HFK OLOMOUC – HS KROMĚŘÍŽ 1:1 (0:1)

Úvodní šanci sice měli domácí, když po pravé straně unikl Šturma a k jeho centru se na přední tyči dostal Obal. Jenže jeho hlavička mířila vedle a pak už uhodilo na druhé straně. Rychlonohý Valášek, který dělal na pravém křídle zkušenému Vajdovi po celý první poločas velké problémy, poslal střílený centr do vápna, kde se prosadil důrazný Dvořáček.

Zaskočení holičtí se dlouho nemohli proti kvalitní obraně Kroměříže prosadit. Hosté, v jejichž sestavě poprvé nastoupil útočník Matěj Fiala z Viktorie Otrokovice výměnou za Martina Jurčíka, naopak hrozili z brejků a po zmatku před Šromem ve 23. minutě dokonce míč skončil na tyči.

Ve 35. minutě hlavičkoval po rohu nejprve Obal a vzápětí dorážel Zlatohlavý, jenže už překonaného brankáře Vogla zastoupil na brankové čáře Valášek.

Po přestávce Hanáci vsadili na úplnou defenzivu a dlouho vedení drželi. Hlavně zásluhou brankáře Vogla, který zlikvidoval dalekonosné pokusy Zlatohlavého i Dadáka. Libičovu střelu zase do boční sítě zblokovali kroměřížští obránci.

Domácí se nakonec dočkali vyrovnání v 65. minutě, kdy rozhodčí Chramcov přísně posoudil kontakt brankáře Vogla s Obalem, a Lukášek z penalty vyrovnal. „Náš tlak byl trvalý, ale hodně platonický. Soupeř byl hodně zalezlý. K šancím jsme se moc nedostali, při centrech jim pomohl gólman Vogl,“ říkal Kouřil.

To jeho protějšek Jindříh Lehkoživ byl s bodem spokojen. „Kvalitou ani zkušenostmi se domácím, kteří chtějí postoupit, nemůžeme rovnat. Řekl bych, že ve druhé půli to na naše mladé mužstvo dolehlo. Navíc jsme trochu odešli i fyzicky. Je škoda, že když jsme přestáli ten tlak, tak že jsme dostali gól z penalty. Přijeli jsme ale s tím, že chceme uhrát alespoň bod, takže jsme spokojení,“ uvedl.

Kroměříž: Vogl – Stojaník, Dočkal, Šilinger, Kovařík – Mazouch – Valášek, Handl (78. Budín), Dvořáček, Janča (71. Huška) – Fiala. Trenér: Jindřich Lehkoživ.