VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lubná vede přebor s rekordním náskokem

KROMĚŘÍŽSKO - Po podzimní části okresního přeboru fotbalistů došlo k situaci, která nemá v nejvyšší okresní soutěži v posledních osmi letech obdoby. Náskok první Lubné před druhou Admirou je totiž rekordních osm bodů. Do letošního ročníku byly v tomto ohledu nejlepší Zborovice, které po podzimu 2004 vedly tabulku o šest bodů před Slavkovem.

13.11.2007
SDÍLEJ:

Břest - ZáhliniceFoto: DENÍK/Libor Kopčil

Šest z posledních sedmi podzimních mistrů se radovalo z postupu po skončení celého ročníku. Výjimkou byl ročník 2001/2002. Po podzimu vedla stejně jako letos Lubná o čtyři body před Admirou. Postup do I. B třídy nakonec vybojovala Admira. Bude se historie po šesti letech opakovat?

Na čele tabulky střelců je Petr Šimčík z Martinic, který dal třináct branek

Vedle první Lubné a druhé Admiry patří ke špičce i třetí Martinice. Od čtvrtého do dvanáctého místa se srovnala skupina vyrovnaných celků, které dělí jen šest bodů. Na konci tabulky okresního přeboru je duo Záhlinice, Břest.
Dnes se podíváme na podzimní výsledky nejlepších pěti celků okresního přeboru. Na další účastníky se zaměříme za týden.

LUBNÁ
Hra vedoucí Lubné i její současné postavení v tabulce je souhrnným dílem mužstva, trenéra a funkcionářů, kteří vzájemně výborně spolupracují a doplňují se. Podstatný podíl na úspěchu má i dobrý přístup trenéra Marka Piškuly k hráčům. Vše klape bez problémů.

„V Lubné to momentálně funguje. Určitě se chceme na jaře porvat o postup do I. B třídy. Hráči znají stanovisko vedení klubu. Mají šanci soutěž vyhrát a my se bránit postupu nebudeme,“ řekl předseda klubu Antonín Brázdil.

Lubná měla především v úvodu soutěže potíže se zraněnými hráči, zaskakovat tak museli hráči B týmu, kteří svými výkony překvapili.
„Netvrdil bych, že nastupovalo hodně hráčů z béčka. Rozehráli se nám noví hráči a někteří další se uzdravili. Došlo ke změně na trenérském postu. To všechno se nakonec projevilo našimi výsledky a postavením v tabulce. Chceme věřit, že tak to bude fungovat i na jaře,“ dodal Brázdil.

Lubná si v prvních třech kolech vyzkoušela výhru, remízu i prohru. Další zápasy skončily už jen výhrou vedoucího mužstva tabulky. „My jsme v létě v době přípravy na sezonu řešili problémy osobního charakteru. Nevědělo se, kdo bude trénovat, kdo bude hrát a na co bude mužstvo mít. Z toho vyplynulo jediné. Buď se propadneme do III. třídy, nebo se mužstvo nastartuje. Vyšel ten druhý případ. Mužstvo se semklo a začalo pracovat víc kolektivně. Jedním z rozhodujících momentů bylo kvalitní doplnění mužstva. Příchodem Jakuba Musila, Tomáše Jelínka a Romana Kadlčíka šla naše síla směrem nahoru.

I když základ mužstva byl dostatečně široký, tak nás v prvních čtyřech kolech potkala spousta zranění. Mužstvo jsme tak museli doplňovat dalšími hráči z béčka, nebo hráči, kteří předtím příliš nehrávali. To byl rozhodující zlom.

V těchto zápasech, kdy jsme byli oslabeni, jsme i přes nevýrazné fotbalové výkony dokázali tyto zápasy vyhrát. Měli jsme spoustu štěstí. Jako třeba v případě utkání s Mrlínkem. Postupně jsme zvyšovali kvalitu a některé soupeře jsme dokázali jednoznačně přehrát. Například Žeranovice, Chvalčov nebo Prusinovice,“ řekl trenér Marek Piškula.

Zapomenout nelze ani na kvalitní střelce Bačinského a Jiráska, kteří zařídili šest vítězných zápasů. „Je pravda, že v začátku, když nám chyběli zranění hráči, nastupovali v útoku Jirásek s Bačinským. Drželi nás nad vodou. Ze začátku to byl Jirka Jirásek, který rozhodoval zápasy. Po vypadnutí středního záložníka jsme Jirku stáhli do zálohy a už těch branek tolik nedával. Naštěstí se rozstřílel Bačinský, kterému se opravdu tento rok daří. Loni se mu příliš nedařilo,“ dodal Piškula.

Ztráta prvního místa s osmibodovým náskokem by byla velkým překvapením okresního přeboru. „Na začátku sezony jsme vůbec neřešili, že bychom se mohli dostat tak vysoko. Teď se nám to podařilo a bylo by škoda nevyužít osmibodového náskoku. Za každou cenu se ale do I. B třídy necpeme. Postup není naší prioritou,“ překvapil na závěr trenér Piškula.

Střelci branek: 12 - Bačinský, 9 - Jirásek, 4 - Jelínek, 2 – Kadlčík a Kovařík, 1 - Ančinec, Běťák, Musil, Rybenský a Škrabal.
Rekordy: nejvíce získaných bodů na hřištích soupeřů (21). Nejvíc vyhraných zápasů v řadě (10).

ADMIRA HULÍN
K postavení Admiry lze říci, že maximálně využívá výhody domácího prostředí na umělém trávníku a především nejlépe ze všech mužstev brání.
„Jak se říká: konec dobrý – všechno dobré. Zaváhali jsme jen v prostřední části soutěže, když jsme prohráli v Záhlinicích, a doma jsme remizovali s Ludslavicemi. To byly dva největší mínusy. Jinak jsme spokojeni.

Doma jsme neprohráli a jen dvakrát remizovali. Venku jsme prohráli jen jednou. Chtěli jsme v závěru snížit náskok Lubné, ale vzhledem k tomu, že pořád vyhrává, tak se nám to nepodařilo. Uvidí se na jaře, jak to dopadne. Myslím si, že kádr máme dobrý a k nějakým velkým změnám by nemělo v zimní přestávce dojít. Ve druhém kole budeme hostit Lubnou doma, a pokud zvítězíme, tak budou šance určitě otevřené,“ řekl trenér Admiry Pavel Vlha.

Jeho svěřenci nastupovali v domácím prostředí na hřišti s umělým trávníkem, což bylo pro hráče Admiry výhodou.
„Byla to samozřejmě výhoda především v zápasech s týmy, které nemají možnost na umělém povrchu trénovat. Hlavně Mrlínek a Prusinovice působily hodně zaskočeně. Na umělé trávě trénujeme třikrát týdně, takže máme s umělým povrchem dostatek zkušeností,“ dodal Pavel Vlha.
Nejlepší výkony podával na podzim brankář Nebuchla, který vychytal pět nul.

Vzadu byl vynikající na postu stopera Pavel Nedbal. V záloze to po odchodu Jaroslava Panáka chvíli skřípalo. Nakonec se stabilizovala dvojice Janda, Spáčil. V útoku se střelecky prosazovali bratři Simerští.

A jak viděl působení mužstva v podzimní části hrající předseda klubu Jan Horáček? „S umístěním jsme spokojeni, ale ta ztráta na vedoucí Lubnou je trochu větší, než bychom chtěli. To je věc, která nám kalí dobrý pocit z druhého místa. Odehráli jsme některá utkání, která skončila zbytečnou remízou, ale taky jsme odehráli zápasy, ve kterých jsme získali body se štěstím. Těch bylo ale míň než těch se ztrátou. Před jarní částí určitě nedojde k výrazným změnám v sestavě, ale mužstvo bychom chtěli doplnit minimálně o jednoho záložníka,“ řekl předseda Admiry.

Střelci branek: 7 – M. Simerský, 5 – Janda a R. Simerský, 4 - Vyvlečka, 3 – Daněk a Kytlica, 2 - Spáčil, 1 - Horáček, Jurášek, Polák, Skopalík a Štoll.
Rekordy: nejméně inkasovaných branek (11).

MARTINICE
Postavení mužstva Martinic je dáno především praktikováním útočné a bojovné kopané. Na současné úspěchy mužstva má vliv i to, že tým je momentálně hráčsky nejvyspělejší a rozumně doplněn mladými.

„Ke spokojenosti nám chybí šest bodů. Kdybychom zvítězili v Záhlinicích a Němčicích, tak bychom byli spokojeni,“ vysvětlil předseda klubu Oldřich Stískal.

Už tak tým nabitý věhlasnými jmény doplnil v závěru podzimu Roman Číhal, hráč, který nastupoval v MSFL za Zlín B a působil také v divizní Bystřici pod Hostýnem.

„Nevím, jestli bude u nás Číhal dál hrát. Nevím, jestli skončí v Hulíně, někde jinde, nebo bude hrát u nás. Určitě nám pomohl,“ řekl Stískal.
Po slušném začátku se Martinice propadly po šestém kole až na desáté místo.

Do konce podzimu se pak šplhaly v tabulce nahoru. „Na to, jaký máme zkušený kádr, jsem očekával, že budeme na třetím místě, ale nemyslel jsem si, že budeme na prvního ztrácet tolik bodů. Kdybychom ztráceli maximálně šest bodů, tak bych byl spokojený. V každém utkání někdo chyběl. Nikdy jsme nemohli nastoupit podle mých představ,“ postěžoval si trenér Ladislav Fischer.

Zajímavý je nejlepší střelec soutěže Petr Šimčík. Nastřílel 13 branek jen v pěti utkáních. V dalších osmi vyšel naprázdno. „Potřebuje přesné míče za obranu. Takže se střelecky prosazoval především v zápasech, kdy jsme hráli téměř kompletní,“ vysvětlil Fischer.

Střelci branek: 13 - Šimčík, 8 - Hošťálek, 4 - Číhal, 3 - Křižka, 2 - Šiška, 1 - Gazdoš, Klhůfek, Kundera, Pavelka, Pospíšil a Zaoral.
Rekordy: nejvíce vstřelených branek (36). Nejvíc získaných bodů v domácím prostředí (16). Největší průměrné návštěvy v domácím prostředí (255). Největší průměrné návštěvy na hřištích soupeřů (175). Nejlepší střelec soutěže (Petr Šimčík, 13 branek).


CHVALČOV

Na lavičce úspěšného nováčka soutěže končí překvapivě Bohuslav Polášek. „Na pozici hlavního trenéra určitě končím, protože nemám tolik času, který bych měl věnovat trénování,“ vysvětlil Bohuslav Polášek. Bodový zisk nováčka mohl být ještě větší, kdyby dokázal využívat výhody domácího prostředí.

 

„Přesně tak. Vyhrávali jsme venku, a to bylo pro mě překvapení. Před sezonou jsme si totiž řekli, že body chceme sbírat hlavně doma. Bylo to přesně naopak. Doma jsme jasně vyhrané zápasy ztráceli úplně zbytečně porážkami o branku nebo o dvě. Problém byl v tom, že nedokážeme proměňovat šance.

Na jeden gól potřebujeme osm šancí. Ve Chvalčově je dobrý kolektiv. Bylo to vidět i na přístupu hráčů k trénování. Třikrát týdně chodila drtivá většina kádru. Jen díky trénovanosti jsme to dotáhli až na čtvrté místo,“ řekl Polášek.

Postavení v tabulce je o to překvapivější, když mužstvu chyběl v několika zápasech Jiří Trňák, bezesporu největší hvězda Chvalčova. Hráč, který odehrál několik sezon v bystřickém dresu.

„Trňák je bez diskuze náš nejlepší hráč. Pokud nehrál, tak šel náš výkon rapidně dolů. Zkusili jsme ho nahradit Juránkem, a myslím si, že tak z poloviny se to podařilo. Je to určitě výborný hráč, o jehož služby budeme usilovat i pro jarní část. Pilířem mužstva byl i kapitán Jan Chlápek, který se přesunul na post stopera a hrál tam výborně.

Velice dobře si vedl i dorostenec Kopeček,“ doplnil Bohuslav Polášek.
„Podzimní část skončila pro nás nad očekávání, i když v určitých zápasech jsme si to pokazili. Myslím si, že jsme mohli mít tak o šest bodů víc. Sestava, která se dala dohromady a byla posílena příchodem Juránka, má solidní úroveň. Velmi dobře chytal Libor Dohnal. V některých zápasech nás podržel i sedmnáctiletý dorostenec Tomáš Jakubec,“ dodal předseda klubu Milan Perútka.

Střelci branek: 7 - Zmeškal, 6 - Trnčák, 3 - Chlápek, Talach a Trňák, 2 – Juránek a Vaněk, 1 - Rybka, Skála a Zicháček.
Rekordy: nejméně diváků v průměru na hřištích soupeřů (97).

NĚMČICE
Němčice patří k silnému vyrovnanému středu tabulky, který začíná Chvalčovem a končí Kyselovicemi. Rozdíl mezi těmito celky je jen čtyři body.
„S umístěním jsme spokojeni stejně jako s bodovým ziskem. Pokud by to tak pokračovalo i na jaře, tak nám to bude úplně stačit. Před jarní částí budeme muset kádr doplnit, protože jsme konec podzimní části dohrávali v deseti jedenácti lidech,“ řekl hrající předseda Němčic Michal Štěpánek.

Němčice patří mezi málo mužstev, která se v tabulce ani jednou nepropadla na horší než sedmé místo. Vstup do sezony byl excelentní – tři zápasy, tři výhry.

„Měli jsme štěstí na vylosovaní. Na začátku soutěže jsme dostali asi slabší soupeře. Hráli jsme v celkem kompletní sestavě. Postupem času jsme měli těžší soupeře a navíc nás začala pronásledovat zranění. To se samozřejmě ukázalo na výsledcích. Někdy jsme ztráceli s papírově slabšími týmy, ale naopak jsme dokázali porazit i taková mužstva, jako jsou Skaštice nebo Martinice.

Konečné páté místo odpovídá našim předsezonním představám. K nejlepším hráčům patřili Michal Štěpánek, Tomáš Darebníček a Petr Procházka. Doufám, že i na jaře se budeme pohybovat v klidném středu tabulky,“ přeje si trenér Němčic Václav Hůzl.

Střelci branek: 9 - Štěpánek, 4 - Urban, 2 - Darebníček, Holý, Skřivánek a Zaoral, 1 - Cejpek, Procházka a Šenkyřík.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika

13.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 500 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka maso, uzeniny, lahůdky - HOLEŠOV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě HOLEŠOV. , , Pracovní náplň , • prodej masa , • příprava a prodej uzenin, lahůdek a pečiva , • manipulace se zbožím , , Požadujeme , • vyučení v oboru (prodavač nebo řezník) výhodou , • chuť do práce , • nezaučené zaučíme , , Nabízíme , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi s možností postupu , , V případě zájmu se v dopoledních hodinách zastavte přímo na prodejně, nebo svůj životopis zašlete na alehka@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště holešov, Palackého, č.p. 730, 769 01 Holešov. Informace: Adéla Lehká, +420 416 856 107.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 300 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště DpS Vážany, - požadavky: vzdělání v oboru všeobecná sestra, práce na PC, flexibilita, důslednost, spolupráce v týmu, komunikace s cílovou skupinou, empatie, - pracovní úvazek: 40 hodin týdně, jednosměnný pracovní režim s postupným nástupem, PP na dobu určitou 1rok s možností prodloužení, - plat: 10. platová třída 21 300 Kč plus zákonné příplatky, dle NV č. 341/2017 Sb., po uplynutí zkušební doby osobní příplatek, 5 týdnů dovolené, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 15:30 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: brazdilova@sskm.cz. Pracoviště: Sociální služby města kroměříže - domov pro seniory vážany, Lesní, č.p. 299, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Lenka Brázdilová, +420 573 503 755,602 694 917.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 9 200 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě pomocný/á dělník/ce v pekařské výrobě - OZP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , PRACOVIŠTĚ Holešov, - ZŠ vzdělání, spolehlivost, pečlivost, úvazek 6 hod./den, nástup možný ihned, doba určitá s možností prodloužení, - kontakt osobně na pracovišti je možný Po-Pá v čase od 8:00 do 15:00 hod. (pan Ohera), nebo kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 15:00 hod.). Pracoviště: Toptrade production spol. s r.o. - holešov, smetanovy sady, Smetanovy sady, č.p. 52, 769 01 Holešov. Informace: Petr Ohera, +420 777 757 031.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci administrativní pracovník/ce - účetnictví. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž , - administrativní práce, fakturace, částečně podvojné účtování - systém POHODA, - SŠ vzdělání, praxe v oboru alespoň 1 rok, znalost práce na PC podmínkou, základní znalost podvojného účetnitví, odpovědnost, spolehlivost, ochota, nástup možný dle domluvy, - kontakt dohodnout předem telefonicky v době Po-Pá 7:00-15:30 hod., nebo zasílejte písemné žádosti se strukturovaným životopisem na e-mail: info@bm-baumas.cz. Pracoviště: Bm - baumas, spol. s r.o. - provozovna kroměříž, Moravská, č.p. 3010, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Topičová, +420 777 627 739.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Hulína (v modrých dresech) na úvod letní přípravy prohráli s polským druholigovým týmem GKS Tychy 1:6.

Letní příprava: Hulín inkasoval sedm branek, Strání přehrálo Provodov

Videosouhrn 13.–15. července 2018

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Dokázali to. Dva roky po neúspěšném finále mistrovství Evropy se francouzská parta probila k úspěchu. Tým Didiera Deschampse potvrdil v gólově bohatém finále roli papírového favorita a Chorvatsko porazil 4:2. Jejich výhra se však neobešla bez kontroverzí.

Policisté se snažili preventivně oslovit řidiče v Břestu

Preventivní akce v rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“, zaměřená na řidiče motorových vozidel, se uskutečnila v pátečních dopoledních hodinách v Břestě.

Vysoce specializované operace v pátek úspěšně provedli v Kroměřížské nemocnici

Hned dvě vysoce specializované ortopedické operace podstoupily dvě pacientky středního věku v Kroměřížské nemocnici.

Na dálnici se střetla dvě auta. Jeden zraněný

Zraněním jednoho člověka skončila dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu dopoledne na 23. kilometru dálnice D55 ve směru na Hulín. Událost byla hasičům ohlášena před půl devátou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT