„Bylo to těžké utkání. Rozhárané, kostrbaté, výsledkově jsme ho ale zvládli, což je hlavní,“ těší hostujícího trenéra Iva Světlíka.
Hanáci přitom ještě pár dní před velikonočním utkání nevěděli, zda budou v Mohelnici vůbec hrát. „Ve hře bylo i další odložení,“ prozrazuje Světlík.

„Na severu Moravy jsou horší podmínky než u nás. Trávník byl ale v rámci možností slušný, i když závěr se dohrával na těžkém terénu,“ hlásí kroměřížský kouč.

Hosté nastoupili v Mohelnici, která v zimní přestávce přišla o hlavního trenéra Dušana Žmolíka, jehož si do Zlína vytáhl Vlastimil Petržela, bez kanonýra Silného a taky Petra Chýly. Posila ze Slovácka stále laboruje se zraněním, a tak si na první start v novém klubu musí počkat.

Hanáci to však i bez zimní posily zvládli. V úvodu favorit přečkal tutovku Navrátila, kterého vychytal pohotový gólman Kofroň, a po čtvrt hodině hry udeřili. Blanař vysunul Krhuta, který podél brankáře Hory uklidil míč do sítě.

Fotbalisté Kroměříže se po vedoucí brance zklidnili a dál diktovali tempo hry. Gólovou pojistku přidal ve 33. minutě Kovář. Hostující forvard po vyhraném hlavičkovém souboji Neuberta poslal balon z šestnácti metrů přesně k tyči.

Zatímco Mohelnice se do šancí marně probíjela zdlouhavou kombinací, soupeř z popředí tabulky hrál rychle a jednoduše, což na protivníka stačilo. Hosté mohli po brejkových akcích své vedení ještě navýšit, Kovář s Matouškem nebyli přesní.

„Na kvalitnějším terénu by to zvládli lépe,“ je přesvědčený Světlík. Hanáci si ve druhé půli výsledek taktickou hrou pohlídali. Domácí sice mohli utkání alespoň zdramatizovat, ale Kutal v koncovce pokaždé selhal.

Kroměříž se díky venkovní výhře 2:0 posunula v tabulce MSFL na druhé místo. Tuto pozici bude hájit už v pátek večer hájit proti čtvrtému Vyškovu.

Fortuna MSFL, 19. kolo -

FK Mohelnice – Hanácká Slavia Kroměříž 0:2 (0:2)

Branky: 16. Dominik Krhut, 33. Marián Kovář
Rozhodčí: Škrobák – Dorušák, Polanský (Beneš)
Žlutá karta: Kovář (Kroměříž)
Diváci: 170
Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Matoušek, Hloch, Jeleček – Cupák, Blanař (73. Berčík), Motal, Krhut – Kovář (89. Stratil), Neubert (81. O. Zavadil).