Zatím největších úspěchů dosáhl v dresu Trenčína, za který nastoupil k devíti zápasům v loňském ročníku prolínací soutěže o udržení v Corgoň lize.
S fotbalem začínal Tubonemi v rodném Lagosu. Po ukončení studií odešel do Španělska, kde trénoval s C výběrem Barcelony a dvě sezony hrával čtvrtou ligu za klub Juetossa.

Emmanuel Gboloboye Tubonemi sbíral zkušenosti v rezervě FC Barcelona

„Neuspěl na testech v prvoligové Trnavě, a tak nám ho nabídl na zkoušku její trenér Josef Mazura. Je to talentovaný kluk, který by nám mohl pomoci,“ uvedl šéf kroměřížského klubu Zdeněk Zlámal.

Hanáci mají zájem i o bratra Hectora

Tubonemi je volným hráčem, takže v případě jeho angažmá by nemusel kroměřížský klub sahat do pokladny. Zájem je v Kroměříži i o jeho mladšího bratra Hectora, který naposled působil v celku Jaslovských Bohunic.

„S výkonem Emmanuela v prvním přípravném zápase se Slováckem jsme byli spokojeni. Myslím si, že má ještě na víc a v Kroměříži zřejmě dlouho nezůstane,“ odhaduje kvality nigerijského záložníka Zlámal.

Příležitost předvést svou výkonnost dostal Tubonemi v prvních přípravných zápasech Hanácké Slavie. „Musí si stejně jako ostatní zvykat na zátěž. Některé věci jsou pro něho nové. Do mužstva výborně zapadl, s tím nemáme žádný problém. Umí pár českých slovíček, někteří naši hráči zase mluví anglicky, takže nemá potíže ani s komunikací. Na hřišti vypadá hodně dobře,“ je spokojen trenér Alois Skácel.