„Oba patří ke klíčovým hráčům a na jaře by nám určitě chyběli. Na druhé straně nechceme nikomu bránit jít do vyšší soutěže. Uvidíme, jak na testech dopadnou,“ uvedl sekretář a místopředseda klubu HS Kroměříž Karel Heinz.

V řešení je odchod Radovana Budína, který má namířeno do nižší rakouské soutěže. Z rodinných důvodů pak angažmá v Kroměříži přerušil zkušený brankář Vlastimil Trochta.

Nováčkem v týmu je naopak zkušený záložník Lukáš Motal. Sedmadvacetiletý středopolař dříve hrával ve Zlíně a Znojmě, na podzim působil v Hulíně, odkud přechází do Kroměříže.

„Snad nám pomůže a bude platnou posilou,“ věří Heinz.

První týden hrubé zimní přípravy s třetím týmem MSFL absolvovali také navrátilci z hostování v nižších soutěžích Jakub Svoboda, Tomáš Netopil, Jan Beneš, Petr Fojta a Kamil Chudoba. Šanci v přípravě dostane také Radim Zapletal z Kvasic nebo šikovní dorostenci Adam Dvořák, Radek Stratil a Ondřej Berčík.

Většina z nich nastoupila už v sobotním přípravném zápase, ve kterém Hanáci pouze remizovali s divizním Vsetínem 1:1.

„Samotný zápas nesl znaky začátku přípravy a protáčení většího počtu hráčů na různých postech,“ říká Heinz.

V prvním poločase byli kroměřížští fotbalisté jasně lepší. Drželi míč na svých kopačkách a svého soupeře neustále tlačili. Z převahy ale vytěžili pouze vedoucí branku Matouška.

Domácí obránce si po vysunutí od Kováře sklepl v šestnáctce soupeře míč a chytrým obstřelem překonal brankáře Vsetína. Další tutovky Hanáci trestuhodně zahodili. Valaši zdaleka neměli tolik příležitostí, přesto ve druhé půli skóre srovnali.

Na konečných 1:1 upravil po rohovém kopu Ďulík, který uklidil odražený míč za záda brankáře Svobody.

V týdnu čekají účastníka třetí ligy další dva přípravné duely.

Už ve středu Hanáci vyzvou na domácí umělé trávě juniorku Baníku Ostrava, v sobotu dopoledne se pak utkají s mladíky ze Slovácka.