„Chtěli jsme hrát tak, abychom se vyhnuli boji o záchranu. Sezona ale zdaleka jednoduchá nebyla. Po deseti kolech jsme měli jen osm bodů a vypadalo to s námi všelijak. V závěrečných šesti zápasech však tým skvěle zafinišoval a vybojoval třináct bodů, což je velice pozitivní.“

Hanáci v úvodu nehráli špatně, ale přesto se jim bodovat nedařilo. Především venku Kroměříž často zbytečně inkasovala. „Mrzí mě především domácí prohra s rezervou Slovácka a porážka na hřišti Jihlavy B. Tam jsme měli zápas dobře rozehraný a v poločase jsme klidně mohli vést 3:0, ale nakonec jsme odjeli s výsledkem 1:3. Kdybychom měli o těchto šest bodů víc, tak bychom mohli být spokojení,“ přiznává kroměřížský trenér.

Hráčský kádr se v Kroměříži tvořil téměř za pochodu. To se muselo zejména v úvodu soutěže projevit. „Bohužel těsně před prvním mistrovským zápasem se zranil Smutný a navíc nebylo ani vyřešené působení Grima u nás. To byli dva hráči, se kterými jsem počítal do základní sestavy. Navíc jsme se neprosazovali střelecky, takže muselo docházet k dalším změnám,“ podotkl Lehkoživ.

V závěrečných šesti kolech se však mužstvo neuvěřitelně zvedlo a získalo třináct bodů. Všechno se zlomilo po prohře v derby s Hulínem. Paradoxně to Hanáky nakoplo, hráči si sáhli do svědomí a do následujícího mistrovského zápasu s Uničovem dali všechno a vyhráli 1:0. Od tohoto okamžiku začala úspěšná série. „Týden před zápasem v Hulíně jsme prohráli doma se Slováckem B a na hráče padla deka. Po derby jsme měli individuální pohovory s hráči a shodli jsme se, že na hřišti musí bojovat jeden za druhého. Jak naznačují další výsledky, tak to přineslo své ovoce,“ pochvaloval si Jindřich Lehkoživ.

Samostatnou kapitolou podzimního účinkování Hanáků byla účast v Ondrášovka Cupu. Kroměříž postupně přešla přes divizní týmy Nového Jičína, Otrokovic a Vrchoviny. V osmifinále hraném na dva zápasy vyřadila Slavičín (venku 5:1, doma 0:0) a na jaře změří síly s prvoligovým Brnem. „Tím, že jsme se dokázali dostat mezi posledních osm, tak jsme klub rozhodně výrazně zviditelnili. Nemyslím si, že to bylo jednoduché. Vždyť Vrchovina předtím vyřadila Jihlavu a Slavičín dokonce Baník Ostravu. Doufám, že dvojzápas s Brnem si užijí jak hráči, tak i diváci,“ přeje si trenér Kroměříže, který už pomalu začíná spřádat plány na zimní přípravu.

„Nyní sice máme jedenadvacet bodů, ale jásat rozhodně nemůžeme. Klidně se může stát, že sestupovat budou tři týmy. Chceme se co nejlépe připravit na jaro, abychom se vyhnuli sestupovým starostem. Příprava začne začátkem ledna a bude probíhat v domácích podmínkách. Absolvujeme sérii přípravných duelů, ale nezapomeneme ani na nabírání fyzičky. Mým přáním je udržet stávající kádr, ale je jasné, že jsou u nás hráči, kteří mají ještě stále vyšší ambice,“ dodal kroměřížský kouč.