Útočník s medailí pro mistra Evropy v kategorii do 21 let, který začínal s fotbalem v nedalekém Kojetíně a přes Přerov se vydal do Baníku Ostrava, působil naposledy v Prešově. Předtím nastupoval také ve Zlíně a mihl se i v Plzni.

Jak se hráč s tak bohatou prvoligovou minulostí objeví v třetiligové Kroměříži?

To je úplně jednoduché. V Prešově vyhodili v zimě asi deset hráčů a ani se mnou už klub pro jarní odvety nepočítal. K 31. březnu jsme se tak dohodli na ukončení smlouvy. Tři měsíce jsem byl odříznutý od zápasové zátěže. Trénoval jsem jen individuálně a tak jsem chtěl pokračovat i v Kroměříži. Trenér Baďura mě však oslovil, zda bych jim nechtěl pomoct k záchraně, a já jsem v tom neviděl problém. Do konce ročníku budu hrát za Hanáckou Slavii.

Váš odchod z Prešova tedy nebyl ideální…

Začátkem ledna mně funkcionáři oznámili, že se mnou rozvážou smlouvu. Přitom nový trenér, který do klubu přišel, mě ani neviděl. Bylo to rozhodnutí vedení. Bohužel jsem neměl čas hledat si angažmá ve vyšší soutěži. Prešov mě nechtěl uvolnit jako volného hráče, proto jsem musel čekat až do 31. března. Půl roku jsem tak mohl jenom trénovat.

Měl jste v minulosti nějaký vztah k Hanácké Slavii?

Bydlím v Kojetíně, odkud je to do Kroměříže kousek. Můj synovec hraje v Kroměříži za starší žáky. Brankář Jan Němeček, který chytal v Kroměříži loni, je také mým synovcem. Dá se říct, že vztah ke klubu je rodinný. Rád budu jako amatér Hanákům pomáhat.

Berete jarní část v Kroměříži jako odrazový můstek k působení v profesionálním fotbale?

Určitě. Rozhodně nekončím. Hrál jsem první ligu na Slovensku a mám pořád ty nejvyšší cíle. Chci se připravit na léto a potom se uvidí, co dál. Teď budu pomáhat Kroměříži, aby se zachránila, a budu se udržovat v herní a fyzické kondici.

Má Kroměříž na záchranu?

V MSFL může porazit poslední prvního. Každý je hratelný. Soutěž je hodně vyrovnaná. Mužstvo je tady dobré, ale bohužel mělo v některých zápasech smůlu. Rozhodně věřím, že se Hanácká Slavia zachrání. Ve hře je ještě hodně bodů.

Při premiéře proti Zábřehu jste nastoupil jako střídající hráč. Budete už teď připraven na celých devadesát minut?

To je věc trenéra. Určitě mám nějaké tréninkové manko. Moje zimní příprava nebyla ideální. V Kroměříži jsem tři týdny a pomalu se do toho dostávám. Už by to snad mělo být dobré.

V nejvyšší soutěži jste odehrál za Ostravu víc než sto padesát zápasů, slavil jste titul a zahrál si kvalifikaci ligy mistrů. Jak vnímáte aktuální boj Baníku o záchranu?

V Ostravě jsem dlouho nebyl a do dění v klubu moc nevidím. Určitě je smutné, že klub s takovou tradicí a úspěchy se nachází tam, kde je. Zodpovědní jsou za to lidé, kteří klub řídili v posledních letech. Baník to bude mít hodně těžké, ale já věřím, že nesestoupí.

První ligu jste hrával také ve Zlíně. Sledujete boj klubu o návrat mezi elitu?

Abych se přiznal, tak jsem měl v poslední době dost svých problémů, takže jsem výsledky Zlína příliš nesledoval. Ve Zlíně jsem prožil pěkné roky, ale je to už historie.

Jediný ligový start jste si připsal za Plzeň v sezoně, kdy slavila titul. Zbyla na vás medaile?

Ne, ne. Byl jsem tam jenom na podzim. V Plzni byl tak nabitý kádr, že nebyla šance hrát. Navíc tam přišel ještě Míša Ďuriš. V týmu bylo hodně kvalitních útočníků, proto jsem tehdy odešel do Prešova.