spolu doplňovat.

Jak velké zkušenosti strénováním máte?

Mám trenérský kurs a navíc sbírám spoustu odborných knih a časopisů. Určitě vím, co hráči potřebují dělat vzimní přípravě a co má být dřív a co později.

Do přípravy jste naskočil vjejím průběhu, to asi není ideální?

Holešov začínal oněco později než Bystřice, takže jsem zase otolik tréninků nepřišel. Nevidím vtom problém.

Jaký máte pocit zholešovského mužstva?

Než jsem nastoupil do klubu, tak jsem byl na dvou zápasech vrámci zimního turnaje vMorkovicích. VHolešově jsou mladí kluci, tak si myslím, že naše spolupráce bude fungovat.

Proti některým hráčům jste nastupoval, bude to výhoda?

Osobně znám tři zkušenější starší hráče, kteří mi výrazně pomáhají. Mladí na jejich názor dají, a to je důležité.

Jaké úkoly před vás vedení klubu vHolešově postavilo pro jarníčást?

Nejsme na konci tabulky, takže ambice máme, abychom se vtabulce posunuli co nejvíce nahoru. Obližších cílech jsme se zatím nebavili.

VHolešově se mluví odoplnění mužstva zkušenějšími hráči, přišel užněkdo?

Zatím ne. Myslím si, že nějaké výraznější doplnění mužstvo ani nepotřebuje. Jsou tady kvalitní hráči, a pokud dokážou plnit taktické pokyny, tak se nemusíme odoplňování ani bavit. Možná přijde jeden útočník.

Neuvažujete otom, že byste si ještě zahrál vnižší soutěži?

Vždy jsem byl přesvědčen, že pokud budu trénovat, nebudu zároveň hrát. Myslím si, že to není dobré. Neříkám, že bych nehrál, protože vBystřici hraji futsal, ale velký fotbal bych hrál, jen pokud by to vHolešově nevyšlo.

VBystřici jste zažil nejslavnější léta klubu, který působil vMSFL. Na co budete vždy vzpomínat?

Určitě na spoluhráče a vedení, protože pan Havránek tam byl od začátku mé kariéry vkategorii mužů. Spolupráce mezi námi byla velmidobrá.

Za Bystřici nastupovala spousta výborných fotbalistů, kteří byli podle vašeho názoru nejlepší?

Čagan, Krampla, Skopal to byli opravdu výborní fotbalisti. Kolem nich se vytvořila nejlepší parta, kterou jsem vBystřici zažil. Myslím si, že jsme tehdy také hrávali nejlepší fotbal. Byla to útočná hra plná techniky.

VMSFL jste odehrál na postu krajního obránce 123utkání a vstřelil jste jednu branku. Pamatujete si nani?

Abych pravdu řekl, tak moc ne. Sice mi ji spoluhráči pořád připomínali, ale teď už si na ni nevzpomenu (bylo to 14.dubna 2001vdomácím utkání sBrnem B. Malík vyrovnával ve 36.minutě na konečných 1:1. pozn. red.).

Určitě jsem nepatřil mezi ty, kteří vezmou míč uvlastní branky a objeví se sním až na hrotu. Řadil jsem se spíš mezi defenzivně laděné obránce. Musím říct, že jsem sice dal jen jednu branku, ale možná jsem jich víc zachránil, a to bylo pro mě důležitější.