Vstup do jarní části přitom neměli úplně nejlepší. Po podzimu balancovali na hraně sestupu, a přestože dokázali v regionálním derby otočit zápas s Hulínem a podobný kousek se jim povedl i proti béčku ostravského Baníku, následovaly dva debakly na hřišti zlínské juniorky a následně doma s béčkem olomoucké Sigmy. Ty ještě tehdejší trenér Jaroslav Baďura ustál, porážku v Uničově již nikoliv. „Mužstvo potřebovalo nový impulz," bral své odhodlání s nadhledem zkušený trenérský bard.

Po něm se na lavičku prvního mužstva přesunul Roman Sklenář, jenž do té doby působil u týmu starších dorostenců. Před sebou měl od vedení klubu jednoznačný cíl – záchranu. „Tento úkol se podařilo splnit, takže můžeme závěr sezony, v němž jsme hráli o všechno, hodnotit jako úspěšný, ale pár nedostatků jsem samozřejmě viděl," uvedl Sklenář.

Mužstvo převzal před dvojicí nesmírně důležitých domácích zápasů s Rosicemi a Hlučínem. Z těchto duelů Hanáci vytěžili čtyři body, vzápětí zanechali sympatický dojem na hřišti vedoucího Třince, kde prohráli jenom o dvě branky, a životně důležitou výhru ubojovali doma proti nevyzpytatelné Břeclavi. „Až potud bylo z naší strany téměř vše v pořádku," pochvaloval si kroměřížský kouč.

Ne snad že by potom Hanáci někde propadli, ale k větší spokojenosti jim chyběly i nějaké venkovní body. Herně na ně měli zaděláno v Zábřehu, závěr však nezvládli a odjeli s prázdnou. „Toto utkání jsme lajdácky prohospodařili," mrzelo i zpětně Sklenáře, jehož svěřenci zabrali až v Orlové a na půdě slováckého béčka. Z obou zápasů vyválčili velmi cenné remízy. „I díky tomu, že jsme se konečně prosadili střelecky," upozornil trenér.

A nebýt závěrečné domácí porážky s Prostějovem, byl by spokojený i s celkovým počtem získaných bodů. „Mít o tři víc, bylo by to super. Na druhou stranu musím vzít v potaz náš úzký kádr. Kdykoliv z něj někdo vypadl, měli jsme problém s tím, abychom jej nahradili. Kolikrát jsme měli na lavičce jen dorostence," připomněl.

Neznamená to však, že by vlastním odchovancům nechtěli dát na Obvodové příležitost. „Hned tři s námi půjdou do letní přípravy," prozradil Sklenář. „Další pozitivum je, že naše béčko postoupilo do okresu. Zde dostanou prostor další mladí kluci, aby se co nejdřív sžili s mužskou kopanou," plánuje kroměřížský kouč.

Naopak už teď ví, že v prvním mužstvu bude muset oželet služby exligisty Jiřího Dobeše, kterého limitují bolesti zad. Zpět do třetiligové Holice se vrací gólman Filip Mucha a kvůli pracovnímu vytížení vypadne ze sestavy také Jiří Klabal. Otazník visí i nad exligisty Perůtkou a Šturmou, kteří patří Slovácku. „Pokud ale nedostanou zajímavější nabídku z vyšší soutěže, měli by u nás zůstat," doufá Sklenář, jenž má rozjednaná i další jména, ta by však rád odtajnil až na začátku letní přípravy. K ní se Hanáci sejdou 10. července.