Zajímavé souboje nabídnou i další dva zápasy o čelo tabulky. Druhé Němčice hostí Lubnou a na hřiště třetích Skaštic přijedou Martinice. O první body do tabulky se porvou hráči Břestu v utkání s Chvalčovem.

NĚMČICE (2) – LUBNÁ (5)

Němčice zatím neprohrály a tomu odpovídá také radostná atmosféra v mužstvu. Vzájemná bilance však mluví jasně pro hosty.
„Po zbytečné ztrátě dvou bodů v Ludslavicích chceme v domácím prostředí bodovat naplno a potvrdit ziskem tří bodů výborný vstup do nové sezóny. Očekávám bojovné a vyrovnané utkání na těžkém terénu. Nechceme na domácím hřišti ztrácet body,“ zdůraznil trenér Němčic Václav Hůzl.
„Neustále nám chybí několik obránců základní sestavy, takže nám musí pomáhat hráči z béčka. Nemáme kádr kompletní, a zatím se nám do sestavy nikdo nevrací. V každém případě nechceme v Němčicích prohrát a chceme potvrdit výsledek z posledního kola, kdy jsme porazili

Skaštice. V poslední době se nám v Němčicích příliš nedaří. Nesedí nám tam jejich malé hřiště a bouřlivá atmosféra. Pokusíme se to změnit,“ přeje si trenér Lubné Marek Piškula.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-0-6, 16:27. Série: Němčice 6x bez prohry. Tip: 1.

MRLÍNEK (7) – LUDSLAVICE (10)

Souboj týmů ze středu tabulky by měl být vyrovnaný. Ludslavice budou chtít po pěti zápasech venku bodovat naplno.
„Měli bychom nastoupit kompletní. Vítězná sestava z utkání v Záhlinicích by se neměla měnit. Jsme v roli favorita. Doma se nám začalo dařit. Měli bychom zvítězit,“ tipuje výsledek utkání vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

„Chceme uhrát co nejlepší výsledek. Mrlínek je ale těžký soupeř. Mužstvo bych měl mít kompletní. Minimálně bod by byl pro nás dobrý. Našemu soupeři máme co vracet z minulé sezóny,“ připomenul trenér Ludslavic Ivan Velísek.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-0-0, 8:3. Série: Ludslavice venku 5x bez výhry. Tip: 1.

ŽERANOVICE (9) – ZÁHLINICE (13)

Žeranovice si doma nemohou dovolit klopýtnout. Série 21 utkání na vlastním hřišti bez prohry budí velký respekt.
„Musíme napravit ostudu z minulého utkání v Kyselovicích a nemůžeme brát nic jiného než tři body. Soupeře dobře známe a víme, že mají několik zraněných hráčů. Za tohoto stavu by byla remíza pro nás ztráta,“ řekl trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Zázrakem by bylo, kdybychom přivezli bod. Nálada v týmu není příliš pozitivní. Žeranovice jsou doma hodně silné a jejich úspěšná série budí respekt. Bude to těžké utkání,“ sdělil trenér Záhlinic Rudolf Zavadil.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Žeranovice doma 21x bez prohry – Záhlinice 6x bez výhry. Tip: 1.

PRUSINOVICE (12) – KYSELOVICE (6)

Domácí už vystřízlivěli z oslav po první výhře v minulém kole. Velkou posilou se jeví brankář Spiegl.
„Atmosféra na tréninku byla po naší první výhře v minulém kole uvolněná. Překvapil nás výsledek Kyselovic před týdnem. Musíme tak být na pozoru. Budeme se snažit zabodovat. Při pohledu na tabulku se zdá, že v soutěži nebudou letos žádní výrazní favorité. Soutěž je vyrovnanější, a i ty relativně slabší týmy prokazují své kvality. Zápas s Kyselovicemi bude pro nás další zkouškou, jestli jsme se už vydali na úspěšnou cestu,“ dodal asistent trenéra Prusinovic Ondřej Němec.

„Prusinovice výrazně posílil brankář Spiegl. To bude pro nás asi největší překážka. Na těžkém terénu budeme sázet na našeho rychlonohého útočníka Krčmu. Pokud bude mokro, tak to bude bitva. Kdo dá první branku, vyhraje. Doufám, že se vyvarujeme chyb v obraně a špatných začátků utkání. Začali jsme dávat branky, takže věřím, že vyhrajeme,“ zdůraznil trenér Kyselovic Vít Říkovský.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-0-2, 5:7. Tip: 2.

BŘEST (14) – CHVALČOV (11)

Chytne se už trápící se Břest? Bude to překvapení kola? To jsou nejčastější otázky spojené s tímto utkáním.
„Myslím si, že v tomto utkání se už konečně chytneme. Jsem přesvědčen, že získáme první body. Dojde k některým přesunům v sestavě, tak aby nám to přineslo úspěch. I přes deštivé počasí se bude hrát na dobrém terénu. Remíza je to poslední co chci. Myslím si, že máme na výhru,“ zdůraznil trenér Břestu Antonín Vymětal.

„V koncovce se nám nedaří. Dostáváme se do šancí, ale nedáváme góly. Soupeře dokážeme přehrát, jen ta koncovka. Hráči podcenili Prusinovice a doufám, že rychle spadli dolů. V tomto zápase nebude podcenění hrozit. Bojím se jen terénu po deštích. Určitě chceme alespoň bod. Vím, že to Břestu příliš nejde, ale určitě budou chtít v domácím prostředí bodovat, aby se odrazili ode dna. My ovšem z venku musíme také dovézt nějaké body. Remíza bude pro mně úspěch, protože se nám teď opravdu moc nedaří“ sdělil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Břest 20x bez výhry. Tip: 0.

ADMIRA HULÍN (8) – ZDOUNKY (1)

Zdounky dosud v okresním přeboru neztratily ani bod. Utkání v Hulíně bude pro ně zatím určitě nejtěžší.
„Zdounky jsou určitě příjemným překvapením soutěže. Budeme se jim snažit připravit první porážku v sezóně. Máme ale před soupeřem zdravý respekt. Dosáhli kvalitní výsledky, takže něco musí umět. Bude nám chybět Janda, ale jinak bychom měli být kompletní. Máme dostatečně široký kádr, takže by to na hřišti nemělo být poznat,“ řekl trenér Admiry Pavel Vlha.

„Za daného počasí bude určitě výhodou, že se utkání bude hrát na umělé trávě. Domácí jsou určitě favoritem. Budou hrát na umělé trávě, na kterou jsou zvyklí. My na ni nejsme příliš zvyklí, i když jsme na ní v zimě trénovali. Zima už je ale daleko. Zatím nevím, jestli se nám všichni zranění uzdraví a zda budeme hrát kompletní. Doufám, že si alespoň bod odvezeme,“ přeje si trenér Zdounek Ladislav Andrýsek.
Vzájemná bilance od r. 2000: soupeři se nestřetli. Série: Admira 12x bez prohry – Zdounky 26x bez prohry. Tip: 0.

SKAŠTICE (3) – MARTINICE (4)

Martinice patří už několik sezón k nejlepším týmům, ale letos jim to moc nejde. V poslední době se kolem klubu rojí neustále podezření a zdá se, že Martinice jsou ostatními celky v soutěži nechtěny.

„Soupeř bude nastupovat v roli favorita, protože patří k aspirantům na postup. My se jim to budeme chtít co nejvíce ztížit. Věřím, že se bude hrát pěkný fotbal. Počasí tomu spíš prospěje. Snad navážeme na výsledky z prvních dvou kol a zapomeneme na zápas v Lubné. Každá série jednou končí a doufám, že poprvé Martinice porazíme,“ přeje si trenér Skaštic Ivo Frýdl.

„Nevím, zda vůbec přijedeme s jedenácti hráči. Po utkání s Admirou jsou zranění další dva hráči. Nerad to říkám, ale vše nasvědčuje jednoznačné výhře domácích. Kdybychom uhráli remízu, tak bych to bral. Opravdu máme málo hráčů. Na tréninku jsem měl ve středu jen čtyři hráče. Pro nás by bylo nejlepší, kdyby se utkání vinou počasí odložilo,“ přiznal trenér Martinic Ladislav Fischer.
Vzájemná bilance od r. 2000: 0-3-3, 7:18. Série: Skaštice doma 4x výhra. Tip: 0.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE