„Samozřejmě jsme spokojení. Do Šumperku jsme přijeli pro postup, který si odvážíme domů. V prvním poločase jsme využili dvě šance, ale svojí lehkovážností jsme soupeři dvě příležitosti sami rovněž nabídli. Druhý poločas už jsme měli pod kontrolou. Diktovali jsme tempo hry a svoji převahu vyjádřili dalšími brankami. Kluky musím pochválit za výkon i přístup. Výsledek je krásný,“ prohlásil asistent kroměřížského kouče Ivo Světlík.

Favorita nasměroval za povinným postupem Marchuk. Ukrajinský záložník nekompromisně potrestal první velkou hrubku v šumperské defenzivě a placírkou uklidil míč přesně k tyči. Druhý gól přidal ve 22. minutě stoper Zavadil, jenž se hlavou trefil po rohovém kopu.

Hosté za stavu 2:0 zvolnili, čehož snaživí domácí mohli využít, ale nabídnuté příležitosti nevyužili. Rána Navrátila skončila vysoko nad a pokus Demetera po nacvičeném rohu skončil pouze v náruči připraveného brankáře Tomana.

V závěru první půle mohl snížit znovu Demeter, ale kroměřížský brankář vytáhlo bravurní zákrok.

Hanáci zlomili odpor protivníka z nižší soutěže v úvodu druhé půle, kdy na 3:0 zvyšoval kapitán Cupák.

Hosté byli dál při chuti a soupeře přehrávali. Střela Masaře skončila na břevnu a šanci Marchuka domácí gólman Kreizl kryl. V 78. minutě ještě orazítkoval Cupák tyč, ale závěr jednoznačně patřil Hanácké Slavii, která Šumperk rozebrala dalšími třemi přesnými zásahy.

Na 4:0 zvyšoval Votava, pak se mezi střelce zapsal také další mladík Mlčoch. V závěru se trefil i uzdravený kanonýr Silný.

Šumperk debakl mírnil až v poslední minutě, kdy pokutový kop s přehledem proměnil Smrž, který hostujícího brankáře Tomana připravil o čisté konto.

Hanáci se tak na start MSFL naladili půltuctem branek a bezproblémovým postupem. Třetí ligu odstartují v neděli dopoledne v Kunovicích, kde vyzvou domácí béčko Slovácka.

Předkolo MOL Cupu

FK Šumperk – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:6 (0:2)

Branky: 90. Marek Smrž z penalty - 8. Vladyslav Marchuk, 22. Petr Zavadil, 51. Michal Cupák, 78. Matěj Votava, 82. Erik Mlčoch, 83. Jan Silný

Rozhodčí: Antoníček – Silný, Hubený

Žluté karty: Ostrovka, Dostál – Cikryt

Diváci: 200

Šumperk: Kreizl – Dostál, Ostrovka, Smrž, Tran, Španihel, Bernard, Olejník, Navrátil (54. Podhorný), Zrník, Demeter (54. Jurásek).

Kroměříž: Toman – Šmerda (63. Silný), Zavadil, Hloch, Pančochář - Marchuk (72. Chytil), Cupák, Fládr (81. Cikryt), Votava, Mlčoch - Masař. Trenér: Bronislav Červenka.