Na této příčce jsou zatím Ludslavice s 19 body. O příčku výš mají Záhlinice o tři body víc. Mezi těmito dvěma kluby se bude rozhodovat. Sestupovat však nakonec může i dvanáctý tým konečné tabulky, pokud opustí I. B třídu i Rusava.

LUBNÁ (1) – BŘEST (14)

Fotbalisté Lubné zvítězili před týdnem doma s Kyselovicemi 3:0 a definitivně tak potvrdili svůj návrat do I. B třídy. V této krajské soutěži hrála Lubná v letech 1981–3, 1985–6, 1991–9, a naposled v ročníku 2002–3. Opačným směrem naopak budou putovat hráči Břestu. Přitom klub hrál v předchozích šesti sezonách I. B třídu. Ve III. třídě hrál Břest naposled v sezoně 1991–2.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 1, 5:4

Série: Břest venku 34× nevyhrál.

Nejlepší střelci: Bačinský 21 – Koudelníček 5

PRUSINOVICE (5) – ADMIRA HULÍN (2)

V Prusinovicích se může vysoká návštěva těšit zřejmě na nejlepší a nejzajímavější utkání předposledního kola. Domácí i hosté z Hulína mají vynikající formu. Oba soupeři v předešlých osmi zápasech ani jednou neprohráli. Hosté se mohou chlubit nejúdernějším útokem v soutěži, který zatížil konta soupeřů už 67 brankami. Tolik gólů ještě Admira v okresním přeboru nikdy nevstřelila.

Vzájemná bilance: 1 – 3 – 5, 7:20

Série: Prusinovice 8× neprohrály – Admira 8× neprohrála.

Nejlepší střelci: Pumprla 12 – M. Simerský 17

ŽERANOVICE (8) – SKAŠTICE (3)

Stejně jako v Prusinovicích, tak i v Žeranovicích se dá očekávat ofenzivní fotbal. Domácí na vlastním trávníku v předchozích kolech porazili Břest, Zdounky, Mrlínek i Ludslavice. To byli však soupeři především ze spodních pater tabulky. Do sestavy Skaštic se vrátí nejlepší střelec mužstva Jindřich Lehkoživ a může výrazně přispět k nejlepšímu umístění klubu v posledních deseti letech.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 1, 14:11

Nejlepší střelci: Kopřiva 9 – Lehkoživ 10.

MRLÍNEK (7) – MARTINICE (4)

V Loukově, kde Mrlínek v této sezoně hrál domácí zápasy, dostanou v jeho sestavě příležitost dorostenci a hráči, kteří toho v minulých sezonách mnoho neodehráli. Martinice prohrály venku na jaře jen v prvním kole v Prusinovicích. Poté zvítězily v Hulíně, Zdounkách, Kyselovicích i Ludslavicích.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 2, 6:9

Série: Martinice venku 4× vyhrály.

Nejlepší střelci: Surý 11 – Šimčík 14

NĚMČICE (10) – ZDOUNKY (11)

Oba týmy by na končící se sezonu nejraději zapomněly. Jak v Němčicích, tak ve Zdounkách, se kluby potýkaly s velkou marodkou. Především Němčice měly na jaře velké problémy složit zdravou jedenáctku. Nováček ze Zdounek potřebuje k naprosté jistotě záchrany získat ještě tři body.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 1:3

Nejlepší střelci: Štěpánek 9 – Havránek 12

LUDSLAVICE (13) – CHVALČOV (6)

Domácí tým musí naplno bodovat a věřit, že největší konkurent v boji o záchranu ze Záhlinic nezvítězí. Při vyrovnané vzájemné bilanci hovoří ve prospěch Záhlinic jasně lepší celkové skore. Největším problémem domácích je obrana, která inkasovala už 81 branek. Chvalčov nemá už potřebnou motivaci, ale před týdnem zdolal zachraňující se Záhlinice.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 2, 12:13

Série: Ludslavice doma 5× nevyhrály.

Nejlepší střelci: Valčík 9 – Zmeškal 12

ZÁHLINICE (12) – KYSELOVICE (9)

Další zápas o bytí a nebytí v okresním přeboru. Domácí musí naplno bodovat a věřit, že sestup z I. B třídy nepostihne Rusavu. Kyselovice by měly být soupeřem, se kterým se dají získat tři body, i když vzájemná bilance je poměrně vyrovnaná.

Vzájemná bilance: 2 – 2 – 1, 7:4

Nejlepší střelci: Paštěka 13 – Krčma 7