„Výsledky ale byly hodně ovlivněné tím, že jsme v přípravě pokaždé byli dál. Soupeře jsme naposledy fyzicky přehráli. Pohárové utkání ale bude úplně jiné,“ tuší kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

„Strání bude v domácím prostředí daleko silnější, rozhodně nám tam nečeká nic jednoduchého,“ ví dobře.

I přesto se bývalý ligový fotbalista na Zelničky těší.

„Čeká nás dobrý a zajímavý zápas. Strání má kvalitní tým, který chce hrát kombinační fotbal. Navíc tam, vždy panuje výborná atmosféra. Lidé na fotbal chodí, umí svůj tým podpořit. Navíc nemusíme cestovat nikam moc daleko. Zůstáváme v regionu, takže to pro nás bude takové malé derby,“ říká Červenka.

Jeho protějšek přijal jméno soupeře s úsměvem.

„Možná je nám Kroměříž souzená. Los ale bereme a na zápas se těšíme. Na utkání přijde hodně diváků, bude to pro ně svátek. Doufám, že uvidí dobrý fotbal a třeba se dočkají i překvapení,“přeje si kouč Strání Erik Sameš.

Podle něj je favorit daný. „Tady se nemáme o čem bavit. Kroměříž v MSFL patří k nejlepším mužstvům. Je to navíc sympatické a kvalitní mužstvo, které chce hrát fotbal,“ oceňuje Sameš.

Jeho tým po dvou porážkách Hanákům co vracet.

„Naše úloha bude v maximální možné míře soupeře potrápit, zabojovat o dobrý výsledek a pokusit se odčinit předcházející debakl,“ prohlásil slovenský trenér.

Skaštice proti Vyškovu

Valašské Meziříčí doma přivítá rovněž třetiligový Frýdek-Místek.

„Jsem rád, že hrajeme s účastníkem MSFL a ne s týmem z druhé ligy. Alespoň máme nějakou šanci na postup. Věřím, že utkání bude vyrovnanější než to před rokem, kdy jsme hráli s Třincem,“ uvedl kouč Valašského Meziříčí Pavel Hajný.

Divizní Skaštice se pokusí překvapit loni desátý tým třetí ligy MFK Vyškov.

„Pro nás je to strašně těžký soupeř. Přirovnal bych to k loňskému předkolu, kdy jsme se utkali s Blanskem. Vyškov má výborného trenéra Jana Trousila i šikovné hráče, kteří prošli třeba Zbrojovkou Brno. V mužstvu je obrovská kvalita. I tak se s nimi zkusíme popasovat a uvidíme, jak konfrontace dopadne,“ řekl skaštický trenér Roman Kolenič.

Kvůli fanouškům si ale více přál blízkou Kroměříž.

„Moje přání bylo derby. Pro lidi by to bylo ještě atraktivnější. Na druhé straně pro Skaštice je každý zápas v MOL Cupu obrovský svátek,“ připomíná Kolenič.

Nejsilnějšího protivníka má Slavičín. Parta kouče Petra Slončíka vyzve druholigový Třinec.

„Favorit je jasný, pokusíme se mu ale cestu za postupem co nejvíce znepříjemnit. Věřím, že přijdou lidé, které potěšíme dobrým výkonem i výsledkem,“ přeje si Slončík.

Otrokovice, Brod ani Vsetín se nepřihlásili

Oficiálním termínem prvního kola celostátního poháru je středa 26. Srpna. Předkolo bylo pro letošní ročník zrušeno. Otrokovice, Uherský Brod ani Vsetín se do MOL Cupu nepřihlásili.

Ve specifickém ročníku 2019/2020 ovlivněném koronavirem nejdále došly prvoligové celky. Slovácko se probojovalo mezi osmičku nejlepších. Ve čtvrtfinále ale po bezbrankové remíze prohrálo na pokutové kopy s pozdějším finalistou z Liberce.

O kolo dříve vypadl Zlín. Vítěz ze sezony 2016/2017 neudržel vedení s Mladou Boleslaví, se kterou padl 1:3.

Slovácko i Zlín se jako účastníci tuzemské nejvyšší soutěže představí až ve druhém kole, v němž vyzvou některého z postupujících týmů z úvodního kola.

Los 1. kola MOL Cupu (26. srpna v 17.30)

FC Strání (divize) – SK Hanácká Slavia Kroměříž (MSFL)
TJ Skaštice (divize) – MFK Vyškov (MSFL)
TJ Valašské Meziříčí (divize) – MFK Frýdek-Místek (MSFL)
Slavičín (divize) – Třinec (2. liga).

Autoři: Libor Kopl, Radek Štohl