SK HS KROMĚŘÍŽ – FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 2:1 (2:0)

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, dobře jsme kombinovali, vytvářeli jsme si šance a dvě z nich jsme také proměnili," pochvaloval si kroměřížský záložník Roman Dobeš.

Právě on po dvaceti minutách šikovně prostrčil na Steinera, jehož první prudkou střelu zpoza vápna Pospíchal vyrazil, ale na opakovanou ránu už byl krátký. Za sedm se Steiner ve vápně zbavil tří protihráčů a jeho prudký střílený centr si do vlastní brány srazil obránce Turek na 2:0.

Hosté ohrozili bránu Hanáků až těsně před přestávkou, kdy domácí se štěstím zblokovali dvě střely. To Kroměříži jako varování stačilo a i v úvodu druhé půle měla navrch. V největší šanci loboval Steiner jen těsně vedle brány již překonaného Pospíchala.

To hostující Nedvěd přehodil Maráka v bráně Hanáků přesně a drama bylo na světě.

„Od té doby jsme nepodrželi vpředu míč, nedařila se nám kombinace a vše jsme řešili až příliš individuálně. Soupeř ožil, nákopy nás zatlačil, ale do vyložené šance jsme jej nepustili. Tři body jsou pro nás hodně důležité. Zápas jsme si však neproměněnými šancemi sami zkomplikovali," věděl Dobeš.

Branky: 20. Steiner, 27. vlastní – 59. Nedvěd. Rozhodčí: Dubravský – Batík, Klíma. ŽK: 33. Steiner, 88.Mikulica – 58. Nedvěd, 77. Veselý, 84. Hlouš, 88. Šindelka. Diváci: 133.

Kroměříž: Marák – Zapletal, Mikulica, Budín, Chýla – Perůtka, Dobeš R. – Vojtášek (71. Slaměník), Šturma, Steiner – Lapeš (89. Janoštík). Trenér Roman Sklenář.

FC ŽĎAS Žďár n. S.: Pospíchal – Toufar (46. Nedvěd), Šindelka, Turek, Cipruš – Doležal – Veselý, Michal, Vomela – Pohanka (62. Hlouš) – Zedníček. Trenér Libor Štourač.