2. TJ SKAŠTICE

Mužstvo prošpikované řadou kvalitních fotbalistů, kteří mají za sebou působení v mnohem vyšších soutěžích, skončilo po podzimu na výborném druhém místě. Chorý, Macho a Lehkoživ se rovným dílem podělili o 24 gólů Skaštic.

V loňské sezoně skončily Skaštice na čtvrté příčce. Letos jsou zatím nejvýš v historii klubu. Podle předpokladů měl tým patřit opět mezi čtyři nejlepší mužstva, a to na podzim potvrdil.

Slabší chvilku si tým vybral mezi 4. a 7. kolem, kdy vyhrál jen jednou a propadl se v tabulce na 6. místo. Po domácí nečekané porážce s Prusinovicemi však Skaštice zvládly závěrečných šest kol bez ztráty bodu.

Pět otázek pro trenéra Ivo Frýdla

Opory týmu?

Samozřejmě Chorý, Lehkoživ, Sedlák, Klammert, Bubla, Macho, Stančík. To byli hráči, na kterých jsme stavěli.

Nejlepší letní posila?

Přišel náš odchovanec Libor Zapletal, který se v brance osvědčil. Byl pro nás přínosem.

Co se povedlo?

Měli jsme dva cíle. Tím prvním bylo předvádět útočnou hru, což se nám podařilo. Myslím si, že jsme diváky bavili. Druhým cílem bylo umístění do pátého místa, což jsme splnili.

Co se nepovedlo?

Hlavně domácí zápas s Prusinovicemi. Kdybychom hráli týden, tak bychom stejně další gól nedali. Prostě tento zápas nám v koncovce nevyšel. Jinak si myslím, že jsme předváděli velice dobré výkony. Hlavně v útočné fázi, i když ta obranná se nám také výrazně zlepšila.

Jste zatím jediným mužstvem, které může ohrozit vedoucí Admiru. Mluví se vůbec ve Skašticích o možnosti postupu?

To není otázka pro mě, ale pro předsedu klubu Ladislava Motala. Mužstvo by se muselo doplnit alespoň o čtyři mladší hráče, aby mohlo hrát vyšší soutěž. Po fotbalové stránce je všechno v pořádku, ale mládí potřebuje vpřed. I. B třída je určitě důraznější a rychlejší.

Bilance: 13 9 2 2 44:27 29

Doma: 7 6 0 1 28:16 18

Venku: 6 3 2 1 16:11 11

Průměrná návštěvnost doma: 101 (11.)

Hráči: Igor Sedlák 13/5, Michal Janalík 13/4, Petr Bubla 13/3, Libor Zapletal 13/0, Martin Chorý 12/8, Pavel Frýdl 12/3, Ivo Klammert 12/0, Vladimír Macho 11/8, Ivo Frýdl 11/1, Jindřich Lehkoživ 10/8, Tomáš Zavřel 10/2, Radovan Stančík 10/0, Tomáš Lutonský 9/1, Josef Motal 7/0, Ladislav Motal 7/0, Tomáš Motal 7/0, Milan Vrtěl 2/0, Miroslav Sehnal 1/0.

Trenér: Ivo Frýdl.

3. SK KYSELOVICE

Třetí místo by mohlo být pro Kyselovice velkým úspěchem, ale mužstvo sehrálo dvanáct ze třinácti zápasů jako domácí. Výhoda se však částečně smazala tím, že Kyselovice využívaly k domácím zápasům také hřiště v Záříčí a Říkovicích.

Jedna jediná otázka trápí Kyselovice. Zvládnou stejně dobře jarní odvety, ve kterých se doma představí jen jednou?

Více než se ctí se Říkovského družina poprala se situací kolem hřiště a kupodivu zápasy v Říkovicích nebo Záříčí šly týmu spíše k duhu.

Plný bodový zisk si odvezly jen Zdounky, Mrlínek a Němčice.

Také v poháru OFS Kroměříž vše klapalo a Kyselovice si v květnu zopakují finálový duel s Chvalčovem.

Pavel Molčík patří mezi tři gólmany, kteří dokázali čtyřikrát udržet čisté konto.

Šest otázek pro trenéra Víta Říkovského

Opory týmu?

Jsou Filip Kroupa, bratři Němcové, Miloš Křepelka, Ondřej Přikryl, Antonín Zádrapa, Pavel Molčík a Marek Novotný. Nikdo nehrál stabilně na sto procent, ale většina podávala dobré výkony.

Nejlepší letní posila?

Do mužstva v létě nikdo nepřišel.

Co se povedlo?

Podařilo se nám trochu stabilizovat sestavu. Ondřej Přikryl přešel vedle mě do středu zálohy a tento post mu sedí. Předstopera hraje Němec a náš bývalý nejlepší střelec Miloš Křepelka se stáhl do obrany. Zdá se, že máme obranu zkušenou a pokud má den, tak ustojí každého soupeře.

Myslíte si, že 24 bodů vám už nyní zaručuje záchranu, protože na jaře budete hrát dvanáct utkání na hřištích soupeřů…

Nezaručují záchranu, ale chybí nám k ní už jen malý krůček. Když má někdo dvacet bodů a sestupuje, tak už je to celkem dost. Když se soustředíme na zápasy s mužstvy ze spodu tabulky a zvládneme je, tak bychom se měli udržet.

Co se nepovedlo?

Stále nejsme schopni vytvořit kvalitního útočníka. Dali jsme málo branek. Chybí nám kanonýr, kterého mají v jiných klubech a to je pro nás velká škoda.

I když jste hrávali v Záříčí a Říkovicích, tak máte překvapivě vyšší návštěvy než první Admira…

Chodilo na nás dost diváků ze Žalkovic, ale i z Říkovic. To byl ten důvod našich dobrých návštěv.

Bilance: 13 7 3 3 26:16 24

Doma: 12 7 2 3 23:13 23

Venku: 1 0 1 0 3:3 1

Průměrná návštěvnost doma: 131 (7.)

Hráči: Miroslav Říkovský 13/6, Michal Němec 13/3, Filip Kroupa 13/2, Pavel Molčík 13/0, Richard Němec 13/0, Vít Říkovský 13/0, Jiří Seibert 12/4, Marek Jančík 12/2, Marek Novotný 12/2, Ondřej Přikryl 11/2, Miloš Křepelka 11/1, Antonín Zádrapa 11/0, Miroslav Úlehla 9/0, Aleš Říkovský 5/0, Vít Říkovský ml. 4/0, Karel Krejčíř 2/0, Martin Koplík 1/2, Libor Hodonský 1/1, Pavel Škrabaňa 1/1.

Trenér: Vít Říkovský.

4. TJ NĚMČICE

Fanouškům Němčic připravili jejich hráči nečekané překvapení, když po velmi špatném jaru dokázali po polovině nové sezony dosáhnout až na čtvrté místo. Poslední pronikavý výsledek na okresní scéně zaznamenaly Němčice v sezoně 2006–2007, když skončily v konečné tabulce na pátém místě.

Tým trenéra Martina Zaorala se rozjížděl pomaleji, když dvě podzimní porážky ze tří vtlačila do úvodních pěti kol. Ztracené bodíky mužstvo srazily až na desátou příčku. Po domácí remíze 2:2 s Mrlínkem dokázaly Němčice ve čtyřech následujících zápasech bodovat naplno a to je posunulo mezi nejlepší týmy okresního přeboru.

Přesto četné změny v sestavě vynucené zraněními někdy stály Němčice důležité body. Brankář Lukáš Vymětal dokázal na podzim udržet 215 minut čisté konto, což bylo nejvíce ze všech gólmanů v okresním přeboru.

Sedm otázek pro trenéra Martina Zaorala

Opory týmu?

Určitě to byli David a Michal Holý, naši nejlepší střelci. Myslím si, že nemohu zapomenout ani na našeho brankáře Lukáše Vymětala, který se během podzimu dostal na pozici jedničky. Od té doby co nastoupil, tak odváděl vcelku dobré výkony.

Nejlepší letní posila?

Bude se opakovat, když řeknu, že to byl David Holý, který nám velmi pomohl v útočné fázi. Svým poctivým přístupem ke každému zápasu byl platný nejenom v útoku, ale i v celé hře.

Co se povedlo?

Po letním nástupu k mužstvu jsem se snažil, abychom zvládli v rámci možností letní přípravu. Myslím si, že se nám to vcelku povedlo. Spokojen jsem byl také ve většině zápasů. Těch, kterých se nám povedlo, bylo víc.

Splnilo angažmá v Němčicích vaše očekávání?

V minulé sezoně jsem tým neviděl ani v jednom utkání, takže jsem ani pořádně nevěděl, co mě čeká. V Němčicích jsem spokojen a dá se říct, že i překvapen z toho, co se nám povedlo. Na druhou stranu musím říct, že jsme si na sebe obrazně upletli bič na jarní sezonu. Naším cílem musí být, abychom nepolevili a pokračovali v podzimních výkonech i na jaře.

Co se nepovedlo?

Negativních věcí bylo minimum. Snad jen ke konci podzimu byla slabší účast na trénincích. To bylo ale zapříčiněno zraněními a nemocemi některých hráčů. Podepsalo se to na fyzické kondici v posledních zápasech první poloviny soutěže. Tím si ale projde téměř každé mužstvo okresního přeboru.

Němčice bývají kritizovány za nesportovní prostředí. Vnímáte to jako problém?

Už jsem toho ve fotbale i ve vyšších soutěžích zažil vcelku dost, takže mohu srovnávat. Myslím si, že prostředí v Němčicích nijak nevybočuje z toho, co zažíváme jako hosté na ostatních hřištích.

Dojde v zimě k posílení a hlavně doplnění kádru?

Naší snahou bude především udržet stávající kádr, protože někteří klíčoví hráči jsou u nás na hostování. Pokud budeme mít možnost kádr posílit především kvalitními hráči, tak se tomu určitě nebudeme bránit.

Bilance: 13 7 3 3 31:24 24

Doma: 7 4 2 1 15:9 14

Venku: 6 3 1 2 16:15 10

Průměrná návštěvnost doma: 101 (11.)

Hráči: David Holý 13/7, Michal Holý 12/7, Petr Cejpek 12/0, Tomáš Darebníček 12/0, Petr Sklenář 12/0, Pavel Sládeček 12/0, Radek Pospíšilík 11/3, Pavel Zaoral 11/0, Lukáš Lochman 10/2, Jan Urban 9/6, Michal Štěpánek 8/3, Lukáš Vymětal 8/0, Zdeněk Nidermertl 7/2,

Ivo Darebníček 6/0, Roman Darebníček 6/0, Petr Glozyga 5/0, Dalibor Skřivánek 5/0, Petr Procházka 3/0, Pavel Pospíšilík 2/0.

Trenér: Martin Zaoral.