Trenér Hanácké Slavie Bronislav Červenka, který měl až na Pančocháře k dispozici kompletní tým, vysoké vítězství nijak zvlášť nepřeceňoval.

„Samozřejmě jsem spokojený, ale pro nás mělo utkání hlavně kondiční účel. Od začátku jsme se snažili soupeře presovat, vysoko napadat. Díky tomu jsme měli spoustu zisku míčů, ale několikrát jsme to nedotáhli do toho finále, což je škoda. Na druhé straně jsme i tak dal sedm branek, což je více než slušné,“ uvedl Červenka.

Bývalý ligový záložník rozdělil mužstvo na dvě poloviny. Spokojenější mohl být s jedenáctkou, která nastoupila až po přestávce. „Ve druhém poločase byla naše dominance daleko větší. Hostům s přibývajícími minutami docházely síly, nestíhali nás dostupovat, držet s námi tempo, takže každý útok zaváněl gólem,“ říká Červenka.

První půle totiž byla ještě poměrně vyrovnaná. „Soupeř se snažil hrát fotbal, kombinovat, ale zahrozil pouze jednou,“ uvedl domácí kouč.

Ještě za bezbrankového stavu mohl po rohovém kopu skórovat Salay. Posila z Osvětiman ale hlavou mířila pouze do připraveného brankáře.

Hosté drželi s favoritem krok pouze úvodních dvacet minut. Pak využil podklouznutí soupeře Kovář, který ve 24. minutě odpálil kanonádu a o chvíli později přidal po standardní situaci druhý gól Kroměříže.

Další branky přidali výtečně hrající Hanáci až po změně stran. Dvakrát skórovali Votava s Vasiljevem, jednou se trefil Masař.

Strání se na výraznější odpor nezmohlo, hosty vysvobodil až závěrečný hvizd sudího. „Výsledek odpovídá dění na hřišti. Domácí byli o dvě třídy lepší, předčili nás ve všech herních činnosti. Kroměříž dlouhodobě patří mezi přední týmy třetí ligy. Míá opravdu vynikající mančaft. My jsme jí byli pouhými tréninkovými partnery,“ prohlásil kouč Strání Erik Sameš.

Zatímco v zimě skončil vzájemný duel těsně 2:1, středeční souboj vyzněl jasně pro účastníka MSFL. „To byl ale úplně jiný zápas. Tehdy soupeř neproměnil hodně šancí, výsledek mohl být úplně jiný,“ uvědomuje si Sameš.

Tomu na Hané scházel dlouhodobě zraněný Michalec, Spáčil a Gardian, domů z Rakouska se naopak vrátil Palík.

Ani sešívaný dres Kroměříže žádná posila ve středu neoblékla. „Zatím je všechno rozjeté. Tým chceme doplnit, ale pouze hráči, kteří pro nás budou posilami a hned by naskočili do základní sestavy,“ říká Červenka.

Jeho tým se v sobotu představí na hřišti divizních Kozlovic. Strání se ve stejný den utká venku s Holešovem.

Přípravný fotbal 

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Strání 7:0 (2:0)

Branky: Kovář 2, Votava 2, Vasiljev 2, Masař