Dřínov prohrával 0:2, ale o třech bodech rozhodl během devíti minut

Tabulka skupiny B doznala po třetím kole nezvyklou podobu. V čele je Dřínov, který stejně jako Počenice a Roštín neztratil ani bod. Naopak dvojice Litenčice, Šelešovice je bez bodu na nelichotivých posledních místech.

RUSAVA B – KOMÁRNO 2:1 (0:1)

Ve vyrovnaném prvním poločase skórovali díky důrazu při standardní situaci pouze hosté. Při největší šanci domácích nastřelil Lukáš Kocman pouze tyč hostující branky. Po přestávce už se hrálo jen na branku hostí a domácí z tlaku vytěžili dvě branky. V obou případech vrátili rusavští útočníci odražený míč po střele do sítě. Vítězství domácích bylo vydřené, ale o to cennější.

Branky: 56. P. Kocman, 72. L. Kocman – 37. Hruška. Rozhodčí: Ševčík. 80 diváků.
Rusava B: Pavel Matela - Novotníček, Lipold, Wiesner, Petr Matela,
Pavelec, Jan Vaculík, L. Kocman, Sklenařík, Novotný, Pavelka (P. Kocman, Janek).
Komárno: Tvrdoň – J. Šindelek, J. Orava, Gajdůšek, P. Indruch, Nevtípil, Hruška, Švarc, Koláček, L. Orava, M. Indruch (Matůšů, R. Šindelek, Ovčačík).

ZAHNAŠOVICE – RAJNOCHOVICE 2:3 (1:0)

Úvod zápasu byl z obou stran neurovnaný. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Po brejku domácích do odkryté obrany hostů se prosadil Vlastimil Zakopal ve hře jeden na jednoho a byla z toho penalta, kterou postižený proměnil. Potom měl znovu šanci kapitán domácích. Po nedorozumění stopera s brankářem míč propadl mezi ně a Zakopal z úhlu těsně minul branku. Poločas skončil 1:0 pro domácí.

Po změně stran zatlačili hosté na domácí a byly z toho dvě branky v síti Zahnašovic. Potom se hra vyrovnala a domácí pro změnu zatlačili hosty a přišla vyrovnávací branka. Utkání spělo do smírného konce. V nastaveném čase si rozhodčí vymyslel penaltu, když v domácím vápně byla po zahrávaném trestném kopu trma vrma. Míč měl brankář v náručí a přepadl s ním přes hostujícího a domácího hráče a najednou rozhodčí zapískal penaltu. Hostující hráč Olša penaltu proměnil. Hned po rozehrávce rozhodčí Mikšík zapískal konec úvodního utkání nové sezony.

Branky: V. Zakopal (pen.), R. Nečekal – Kubík, Topič, Olša (pen.). Rozhodčí: Mikšík. 60 diváků.
Zahnašovice: F. Janalík - Doležel, Šenkyřík (65. Cholasta), F. Nečekal, Zehnal, Pavel Miklík, Petr Miklík, R. Janalík, Štěpaník (70. L. Janalík), R. Nečekal, Zakopal. Trenér Milan Benešovský.
Rajnochovice: Ides – Dubčák, P. Doležal, D. Čech, M. Doležal, Vagač, Kubík, M. Čech, Novosad, Staněk, Topič (Staša, Olša, Koláček).

RYMICE – HLINSKO P. H. 1:1 (0:1)

První šanci si vytvořili domácí, ale skóre se měnilo na druhé straně. Zdráhal zahrával trestný kop a odražený míč poslal do sítě Škarpich. Hrálo se ostře, ale bez zákeřných zákroků.

Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí a po pěti minutách se jim podařilo z brejku vyrovnat. Na hřišti v úvodním utkání nové sezony převládala bojovnost nad pohlednými akcemi. Rozhodčí rozdal šest žlutých karet. Vyložené šance se nerodily. Domácí měli blízko ke druhé brance v nastaveném čase. Trestný kop Vávry však hostující gólman dokázal zlikvidovat.

Branky: 50. Hausknecht – 3. Škarpich. Červená karta: 85. Zapletal. Rozhodčí: Kotas. 100 diváků.
Rymice: Doležel – A. Marek, J. Janalík, Fuksa, Nesrsta, D. Odložilík, Vávra, Hausknecht, Mlčák, Polaštík.
Hlinsko p. H.: J. Barot – Kopečný, Švehlík, Kuba, Podola, Zdráhal, Škarpich, Hrabal, Uruba, Zapletal (Vaculík, Petrovič).

KOSTELEC U HOL. – LOUKOV 1:1 (0:0)

„Do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že mužstvo Loukova patřilo vždycky k vyrovnaným soupeřům Kostelce. Přestože jsme si vytvořili od prvních minut herní tlak, bylo velmi obtížné překonávat úpornou obranu hostí. Většina šancí končila mimo branku.

V šatně jsme řekli hráčům pokyny pro druhý poločas a hned v první minutě jsme měli obrovskou šanci. Ve 49. minutě potrestal nedůslednost brankáře hostí Martin Hradil a vstřelil úvodní branku. Obraz hry poté připomínal dobývání branky hostí s jejich pokusy o náhlý protiútok. Je na škodu, že jsme neproměnili v poslední desetiminutovce několik vyložených šancí Dušanem Markem a Martinem Hradilem.

Ve třetí minutě nastaveného času hlavní rozhodčí nejprve nařídil podle našeho mínění nesprávně nařízený trestný kop a poté neodpískal mávaný ofsajd. Z následujícího rohu bylo vyrovnáno a zápas byl ukončen. Pro nás je remíza určitě velkým zklamáním zejména po letní přípravě, kdy jsme dokázali porážet dost přesvědčivě celky z B třídy. Nicméně je potřeba uznat, že Loukov předvedl zejména taktický výkon, bylo vidět, že má kvalitní a zkušené hráče, kteří mohou potrápit další mužstva této soutěže. I přes zklamání je nutno ohodnotit nejlepšího hráče a já dnes musím smeknout před výkonem mladého hráče Jirky Čuzyho, jehož výkon byl famózní,“ hodnotil zápas trenér Kostelce Roman Zbořil.

Branky: 49. M. Hradil – 93. Ordáň. Rozhodčí: Maniš. 100 diváků.
Kostelec u Hol.: Crhák – Holý, R. Sklenář, Barot, Čuzy, Přikryl (46. P. Sklenář), Karlík (67. P. Hlobil), T. Hlobil, J. Hradil, M. Hradil, Marek.
Loukov: Daďa – John, Kuběna, Fuksa, Novotný, Šmerda, Kundera (80. Molek), Ordáň, Bělík (91. Petřík), Hovořák, Heryán.

PRAVČICE – ŽALKOVICE B 1:3 (0:1)

V začátku utkání byli hosté lepší a po chybě Berkovce se dostali do vedení. Ve druhém poločase nastoupil v sestavě domácích dorostenec Zapletal, který oživil hru Pravčic. Po rohu hosté přidali druhý gól. Domácím se podařilo snížit na 1:2. V závěrečném náporu inkasovaly Pravčice potřetí. Hosté zvítězili zaslouženě, protože byli fotbalovější. Velmi dobře řídil utkání rozhodčí Zeman. Žalkovice zvítězily ve všech třech vzájemných zápasech.

Branky: 75. Tobolík – 60. a 85. Horák, 20. Svozil. Rozhodčí: Zeman. 70 diváků.
Pravčice: Zygar – Kahánek, Pecháček, Berkovec, Mourek (46. Zapletal), Dvořák, Nevřala, Tobolík, Šupčík, Ruman, Halašta.
Žalkovice B: Borovička – Hanák, Otáhal, J. Kuba, Brázdil, T. Pala, Netopil, M. Kuba, Horák, Vymětal, Svozil (R. Pala).

TUČAPY – KYSELOVICE B 4:0 (1:0)

Konečný výsledek utkání je jednoznačný, ale hosté dlouho odolávali. Domácí se dostali do vedení brankou z penalty. Hosté nastoupili v kombinované sestavě.

Ve druhém poločase Kyselovice B hru vyrovnaly. Po vyloučení Škrabani však hosté dohrávali jen o deseti, a to rozhodlo. O svém vítězství pak Tučapy definitivně rozhodly až v poslední čtvrthodině. Čtvrtou branku vstřelil z trestného kopu přesně do šibenice Karel Pospíšilík.
Branky: 20. (pen.) a 73. Novák, 88. Sedlařík, 90. K. Pospíšilík. Červená karta: 70. Škrabaňa (po druhé žluté kartě). Rozhodčí: Pančocha. 70 diváků.

Tučapy: Chytil – Ševčík, Petr Zdráhal, Vrtělka, Truhlář, K. Pospíšilík, R. Pospíšilík, Novák, Adámek, Kukla, Hrnčiřík (Sedlařík, Jaša, Pavel Zdráhal).
Kyselovice B: Krejčíř – Otáhal, A. Říkovský, M. Říkovský, Seibert, Hudeček, R. Netopil, Vlasatý, Zedek, Škrabaňa, Klabal.

POČENICE – LUBNÁ B 2:1 (0:0)

V začátku zápasu Lubná držela míč častěji na svých kopačkách a domácí se dlouho nemohli dostat do tempa. Přesto mohli hosté inkasovat z kopačky Bareše, ten však ve stoprocentní šanci netrefil z hranice malého vápna míč. S postupem času přece jen Počenice přebraly aktivitu, nemohly se však střelecky prosadit. Šance Mišurce a Gröpla zblokovala obrana Lubné. V dobré pozici netrefil míč Navrátil. Před poločasem pronikl do pokutového území počenický Gröpl, jeho střela však prolétla pouze kolem šibenice hostů.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. Začali více využívat křídelní prostory, zvláště rychlý Bareš dělal Lubné problémy. Ten také dostal Počenice do vedení, když zužitkoval kolmici Kocourka a z úhlu prostřelil Burdu. Z vedení se však Počenice radovaly pouze deset minut. Nejprve se po rychlém protiútoku útočník Lubné ocitl sám před Hrabalem, bránu domácích ale netrefil. Hostující celek vyrovnal v 65. minutě. Po rohovém kopu nekrytý Daněk skóroval umístěnou hlavičkou přesně k tyči. Počenice zvýšily po vyrovnání aktivitu, své akce však nedokázaly zakončit, neboť jejich střely blokovala obrana Lubné a v cestě jim stál i výborný Burda. V 70. minutě zahrávali domácí rohový kop, odražený míč se dostal k Hrušákovi, který přímo z voleje z hranice šestnáctky napálil míč do šibenice branky hostů. Ve zbytku utkání Počenice odpovědnou hrou bránily své vedení a hosty do vážnější příležitosti nepustily.

„Nepředvedli jsme ideální výkon, přesto jsme byli lepší než soupeř a zaslouženě vyhráli. Vypracovali jsme si více šancí a díky kvalitnějšímu druhému poločasu utkání rozhodli v náš prospěch. Pochvalu zaslouží rozhodčí Sedlář, který zápas odřídil s velkým přehledem,“ sdělil trenér Počenic Josef Hrušák.
„Do zápasu jsme nastoupili v silně improvizované sestavě. Museli nastoupit i hráči, kteří delší dobu nehráli. Dokonce hráč Ševčík musel odehrát celý zápas, i když před necelou půlhodinou dohrál svůj dorostenecký zápas v Kvasicích. Vzhledem k této situaci jsme odehráli dobrý zápas,“ řekl trenér Lubné B Petr Skýpala.

Branky: 55. Bareš, 70. Hrušák – 65. Daněk. Rozhodčí: Sedlář. 100 diváků.
Počenice: Hrabal – Vl. Zbořil, Schwarz, J. Tichánek, Procházka, Navrátil, Kocourek, Hrušák, Bareš, Mišurec, Gröpl (Jánský, Šimčík, H. Zbořil). Trenér Josef Hrušák ml.
Lubná B: Burda - Gremlica, Škrabal, Ševčík, Loučka, Tvrdý, Havlík, Halamíček, Skácel, Brázdil, Pluhař (Daněk, Beneš). Trenér Petr Skýpala.

ZLOBICE – STŘÍLKY 0:6 (0:2)

Hosté s přehledem vstoupili do utkání a v 11. minutě již vedli 2:0.
Teprve potom začali hrát domácí a hra se vyrovnala. Šance na vstřelení gólu byly na obou stranách. Střílky zahodily další čtyři tutovky a domácí nastřelili břevno, jejich snahu však zastavilo ve 40. minutě vyloučení a byla jen otázka času, kdy Střílky nastřílí další branky.

Ve druhém poločase vyšel hostům opět začátek a rozhodli utkání ve svůj prospěch. Zlobice se snažily i v deseti vstřelit aspoň čestný úspěch, ale brankář hostů Marek vše pochytal. Střílky hrály kombinační fotbal a dařilo se jim i střelecky. Hosté předvedli ve všech řadách zodpovědný výkon pod dirigentskou taktovkou Valáška.

Branky: 7. a 11. Sádlík, 53. Souček, 56. Žižlavský, 74. Hlaváček, 83. Brňák. Rozhodčí: Zapletal. 50 diváků.
Zlobice: Polák – Vrána, Spáčil, Novotný, Hlaváček, Linhart, Holinka, Benedikt, P. Vlček, Trávníček, L. Vlček (Zavadil).
Střílky: Marek - Kočíř (46. Brňák), Žižlavský, Valášek, Vrba, Novák, Hlaváček, Sádlík, Stuchlík (72. Hajda), Souček, Klanica (80 Daníček).

ROŠTÍN – RATAJE 4:1 (3:1)

Od začátku utkání měli domácí zápas pevně v rukou. Skóre zápasu otevřeli již v 11. minutě brankou Moravčíka. Tlak pokračoval a ve 24. minutě se domácím podařilo zvýšit na 2:0 brankou Pospíšila. Poté ve 36. minutě hosté snížili kontaktním gólem Medka na 2:1, ale dlouho tento stav netrval. Už ve 40. minutě zvýšil Petrucha již na 3:1.

Po přestávce byla hra vyrovnaná až do 56. minuty, kdy domácí zvýšili na 4:1 gólem Pospíšila. Domácí již hru kontrolovali, a i přes snahu hostí o vstřelení branky se zápas dohrál za nezměněného stavu.

Branky: 24. a 56. Pospíšil, 11. Moravčík, 40. Petrucha – 36. Medek. Rozhodčí: Sedlák. 50 diváků.
Roštín: Knap - Novák, Zbořil, Řezáč, Přecechtěl, Pospíšil, Adamík, Petrucha, Pudelka, Holaň, Moravčík (Churý, Sigmund, Rozsypal).
Rataje: Uličník - Matušinec, Gryča, Štolfa, Apolenář, Hrušak, Molek, Štěpita, Hofírek, Medek, Zloch (Horák, Kišner, Skipala).

BAŘICE – LUTOPECNY 2:2 (0:2)

V prvním poločase byli hosté lepší a využili hrubých chyb v obraně Bařic. Domácí nedokázali dotáhnout do konce několik slibných brejků. Druhý poločas byl ze strany hostí mnohem horší. Domácí se zvedli. Po vystřídání Binase nestačila záložní řada na domácí hráče. Přesto Lutopecny nastřelily dvě břevna. Domácí měli velkou převahu a hosté nakonec se štěstím ubránili remízu. Bařice nedokázaly na svém hřišti už tři roky Lutopecny porazit.

Branky: M. Černý, Kolouch – Knapík, Krist. Rozhodčí: Skyba. 60 diváků.
Bařice: Táborský – Židlík, Hapal, Lachendro, Marek, Kolouch, Navrátil, Čevora, Ančinec, M. Černý, R. Černý (Černuška).
Lutopecny: Večerka – Přecechtílek, Řezníček, Kubačka, Šilhár, Schořík, Knapík, Binas, Beňa, Krist, Konečný (Hanzlík).

LITENČICE – DŘÍNOV 2:3 (2:0)

Po dvou nešťastně prohraných zápasech v úvodu sezony fotbalisté Litenčic soupeře od začátku utkání zatlačili na jeho půlku a dostávali se do velkých gólových příležitostí.

Po dvou vyložených šancích se konečně prosadil v 10. minutě Jan Žourek krásnou střelou z hranice vápna. Tato branka ještě více zvýšila aktivitu domácích a ve 22. minutě po individuální akci zvýšil Miroslav Hamala na 2:0. Do poločasu měli domácí ještě minimálně tři super šance, ale jejich exekutoři (Pátik, Žourek, Raclavský) neměli přesnou mušku. Ještě těsně před odchodem do kabin nastřelil Kroutilík břevno.

Do druhého poločasu přišel na hřiště v dresu Dřínova obávaný střelec Babák a obraz hry se úplně změnil. Již od prvních minut hráči Dřínova domácí přehrávali. I když byli hosté v těchto chvílích lepším týmem, tak si nějakou vyloženou příležitost nevypracovali, ale naopak domácí hrozili z rychlých kontrů. Největší šanci ve druhém poločase zazdil Žourek, který po krásné přihrávce od Hamaly nezakončil sám před gólmanem. Když se zdálo, že domácí slibný výsledek udrží, tak po nevinné akci v 82. minutě se z hranice šestnáctky přesně k pravé tyči trefil Štěpánek a snížil na 2:1.

To hosty ještě více nabudilo a o tři minuty později se Drobiszovi podařilo srovnat. Střelou ze stejného místa jako při první brance. Po dvou gólech se domácí ještě snažili získat zápas na svoji stranu, ale po rychlém brejku a šťastném zpracování míče se těsně před koncem prosadil hostující Babák a upravil na konečných 2:3.

V tomto zápase se přesně potvrdilo pravidlo, že fotbal nemá absolutně žádnou logiku, a pokud ještě nemá mužstvo ani ten kousek štěstíčka, tak se těžko vítězí. Je nutno také vyzvednout výkon hráčů Dřínova, kteří i za nepříznivého stavu nesložili zbraně.

Branky: 10. Žourek, 22. Hamala – 82. Štěpánek, 85. Drobisz, 87. Babák. 80 diváků.
Litenčice: Derka - Štěrba, Veselý, Zach, Vinklárek, Posolda, Raclavský, Kroutilík, Pátik, Hamala, Žourek.
Dřínov: Matics - Frkal, Judas, Navrátil, Večerka, Horáček, Kučírek, Štěpánek, Drobisz, Šiška, Novotný (Blaško, Laža, Babák).

BEZMĚROV – TROUBKY 0:0

V prvním poločase měli jedinou vyloženou šanci hosté, ale neproměnili ji. Po přestávce byli prvních dvacet minut aktivnější domácí. V závěru utkání dostali Troubky pod tlak. Skončilo to však jen nastřeleným břevnem. Hosté mohou být s bodem mnohem spokojenější než domácí. Po třetím kole jsou oba soupeři bez porážky. Troubky prodloužily sérii neporazitelnosti na sedm utkání v řadě.

Rozhodčí: Jelínek. 200 diváků.
Bezměrov: Pelikán – R. Polášek, Fuks, Pavelka, Adamov, Vejtasa, Sokola, Karásek, Bleša, D. Polášek, Večerka (Mariánek, Venský).
Troubky: L. Makový – Boukal, Jenerál, Špička, Horák, B. Makový, V. Hlaváč, Bureš, Šprňa, Střelec, Štěpánek (J. Hlaváč, Prachař, Tesařík).