TJ LUDSLAVICE

Pátý tým tabulky III. třídy skupiny A prošel před sezonou částečnou obměnou kádru. Do Ludslavic přišli noví hráči a kádr se omladil. To se zřejmě promítlo také na nevyrovnaných výkonech. Klub hrál v posledních deseti letech pětkrát v okresním přeboru a pětkrát ve III. třídě. Po podzimu mají Ludslavice jenom 18 bodů. Nejméně získaly před rokem. 54 bodů je v konečné tabulce vyneslo na třetí místo ve skupině A. Letos zaznamenají zřejmě nejhorší sezonu od roku 1999.

Devět otázek pro hrajícího trenéra Radima Skotka

Jak jste spokojeni s podzimní částí III. třídy?

Nemůžu říct, že bychom byli absolutně nespokojení. Podzimní část jsme odehráli v rámci našich možností. Samozřejmě by to mohlo být lepší.

Ludslavice dokázaly rozdrtit vedoucí Rajnochovice 6:1, ale také prohrát s posledními Mysločovicemi B 3:6. Jak si vysvětlujete takové rozdíly?

Nad tím sami přemýšlíme, čím by to mohlo být. Nicméně si myslím, že je to otázka motivace. Mužstvo se dokáže vytáhnout proti týmu, který hraje lepší fotbal.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Hodnocení bych nechal až po končení soutěže, protože je zatím rozehraná a nemůžeme posoudit, jestli je to přínos, nebo ne.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Z naší skupiny to budou asi Rajnochovice. Herně byl však Loukov lepší.

Na finálovou skupinu ztrácíte už třináct bodů. Jaké cíle budete chtít v jarní části splnit?

Hlavně budeme chtít udržet kádr v takovém stavu v jakém je a hrát tak, aby na nás chodilo co nejvíc diváků.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Řekl bych, že soutěž má standardní průběh jako v minulých sezonách. Jediným překvapením jsou výkony a výsledky Komárna. V předchozích letech toto mužstvo dostávalo téměř v každém zápase pět branek a nikdo se tomu nedivil. Dnes vítězí.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Myslím si, že ne. Nemáme žádné posily. Řešíme jenom otázku brankáře. Možná na tento post přijde někdo jiný.

Na čem hlavně potřebujete přes zimu zapracovat?

Důležitá je fyzická kondice, která se projevuje i ve III. třídě. V některých zápasech je rozhodujícím faktorem.

Jak vypadá zimní příprava?

Zimní příprava probíhá. O víkendu jsme byli na soustředění. Bohužel účast na trénincích je žalostná. Očekávám, že s prvními přípravnými zápasy se to zlepší.

Celkem: 6 – 0 – 7, 36:32 18 (5.)

Doma: 4 – 0 – 3, 20:14 12 (4.)

Venku: 2 – 0 – 4, 16:18 6 (7.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 105 diváků (3.)

Hráči: Lukáš Rafaja (13–11), Rostislav Vlček (13–9), Robert Pecháček (13–0), Radovan Švach (12–2), Zdeněk Herodes (11–2), Pavel Heryán (11–1), Petr Dlabaja (11–0), Marek Gerža (11–0), Radim Skotek (10–5), Jaroslav Skotek (10–0), Roman Hubáček (9–0), Martin Nevřala (9–0), Jan Zálešák (9–0), Kamil Lahola (7–2), Petr Kavan (6–3), Michal Gerža (6–0), Vladimír Podola (4–0), Roman Valčík (3–1), Pavel Hönig (1–0), Lukáš Pňaček (1–0)

SLAVOJ ZAHNAŠOVICE

V sestavě Zahnašovic se vystřídalo na podzim jenom šestnáct hráčů. Klub, který většinou končil v dolní polovině tabulky a nikdy nehrál okresní přebor, uhrál na podzim patnáct bodů. Zdá se, že v jarních odvetách může navázat na výkony staré čtyři roky. Tehdy Zahnašovice své soupeře zaskočily a skončily překvapivě se ziskem 46 bodů na čtvrtém místě ve III. třídě, skupině A.

V jarní části může těžit z výhody, že všech pět závěrečných zápasů odehraje v základní skupině na svém rekonstruovaném hřišti.

Devět otázek pro předsedu Stanislava Kopčila

Jak hodnotíte uplynulý půlrok?

Myslím si, že můžeme být spokojení. Zařadili jsme se do středu tabulky a na lepší umístění jsme ani nepomýšleli.

Které utkání se vám nejvíc povedlo, a po kterém jste byl nejvíc zklamán?

Dá se říct, že hrajeme pořád stejně. Většinou je to o tom, kolik šancí proměníme. Z tohoto pohledu se nám povedl poslední podzimní zápas, ve kterém jsme doma porazili Martinice B 5:0. Potěšilo nás také vítězství v derby v Ludslavicích 2:1. Byli jsme rozhodně v tomto zápase lepším mužstvem. Nejvyšší porážky jsme utrpěli s Rajnochovicemi 2:6 a 0:5. Rajnochovice byly herně nejlepším týmem v naší skupině.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?

Výkony a především výsledky Komárna. My jsme u nich sice prohráli 0:2, ale domácí nebyli o nic lepší. Po pěti minutách jsme mohli vést 2:0. Dvakrát jsme šli sami na gólmana, ale gól jsme nevstřelili. Proto je pro mě jejich třetí místo největším překvapením.

Soutěž je letos rozdělená na tři skupiny a o postupujících se bude rozhodovat na jaře ve finálové skupině. Jak hodnotíte nový hrací systém?

Nejhorší to bude pro nás až v nadstavbové části, když budeme muset jet někam daleko. Neštěstím by byl třeba souboj Litenčic s Komárnem, kteří to mají k sobě přes celý okres. Určitě budeme sledovat vývoj v dalších skupinách, který nám určí soupeře pro nadstavbovou část.

Bude pro Zahnašovice výhodou, že všech pět zbývajících zápasů v základní části odehrají na domácím hřišti?

Myslím si, že určitě ano. Mohli bychom se ještě v tabulce posunout před Ludslavice, ale ty také asi nebudou prohrávat.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do okresního přeboru?

Podle mého názoru budou Rajnochovice suverénní. S Loukovem jsme hráli vyrovnanou partii a rozhodně nás nijak nepřehrával.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části?

Umístit se co nejlépe. Rozhodně do toho dáme úplně všechno. Bude pro nás zajímavá konfrontace s týmy z kroměřížska.

Dojde ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?

Bohužel kádr se asi nedoplní, protože není odkud brát. Naopak jeden hráč se vrací zpátky do Všetul.

Jak vypadá zimní příprava?

Chodíme trénovat do haly do Všetul. Jednou týdně chodí ještě kluci běhat. V plánu nemáme zatím žádný přípravný zápas.

Celkem: 4 – 3 – 6, 25:30 15 (6.)

Doma: 2 – 1 – 1, 10:7 7 (7.)

Venku: 2 – 2 – 5, 15:23 8 (5.)

Průměrná návštěva na domácích zápasech: 43 diváků (10.)

Hráči: Radim Nečekal (13–7), František Janalík (13–0), Tomáš Pláňava (13–0), Radim Zehnal (13–0), Radek Janalík (12–9), Vlastimil Zakopal (12–3), Pavel Miklík (12–1), František Nečekal (11–5), Libor Janalík (11–0), Tomáš Doležel (10–0), Tomáš Lochman (10–0), Ladislav Pospíšil (10–0), Jiří Miklík (8–0), Kamil Sovadina (6–0), Jiří Murín (5–0), Kamil Zakopal (1–0).