Juniorka Slovácka nastoupila do nedělního zápasu s řadou hráčů ligového mužstva, proti účastníkovi MSFL dominovala od začátku do konce.

„Utkání jsme vyhráli poměrně jednoznačně. Rozdíl v kvalitě obou týmů byl poměrně velký. Aspoň jsme ale měli možnost vyzkoušet si spoustu útočných akcí,“ uvedl kouč Slovácka Petr Vlachovský, který ani přes sedm vstřelených branek nebyl spokojený s ofenzivou a produktivitou svého týmu.

„Hodně nás trápí finální fáze. Měli jsme dost šancí, řadu z nich jsme ale nedali. Navíc jsme pak ke konci utkání inkasovali dva laciné góly,“ mrzí Vlachovského.

Generálku na poslední sezonu v Juniorské lize slušně zvládli i zlínští mladíci, kteří remizovali s béčkem Žiliny 3:3. „Byl to fyzicky velmi náročný zápas, který splnil naše představy. Byla to dobrá příprava,“ řekl kouč Fastavu Jan Jelínek.

Nerozhodně na Slovensku hrál i divizní Slavičín. Parta nového kouče Petra Slončíka remizovala v Novém Meste nad Váhom 1:1. Jediný gól hostů zaznamenal Goňa. ,Potkali jsme se s kvalitním soupeřem. Úvod patřil více slovenskému celku, který ukázal velmi dobrou technickou zdatnost i kvalitu, rychlost hry, ale po patnácti minutách jsme začali kombinovat, dobře držet míč a hra se vyrovnala po celý zbytek utkání. Byly tam k vidění na obou stranách zajímavé akce včetně šancí,“ zhodnotil na klubovém webu přípravný duel proti slovenskému soupeři trenér Petr Slončík.

Bývalý ligový útočník znovu poslal do hry všechny hráče. „Objevily se tam zajímavé výkony, některé byly zase naopak slabší, ale to chce ještě čas. Pořád je to začátek a na některých jde vidět absence po zranění případně dovolená,“ uvedl Slončík.

Těžký příděl o víkendu schytali fotbalisté Valašského Mezíříčí, kteří pod vedením nového trenéra Ondřeje Gazdoše podlehli polskému druholigovému celku 0:7.

Strání na hřišti v Ludkovicích přehrálo Provodov 4:1. Mezi střelce se zapsaly i nové posily, Dudášik s Durecem.

Přípravný fotbal -

1. FC Slovácko juniorka – Spartak Hulín 7:2 (2:0)

Branky: Kubala 2, Rezek 2, Havlík, Sadílek, Hellebrand - Ondřejka, Karmazín
Sestava Slovácka - Spartak Hulín 7:2 (2:0) Sestava: Nemrava (46. Trmal) - Reinberk (75. Olšanský), Tkáč (75. Miklík), Šimko, Divíšek - Hellebrand, Sadílek (75. Krejčík), Havlík (60. Řihák) - Kohút, Kubala, Rezek.

MŠK Žilina B - FC FASTAV Zlín U21 3:3 (1:2)

Branky Zlína: Zahradník, Mehanovič, vlastní

FC TVD Slavičín – Nové Město nad Váhom 1:1 (1:0)

Branka Slavičína: Goňa
Sestava Slavičína: 1. poločas: Vypušťák – Goňa, Kocián, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Horáček, Školník, Kalus, Juřica – Vaculík
2. poločas: Vypušťák – Kuja, O. Šebák, Ondruš, Salajka, Bartoš, L. Šebák, Šťastný, Fojtů, Dobiáš, Staněk

Valašské Meziříčí – Tychy 0:7 (0:5)

Provodov – FC Strání 1:4 (1:2)

Branky Strání: Frühauf, Dudášik, Durec, Pomajbík