„V rámci velmi dobrých vztahů mezi sportovními kluby fotbalu a hokeje vznikl za spolupráce města Kroměříž charitativní projekt – virtuální utkání pro pomoc nemocnici Kroměříž. A právě sehráním tohoto utkání mezi fotbalisty a hokejisty můžeme společně pomoci v dobré věci,“ prohlásil na klubovém webu sportovní ředitel Hanácké Slavie Karel Heinz.

Virtuální fotbalové a hokejové utkání ve hře FIFA a NHL se podle dohody mezi oběma kluby odehraje 17. května od sedmnácti hodin. Každý oddíl vybere své zástupce, kteří budou reprezentovat svůj sport.

„Obě utkání, fotbalové i hokejové, budete moci živě sledovat,“ upozorňuje Heinz.

Ceny vstupenek jsou rozděleny do tří úrovní a počet není omezený. Každý fanoušek může zakoupit více lístků. Ten nejdražší, zlatý, stojí tisíc korun. Levnější, stříbrný, vyjde na polovinu a za základní, bronzový, zaplatí fanoušek sto korun.

„Vstupenku si můžete zakoupit zasláním emailu na virtualnizapas@seznam.cz,“ informuje Heinz. Prodej vstupenek se koná od 17. dubna do 17. května.

Kroměřížští fotbalisté by se s hokejisty měli potkat na trávníku v květnu příštího roku, kdy vedení obou klubů charitativní akci zopakují.

V Česku půjde už o několikátý zápas v době koronavirové krize. Charitativní utkání už uspořádaly Brno proti Slavii, Jablonec proti Liberci, Olomouc proti Realu Madrid nebo Teplice proti Dortmundu.