VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lubná vede přebor s rekordním náskokem

KROMĚŘÍŽSKO - Po podzimní části okresního přeboru fotbalistů došlo k situaci, která nemá v nejvyšší okresní soutěži v posledních osmi letech obdoby. Náskok první Lubné před druhou Admirou je totiž rekordních osm bodů. Do letošního ročníku byly v tomto ohledu nejlepší Zborovice, které po podzimu 2004 vedly tabulku o šest bodů před Slavkovem.

13.11.2007
SDÍLEJ:

Břest - ZáhliniceFoto: DENÍK/Libor Kopčil

Šest z posledních sedmi podzimních mistrů se radovalo z postupu po skončení celého ročníku. Výjimkou byl ročník 2001/2002. Po podzimu vedla stejně jako letos Lubná o čtyři body před Admirou. Postup do I. B třídy nakonec vybojovala Admira. Bude se historie po šesti letech opakovat?

Na čele tabulky střelců je Petr Šimčík z Martinic, který dal třináct branek

Vedle první Lubné a druhé Admiry patří ke špičce i třetí Martinice. Od čtvrtého do dvanáctého místa se srovnala skupina vyrovnaných celků, které dělí jen šest bodů. Na konci tabulky okresního přeboru je duo Záhlinice, Břest.
Dnes se podíváme na podzimní výsledky nejlepších pěti celků okresního přeboru. Na další účastníky se zaměříme za týden.

LUBNÁ
Hra vedoucí Lubné i její současné postavení v tabulce je souhrnným dílem mužstva, trenéra a funkcionářů, kteří vzájemně výborně spolupracují a doplňují se. Podstatný podíl na úspěchu má i dobrý přístup trenéra Marka Piškuly k hráčům. Vše klape bez problémů.

„V Lubné to momentálně funguje. Určitě se chceme na jaře porvat o postup do I. B třídy. Hráči znají stanovisko vedení klubu. Mají šanci soutěž vyhrát a my se bránit postupu nebudeme,“ řekl předseda klubu Antonín Brázdil.

Lubná měla především v úvodu soutěže potíže se zraněnými hráči, zaskakovat tak museli hráči B týmu, kteří svými výkony překvapili.
„Netvrdil bych, že nastupovalo hodně hráčů z béčka. Rozehráli se nám noví hráči a někteří další se uzdravili. Došlo ke změně na trenérském postu. To všechno se nakonec projevilo našimi výsledky a postavením v tabulce. Chceme věřit, že tak to bude fungovat i na jaře,“ dodal Brázdil.

Lubná si v prvních třech kolech vyzkoušela výhru, remízu i prohru. Další zápasy skončily už jen výhrou vedoucího mužstva tabulky. „My jsme v létě v době přípravy na sezonu řešili problémy osobního charakteru. Nevědělo se, kdo bude trénovat, kdo bude hrát a na co bude mužstvo mít. Z toho vyplynulo jediné. Buď se propadneme do III. třídy, nebo se mužstvo nastartuje. Vyšel ten druhý případ. Mužstvo se semklo a začalo pracovat víc kolektivně. Jedním z rozhodujících momentů bylo kvalitní doplnění mužstva. Příchodem Jakuba Musila, Tomáše Jelínka a Romana Kadlčíka šla naše síla směrem nahoru.

I když základ mužstva byl dostatečně široký, tak nás v prvních čtyřech kolech potkala spousta zranění. Mužstvo jsme tak museli doplňovat dalšími hráči z béčka, nebo hráči, kteří předtím příliš nehrávali. To byl rozhodující zlom.

V těchto zápasech, kdy jsme byli oslabeni, jsme i přes nevýrazné fotbalové výkony dokázali tyto zápasy vyhrát. Měli jsme spoustu štěstí. Jako třeba v případě utkání s Mrlínkem. Postupně jsme zvyšovali kvalitu a některé soupeře jsme dokázali jednoznačně přehrát. Například Žeranovice, Chvalčov nebo Prusinovice,“ řekl trenér Marek Piškula.

Zapomenout nelze ani na kvalitní střelce Bačinského a Jiráska, kteří zařídili šest vítězných zápasů. „Je pravda, že v začátku, když nám chyběli zranění hráči, nastupovali v útoku Jirásek s Bačinským. Drželi nás nad vodou. Ze začátku to byl Jirka Jirásek, který rozhodoval zápasy. Po vypadnutí středního záložníka jsme Jirku stáhli do zálohy a už těch branek tolik nedával. Naštěstí se rozstřílel Bačinský, kterému se opravdu tento rok daří. Loni se mu příliš nedařilo,“ dodal Piškula.

Ztráta prvního místa s osmibodovým náskokem by byla velkým překvapením okresního přeboru. „Na začátku sezony jsme vůbec neřešili, že bychom se mohli dostat tak vysoko. Teď se nám to podařilo a bylo by škoda nevyužít osmibodového náskoku. Za každou cenu se ale do I. B třídy necpeme. Postup není naší prioritou,“ překvapil na závěr trenér Piškula.

Střelci branek: 12 - Bačinský, 9 - Jirásek, 4 - Jelínek, 2 – Kadlčík a Kovařík, 1 - Ančinec, Běťák, Musil, Rybenský a Škrabal.
Rekordy: nejvíce získaných bodů na hřištích soupeřů (21). Nejvíc vyhraných zápasů v řadě (10).

ADMIRA HULÍN
K postavení Admiry lze říci, že maximálně využívá výhody domácího prostředí na umělém trávníku a především nejlépe ze všech mužstev brání.
„Jak se říká: konec dobrý – všechno dobré. Zaváhali jsme jen v prostřední části soutěže, když jsme prohráli v Záhlinicích, a doma jsme remizovali s Ludslavicemi. To byly dva největší mínusy. Jinak jsme spokojeni.

Doma jsme neprohráli a jen dvakrát remizovali. Venku jsme prohráli jen jednou. Chtěli jsme v závěru snížit náskok Lubné, ale vzhledem k tomu, že pořád vyhrává, tak se nám to nepodařilo. Uvidí se na jaře, jak to dopadne. Myslím si, že kádr máme dobrý a k nějakým velkým změnám by nemělo v zimní přestávce dojít. Ve druhém kole budeme hostit Lubnou doma, a pokud zvítězíme, tak budou šance určitě otevřené,“ řekl trenér Admiry Pavel Vlha.

Jeho svěřenci nastupovali v domácím prostředí na hřišti s umělým trávníkem, což bylo pro hráče Admiry výhodou.
„Byla to samozřejmě výhoda především v zápasech s týmy, které nemají možnost na umělém povrchu trénovat. Hlavně Mrlínek a Prusinovice působily hodně zaskočeně. Na umělé trávě trénujeme třikrát týdně, takže máme s umělým povrchem dostatek zkušeností,“ dodal Pavel Vlha.
Nejlepší výkony podával na podzim brankář Nebuchla, který vychytal pět nul.

Vzadu byl vynikající na postu stopera Pavel Nedbal. V záloze to po odchodu Jaroslava Panáka chvíli skřípalo. Nakonec se stabilizovala dvojice Janda, Spáčil. V útoku se střelecky prosazovali bratři Simerští.

A jak viděl působení mužstva v podzimní části hrající předseda klubu Jan Horáček? „S umístěním jsme spokojeni, ale ta ztráta na vedoucí Lubnou je trochu větší, než bychom chtěli. To je věc, která nám kalí dobrý pocit z druhého místa. Odehráli jsme některá utkání, která skončila zbytečnou remízou, ale taky jsme odehráli zápasy, ve kterých jsme získali body se štěstím. Těch bylo ale míň než těch se ztrátou. Před jarní částí určitě nedojde k výrazným změnám v sestavě, ale mužstvo bychom chtěli doplnit minimálně o jednoho záložníka,“ řekl předseda Admiry.

Střelci branek: 7 – M. Simerský, 5 – Janda a R. Simerský, 4 - Vyvlečka, 3 – Daněk a Kytlica, 2 - Spáčil, 1 - Horáček, Jurášek, Polák, Skopalík a Štoll.
Rekordy: nejméně inkasovaných branek (11).

MARTINICE
Postavení mužstva Martinic je dáno především praktikováním útočné a bojovné kopané. Na současné úspěchy mužstva má vliv i to, že tým je momentálně hráčsky nejvyspělejší a rozumně doplněn mladými.

„Ke spokojenosti nám chybí šest bodů. Kdybychom zvítězili v Záhlinicích a Němčicích, tak bychom byli spokojeni,“ vysvětlil předseda klubu Oldřich Stískal.

Už tak tým nabitý věhlasnými jmény doplnil v závěru podzimu Roman Číhal, hráč, který nastupoval v MSFL za Zlín B a působil také v divizní Bystřici pod Hostýnem.

„Nevím, jestli bude u nás Číhal dál hrát. Nevím, jestli skončí v Hulíně, někde jinde, nebo bude hrát u nás. Určitě nám pomohl,“ řekl Stískal.
Po slušném začátku se Martinice propadly po šestém kole až na desáté místo.

Do konce podzimu se pak šplhaly v tabulce nahoru. „Na to, jaký máme zkušený kádr, jsem očekával, že budeme na třetím místě, ale nemyslel jsem si, že budeme na prvního ztrácet tolik bodů. Kdybychom ztráceli maximálně šest bodů, tak bych byl spokojený. V každém utkání někdo chyběl. Nikdy jsme nemohli nastoupit podle mých představ,“ postěžoval si trenér Ladislav Fischer.

Zajímavý je nejlepší střelec soutěže Petr Šimčík. Nastřílel 13 branek jen v pěti utkáních. V dalších osmi vyšel naprázdno. „Potřebuje přesné míče za obranu. Takže se střelecky prosazoval především v zápasech, kdy jsme hráli téměř kompletní,“ vysvětlil Fischer.

Střelci branek: 13 - Šimčík, 8 - Hošťálek, 4 - Číhal, 3 - Křižka, 2 - Šiška, 1 - Gazdoš, Klhůfek, Kundera, Pavelka, Pospíšil a Zaoral.
Rekordy: nejvíce vstřelených branek (36). Nejvíc získaných bodů v domácím prostředí (16). Největší průměrné návštěvy v domácím prostředí (255). Největší průměrné návštěvy na hřištích soupeřů (175). Nejlepší střelec soutěže (Petr Šimčík, 13 branek).


CHVALČOV

Na lavičce úspěšného nováčka soutěže končí překvapivě Bohuslav Polášek. „Na pozici hlavního trenéra určitě končím, protože nemám tolik času, který bych měl věnovat trénování,“ vysvětlil Bohuslav Polášek. Bodový zisk nováčka mohl být ještě větší, kdyby dokázal využívat výhody domácího prostředí.

 

„Přesně tak. Vyhrávali jsme venku, a to bylo pro mě překvapení. Před sezonou jsme si totiž řekli, že body chceme sbírat hlavně doma. Bylo to přesně naopak. Doma jsme jasně vyhrané zápasy ztráceli úplně zbytečně porážkami o branku nebo o dvě. Problém byl v tom, že nedokážeme proměňovat šance.

Na jeden gól potřebujeme osm šancí. Ve Chvalčově je dobrý kolektiv. Bylo to vidět i na přístupu hráčů k trénování. Třikrát týdně chodila drtivá většina kádru. Jen díky trénovanosti jsme to dotáhli až na čtvrté místo,“ řekl Polášek.

Postavení v tabulce je o to překvapivější, když mužstvu chyběl v několika zápasech Jiří Trňák, bezesporu největší hvězda Chvalčova. Hráč, který odehrál několik sezon v bystřickém dresu.

„Trňák je bez diskuze náš nejlepší hráč. Pokud nehrál, tak šel náš výkon rapidně dolů. Zkusili jsme ho nahradit Juránkem, a myslím si, že tak z poloviny se to podařilo. Je to určitě výborný hráč, o jehož služby budeme usilovat i pro jarní část. Pilířem mužstva byl i kapitán Jan Chlápek, který se přesunul na post stopera a hrál tam výborně.

Velice dobře si vedl i dorostenec Kopeček,“ doplnil Bohuslav Polášek.
„Podzimní část skončila pro nás nad očekávání, i když v určitých zápasech jsme si to pokazili. Myslím si, že jsme mohli mít tak o šest bodů víc. Sestava, která se dala dohromady a byla posílena příchodem Juránka, má solidní úroveň. Velmi dobře chytal Libor Dohnal. V některých zápasech nás podržel i sedmnáctiletý dorostenec Tomáš Jakubec,“ dodal předseda klubu Milan Perútka.

Střelci branek: 7 - Zmeškal, 6 - Trnčák, 3 - Chlápek, Talach a Trňák, 2 – Juránek a Vaněk, 1 - Rybka, Skála a Zicháček.
Rekordy: nejméně diváků v průměru na hřištích soupeřů (97).

NĚMČICE
Němčice patří k silnému vyrovnanému středu tabulky, který začíná Chvalčovem a končí Kyselovicemi. Rozdíl mezi těmito celky je jen čtyři body.
„S umístěním jsme spokojeni stejně jako s bodovým ziskem. Pokud by to tak pokračovalo i na jaře, tak nám to bude úplně stačit. Před jarní částí budeme muset kádr doplnit, protože jsme konec podzimní části dohrávali v deseti jedenácti lidech,“ řekl hrající předseda Němčic Michal Štěpánek.

Němčice patří mezi málo mužstev, která se v tabulce ani jednou nepropadla na horší než sedmé místo. Vstup do sezony byl excelentní – tři zápasy, tři výhry.

„Měli jsme štěstí na vylosovaní. Na začátku soutěže jsme dostali asi slabší soupeře. Hráli jsme v celkem kompletní sestavě. Postupem času jsme měli těžší soupeře a navíc nás začala pronásledovat zranění. To se samozřejmě ukázalo na výsledcích. Někdy jsme ztráceli s papírově slabšími týmy, ale naopak jsme dokázali porazit i taková mužstva, jako jsou Skaštice nebo Martinice.

Konečné páté místo odpovídá našim předsezonním představám. K nejlepším hráčům patřili Michal Štěpánek, Tomáš Darebníček a Petr Procházka. Doufám, že i na jaře se budeme pohybovat v klidném středu tabulky,“ přeje si trenér Němčic Václav Hůzl.

Střelci branek: 9 - Štěpánek, 4 - Urban, 2 - Darebníček, Holý, Skřivánek a Zaoral, 1 - Cejpek, Procházka a Šenkyřík.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika

13.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 73 Kč Pomocní dělníci ve výrobě pomocný pracovník/ce výroby školních pomůcek- OZP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Kroměříž, - pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , - lepení kódů, napočítávání kusů do balení, - vyučení, vyučení v oboru plastikář výhodou, ŘP sk. B výhodou, manuální zručnost, pečlivost, přesnost, spolehlivost, zkrácený pracovní úvazek 5 - 7 hod/den, doba určitá 1 rok s možností prodloužení, - kontakt je nutné dohodnout předem telefonicky Po-Pá (7:00 - 15:30 hod.). Pracoviště: Mgr. jaroslav zlámal - t e m p o, provozovna kroměříž, Spáčilova, č.p. 3194, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Jaroslav Zlámal, +420 608 128 035. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 500 Kč Pomocní montážní dělníci montážní pracovník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Kroměříž - montáže po celé ČR, - náplň práce: pomocné montážní práce, práce ve výškách, částečně prašné prostředí, - vyučení, manuální zručnost, - kontakt osobně na pracovišti každý pátek 8:00 - 12:00 hod.. Pracoviště: Elpas mont, s. r. o., Dolnozahradská, č.p. 1730, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Pavel Koukal, +420 721 237 539. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 19 000 Kč Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka v MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Velké Těšany, - SŠ - střední pedagogické vzdělávání pro předškolní výchovu, vhodné i pro absolventy v oboru, kladný vzah k dětem, kreativita, - benefity: příspěvky na obědy 20Kč, FKSP, - kontakt telefonicky Po-Pá (8:00 - 15:30 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: ms@barice-velketesany.cz. Pracoviště: Mateřská škola velké těšany, okres kroměříž, 9. května, č.p. 65, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Adámková, +420 721 129 988. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební údržbáři budov 20 000 Kč Ostatní pracovníci povrchového čištění budov pracovníci povrchového čištění - práce s vodou. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Hulín - zakázky převážně v okrese Kroměříž, - vyučení, fyzicky náročná práce (čištění strojů, čištění plastových nádrží), - PD: 6:00-14:30 hod., víkendy volné, - kontakt pouze telefonicky Po-Pá (7:00 - 17:00 hod.) Martin Miklík, 603 511 651. Pracoviště: Martin miklík, 768 24 Hulín. Informace: Martin Miklík, +420 603 511 651.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Okresní přebor: nováček z Břestu sesadil lídra z Těšnovice

Ilustrační foto.

Mistrovská kopaná: jak hrál vás oblíbený tým? Podívejte se

-

Krajský přebor: trápení Provodova ukončil hattrickem Haloda

K nezastavení jsou fotbalisté Brumova, kteří po sedmi kolech krajského přeboru ještě nezaváhali, třebaže o víkendu udolali Holešov s velkým kusem štěstí. Ukončit sérii bez vstřeleného gólu se podařilo také Provodovu na Baťově, ale až po přestávce a díky hattricku Halody.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 8 7 0 1 21:4 21
2. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
3. AC Sparta Praha 8 6 2 0 15:4 20
4. FC Fastav Zlín 8 6 1 1 15:5 19
5. FC Baník Ostrava 8 5 1 2 12:4 16
6. 1. FK Příbram 8 3 2 3 13:14 11
7. Bohemians Praha 1905 8 3 2 3 10:11 11
8. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
9. FC Slovan Liberec 8 2 4 2 8:8 10
10. FK Mladá Boleslav 8 3 1 4 17:19 10
11. FK Teplice 8 2 3 3 11:15 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT